Suomen mestaruudet ratkottu

Miesten ja naisten Suomen mestaruudet ratkottiin lauantaina 13.4.2019 Nummelassa täyden katsomon edessä. Kisat olivat näyttävä nuorten urheilijoiden esiinmarssi.

Tulokset

Naiset alle 52 kg
1. KOSONEN Marianne Kerimäen Judonoko
2. HELLGREN Jannika Nummelan Judo
3. SEIKKULA Louna-Lumia Koyama, Rovaniemi
4. SUNDBERG Jenni Hontai Judo, Helsinki

Naiset alle 57 kg
1. MATIKAINEN Pihla Maskun Tempo
2. KAKKO Katri Lahden Judoseura
3. KUJANSUU Elviira Tampereen Judo
3. LAIHO Venla Nummelan Judo

Naiset alle 63 kg
1. BALATKHANOVA Heda Meido-Kan, Helsinki
2. BARTON Alexandra Kirkkonummen Judoseura
3. TIMMERBACKA Tiia Kaustisen Pohja Veikot
3. KAUTTO Emilia Lappajärven Veikot

Naiset alle 70 kg
1. KANERVA Emilia Kirkkonummen Judoseura
2. RAVEALA Katri Chikara, Helsinki
3. KOIVU Susan Judoseura Sakura, Kuopio
4. EKLUND Ronja Espoon Urheilijat
5. LEPPÄNIEMI Vilma Lappajärven Veikot

Naiset yli 78 kg
1. NYKÄNEN Noora Holjutai, Hollola
2. HUKKA Sini Kiteen Kippon
3. KARLSTRÖM Majken Ålands Judoklubb

Miehet alle 60 kg
1. VALTONEN Tommi Nummelan Judo
2. PAVLOV Patrick Tikkurilan Judokat
3. KUJANHAARA Joonatan Chikara, Helsinki

Miehet alle 66 kg
1. MÄÄTTÄ Henri Nummelan Judo
2. DJOUKAEV Turpal Hämeenlinnan Judoseura
3. KÖRKKÖ Elias Oulun Judokerho
3. YLITALO Joel Meido-Kan, Helsinki
5. TUURALA Henri Raision Ryhti
5. KHIRCHILASHVILI Khirchla Meido-Kan, Helsinki
7. PAJUNEN Robin Meido-Kan, Helsinki
7. ALATALO Myrsky Chikara, Helsinki

Miehet alle 73 kg
1. MÄÄTTÄ Arttu Nummelan Judo
2. KORHONEN Roope Kajaanin Judokerho
3. HEINONEN Eetu Meido-Kan, Helsinki
3. OLIN Valtteri Voimailuseura Bodonos
5. KAEWASA Sikko Hämeenlinnan Judoseura
5. LAAMANEN Eetu Tampereen Judo
7. RISTOLA Artur Kotkan Judoseura
7. YLITALO Ville Meido-Kan, Helsinki

Miehet alle 81 kg
1. LAAKKONEN Aku Meido-Kan, Helsinki
2. MÄKINEN Oskari Nummelan Judo
3. TERÄVÄ Juuso Finndai, Helsinki
3. HÄNNINEN Konsta Pikadon, Pieksämäki

Miehet alle 90 kg
1. LAAMANEN Aatu Tampereen Judo
2. HANNULA Henri Hämeenlinnan Judoseura
3. VERLIN Klaus Hontai Judo, Helsinki
3. LAMBACKA Markus Koyama, Rovaniemi
5. AUTIO Lasse Finndai, Helsinki
5. SULANDER Petteri Meido-Kan, Helsinki
7. AVEDENIY Pavel Kiteen Kippon
7. HAAPALAINEN Mika Oulun Judokerho

Miehet alle 100 kg
1. NUORTEVA Lalli Hämeenlinnan Judoseura
2. VIITANEN Samuli Tampereen Judo
3. PUUMALAINEN Juho Mikkelin Judo
3. LAMMASNIEMI Jerry Porin Judoseura Fudoshin

Miehet yli 100 kg
1. PUUMALAINEN Martti Mikkelin Judo
2. KARI Erkka Meido-Kan, Helsinki
3. HIRVONEN Miika Chikara, Helsinki

Ottelukaaviot ja tilastot Judoliiton tulospalvelussa klikkaa tästä.

Uutiskategoria

Jaa Facebookissa