Vuosi-ilmoitus 2015

Vuosi-ilmoitusten lähettäminen koittaa jälleen. Vuosi-ilmoituslomakkeella varmistetaan mutkaton yhteistyö liiton kanssa sekä päivitetään seuran sisäinen tehtäväjako. Asiakirja on myös erittäin tärkeä dokumentti koskien vuosikokousten äänimääriä.

Vuosi-ilmoituslomake 2015 toiminnasta

Judoliiton hallituksen päätöksen mukaisesti liiton jäsenseuran tulee täyttää ja palauttaa alla oleva vuosi-ilmoituslomake viimeistään 31.1.2016.

Judoliiton sääntöjen (7 §) mukaan jäsenseuralla, joka ei ole määräpäivään mennessä palauttanut vuosi-ilmoituslomaketta, on vuosikokouksissa yksi ääni.

Huomio: Päivitä seuran puheenjohtajan, passisihteerin ja muisten vastaavien tehtävänimikkeet myös Sporttirekisteriin. Tehtävätiedot eivät päivity Sporttirekisteriin tämän ilmoituksen kautta. Sporttirekisterin seurakäyttäjän ohjeet klikkaamalla tästä

Huomio: Jos seuran laskutusosoite muuttuu vuoden aikana, siitä erikseen ilmoitus liiton toimiston sähköpostiin.

Huomio: Seuran yhteystiedot Judoliiton kotisivuilla päivitetään Yhdistystieto -palvelun kautta. Lue ohje klikkaamalla tästä. Muistathan päivittää seuran tiedot myös Yhdistysrekisteriin.

Uutiskategoria

Jaa Facebookissa