X International ALUKSNE Judo Tournament 18-19.12.2010

Latvia, Aluksne X INTERNATIONAL ALUKSNE JUDO TOURNAMENT 18-19.12.2010 MEDAL WINNERS (Kaaviot löytyvät liitetiedostoina sivun alaosasta)

Tuloslista ja kaaviot 18.12. käydyistä E ja D-poikien sekä tyttöjen kilpailuista löytyvät liitetiedostoina sivun ala-osasta.

Tulokset sunnuntai 19.12.2010 C- B- ja A-pojat (kilpailijoita 339 kappaletta sunnuntaina)



C-group (1998-1999)
          
-32 kg           
1 DABRALIOT, Maksim SHODINO           
2 MISIUCHUK, Nikita SHODINO           
3 GORELIK, Vjatseslav SHODINO           
3 USAV, Dmitri Molodetsno           
5 BUMEISTERS, Raimonds Ventspils      
5 MIROSHNIKOVS, Matiss Ventspils           
           
-35 kg           
1 SPIRIDONOV, Oleg SAMBO70           
2 JELINSKIJS, Maksims JELGAVAS           
3 NARTISS, Arturs ADAZI           
3 LAPUKHIN, Danila Borets           
5 SAKSONS, Emils JELGAVAS           
5 VOEVODIN, Fedor OLIMP           
           
-38 kg           
1 SOHA, Ruslans LIEPAJA           
2 KIMOV, Kirill OOKAMI           
3 LITJASOVS, Dmitrijs LIEPAJA           
3 MOCKEVICIUS, DominykaLsithuania
5 AVSJUKEVICS, Romans Ziemelblazma
5 ZUBAKINS, Edgars Lido
7 MÄKINEN, Oskari FINLAND
7 DUNAUSKAS, Audrius LT           
           
-42 kg           
1 ALIMOV, Murad Brigantina           
2 DUINOVS, Nikita LIEPAJA           
3 STAROVOITS, Glebs VZDS           
3 POLJARUSH, Artjoms BOSKO           
5 ZARUDNEVS, Aleksejs Lido           
5 KRASIKOV, Nikita Solnetsnogorsk           
           
-46 kg           
1 PANAITOV, Artur Sankt-Peterburg           
2 SVEICARS, Rimants JELGAVAS           
3 KOSTJUKS, Andreis JELGAVAS            
3 SULG, Rene REI     
5 DIDURS, Andrejs RIGA           
5 DUBINA, Ivan Molodetsno           
           
-50 kg           
1 BOGDANOVS, Igors PREILI           
2 VERZUNS, Maksims JELGAVAS           
3 ALEKSIUS, Karl-Ander OOKAMI           
3 MÄLLO, Alvar REI 3           
5 NAVA, Kermo OOKAMI           
5 NIKOLAJEV, Andrei Brigantina           
           
-55 kg           
1 GRAUMANIS, Raimonds Lido           
2 SIKORSKI, Ivan IPPON (RUS)           
3 SUNSTS, Pavels SINGITAJ           
3 ADAMOV, Dmitri SDUSSHOR-1           
5 MILLEND, Markkus Olaf OOKAMI           
5 SATSUK, Pavel SHODINO           

-60 kg           
1 BLUMENTALS, Eduards VZDS           
2 ROOTALU, Mattias OOKAMI           
3 DZHORUBOV, KhodzhibekSankt-Peterburg           
3 CVETKOVS, Vadims JELGAVAS           
5 TRUHACEVS, Nikita BOSKO           
5 MURASOVS, Romans Lido

+60 kg

1 GOLUBEVS, Dairis ALUKSNE
2 VASILJONOKS, Janis Krista Lido
3 RUMJANCEVS, Sergejs BOSKO
4 PUTEVICS, Adrians VZDS

         
           

B-group (1996-1997)
 
-38 kg 
1 PIUDJURIN, Roman Solnetsnogorsk  
2 EVLOEV, Timur Sankt-Peterburg
3 GOFMAN, Denis Sankt-Peterburg
3 ISHAKOV, Ilgiz SDUSSHOR-1
5 HORSTS, Kristians Lido 
5 KAUGURS, Karlis ADAZI 
 
-42 kg 
1 GARKALNS, Gusts ADAZI 
2 DOVGER, Aleksei Ljohovitski 
3 ROMANOV, Anton Solnetsnogorsk  
3 KOMISSAROV, Andrei OLIMP  
5 PRANCUTIS, Danils Ventspils
5 BITARISHVILI, Ilja Lithuania
7 RAJANIEMI, Jyri FINLAND
7 JÄRVELAINEN, Aleksi FINLAND 
 
-46 kg 
1 TUURALA, Henri FINLAND 
2 GRUNTOV, Aleksei Solnetsnogorsk
3 ANIKINS, Aleksandrs SATORI 
3 BELTE, Eriks Ziemelblazma  
5 KURBACHEV, KonstantinLENKAI 
5 MANAJEV, Vadim Ljohovitski 
 
-50 kg 
1 AZUKAS, Lorenos Alytus 
2 URBANAS, Timur Sankt-Peterburg
3 AZUKAS, Ainius Alytus 
3 PLIGUSKIN, Aleksei Solnetsnogorsk  
5 BRAZIONIS, Gajus GOLDEN SCORE
5 KULAK, Vadim Molodetsno 
 
-55 kg 
1 KOVALOVS, Vadims LIEPAJA 
2 DOBELNIEKS, Rolands ALUKSNE
3 SKACHKOV, Aleksei SDUSSHOR-1 
3 RICHTER, Edvin Lithuania 
5 DOMANSKIS, Jeronimas Ukmerge 
5 PASTARS, Davis PREILI
7 RUSSKI, Aivar TAI
7 HYÖTYLÄ, Miikka  FINLAND 
 
-60 kg 
1 BUMEISTERS, Gints Ventspils 
2 DUDA, Davis DINAMO 
3 GREVTSEV, Andrey LENKAI 
3 KURAMSINS, Andrejs VZDS  
5 KOSKINEN, Teemu FINLAND 
5 GRIGORJEVS, Arturs JELGAVAS 
 
-66 kg 
1 VEVERIS, Stivens Lido 
2 SAAL, Karl-Ernst DO 
3 KOLESNIKS, Germans SATORI
3 PETROVSKIS, AleksandrsLido  
5 MOLNIKS, Rolands Lido 
5 JUZENKO, Vladimirs VZDS 

-73 kg 
1 KUUSIK, Mattias DO 
2 FOTOV, Aleksandr Solnetsnogorsk  
3 VIST, Martin AITADO
3 AKIMENKO, Aleksejs VZDS
5 INOKAITIS, Matas DANAS
5 KLJUTSNIKOV, Pavel Ljohovitski

+73 kg
1 NENARTOVICIUS, RokasAlytus
2 KUZNETSOV, Jevgeni AFINA
3 PROKOPOVITS, Gleb Brigantina
3 RUSINS, Ralfs ADAZI
5 HOLTER, Mairis DO
5 ORUB, Emil OOKAMI

A-group (1994-1995) 
 
-50 kg   
1 SHAROV, Dmitri Borets   
2 VAITKUS, Lukas Cunami   
3 HOLOPAINEN, Matias FINLAND 
4 GORSHKOV, Roman Borets   
   
-55 kg   
1 EVLOEV, Ruslan Sankt-Peterburg   
2 SHIBZUKHOV, Arsen Sankt-Peterburg   
3 TVAURI, Oskar FINLAND   
3 FILIPOVS, Kristjans ADAZI   
5 SOMP, Markus AITADO
5 ORG, Karl Erik REI

-60 kg
1 NASIROVS, Abulfaz VZDS
2 KÕRKKÖ, Elias FINLAND
3 MÄÄTTÄ, Arttu FINLAND

3 VALVONIS, Valius Alytus
5 ROZAU, Andrei SHODINO
5 KANGASMÄKI, Eemeli FINLAND

-66 kg
1 VITKAUSKAS, Kestutis Lithuania
2 DEKTARJOVS, Ilja PREILI
3 MIKUCKIS, Filips Lido
3 RYBINAS, Regimantas Lithuania
5 SADOVNIKOVS, Edijs ALUKSNE
5 JAREMENKO, Edgar LIEPAJA

-73 kg
1 SOLOJOVS, Romans KUMITE
2 MATVEJEV, Pavel Solnetsnogorsk
3 HALME, Tuomas FINLAND
3 ZUKOVS, Germans SATORI
5 MINSKOV, Pjotr Borets
5 KISELS, Aleksandrs MAKKABI

-81 kg
1 VOLOSHIN, Nikita MAKKABI
2 SOKOLOVSKIS, Artur LIEPAJA
3 SCHIPAKOV, Ruslan Borets
3 ZENKOV, Roman LIEPAJA
5 BAJUNOV, Maksim BUFFEN-DO
5 SERGEJEV, Rodion Sankt-Peterburg

-90 kg
1 TATALUJEV, Gleb MAKKABI
2 KUROCHKIN, Ivan Sankt-Peterburg
3 KOPMANIS, Elvis ALUKSNE
3 SAIKOV, Aleksei Ljohovitski
5 SOKKA, Andri OOKAMI
5 RUNDULIS, Davids SATORI

Tulokset 18.12.2010 löytyvät allaolevista liitetiedostoista.

Uutiskategoria

Ladattavat tiedostot:

Jaa Facebookissa