Samurai-Cupin lopputulokset 2018

Samurai Cupin 2018 kokonaiskilpailun voittajat ja parhaat seurat. Sivun alalaidassa liitetiedostona urheilijakohtainen pistetaulukko.

Samurai Cup 2018 kokonaiskilpailun voittajat sarjoittain

Alle 15-vuotiaat tytöt

Alle 40 kg HEIKKINEN Tiia Joen Yawara, Joensuu

Alle 48 kg NYKÄNEN Ella Toodokan, Joroinen

Alle 52 kg ÖSTERLUND Daniela Chikara, H:ki

Alle 57 kg SUOKANERVA Inka Koyama, Rovaniemi 

Alle 63 kg LAVIKAINEN Ella Lahden JS

Yli 63 kg MÄKINEN Ida Riihimäen JS

Alle 15-vuotiaat pojat

Alle 42 kg OJANNE Justus Tyrvään Juro

Alle 46 kg VAUHKONEN Rasmus Kerimäen Judonoko

Alle 50 kg ERJANSALO Perttu Lappeenrannan Kamiza

Alle 55 kg SAVOLAINEN Akseli Lahden JS

Alle 60 kg KAARTINEN Kasperi JS Sakura, Kuopio

Alle 66 kg HÄKKINEN Joonas Porin JS Fudoshin

Yli 66 kg REDSVEN Markus Mikkelin Judo

Alle 18-vuotiaat tytöt

Alle 48 kg SALONEN Pihla Porin JS Fudoshin

Alle 52 kg SALONEN Pihla Porin JS Fudoshin

Alle 57 kg LAXEN Frida Kirkkonummen JS

Alle 63 kg MIEKKALEHTO Ronja Chikara, H:ki

Yli +63 kg NIEMI Ronja Oulun JK

Alle 18-vuotiaat pojat

Alle 50 kg PETENBERG German Meido-Kan,H:ki

Alle 55 kg RANTALAINEN Atte Mikkelin Judo

Alle 60 kg KUJANHAARA Joonatan Chikara, H:ki

Alle 66 kg DJOUKAEV Turpal Hämeenlinnan JS

Alle 73 kg KANEVETS Artur Tikkurilan Judokat

Alle 81 kg MANTULIN Artjom Meido-Kan, H:ki

Yli 81 kg BOUZADA Zakaria Chikara, H:ki

Alle 21-vuotiaat naiset

Alle 52 kg SALONEN Pihla Porin JS Fudoshin

Alle 57 kg LAXEN Frida Kirkkonummen JS

Alle 63 kg RAVEALA Katri Chikara, H:ki

Alle 70 kg RAVEALA Katri Chikara, H:ki

Yli 70 kg NYKÄNEN Noora Holjutai, Hollola

Alle 21-vuotiaat miehet

Alle 55 kg UUSITALO Toni Tikkurilan Judokat

Alle 60 kg SAHA Luukas Riihimäen JS

Alle 66 kg DJOUKAEV Turpal Hämeenlinnan JS

Alle 73 kg PYYKKÖ Miska Lahden JS

Alle 81 kg MÄKINEN Oskari Nummelan Judo

Alle 90 kg LAMBACKA Markus Koyama, Rovaniemi

Yli 90 kg KARI Erkka Meido-Kan, H:ki

Parhaat seurat:

Chikara, H:ki 481                                          
Meido-Kan, H:ki 323                                          
Tikkurilan Judokat 251                                          
Lahden JS 213                                          
Koyama, Rovaniemi 184                                          
Nummelan Judo 163                                          
Mikkelin Judo 134                                          
Voimailuseura Bodonos 126                                          
Hämeenlinnan JS 122                                          
Oulun JK 117                                          
Porin JS Fudoshin 117                                          
Kirkkonummen JS 103                                          
Orimattilan JS 98                                          
Lappeenrannan Kamiza 90                                          
Hontai Judo, H:ki 78                                          
Kajaanin JK 73                                          
Riihimäen JS 67                                          
Kerimäen Judonoko 64                                          
JS Sakura, Kuopio 63                                          
Kokkai-Kan, Tornio 63                                          
Jyväskylä Jigotai 62                                          
Hauve-Kan, Haukipudas 58                                          
Vantaan Jukara 57                                          
Murmansk 48                                          
Iisalmen JS 47                                          
Ookami 45                                          
Shirokawa, Porvoo 45                                          
Tampereen Judo 41                                          
Lappajärven Veikot 40                                          
Nokian Judo 37                                          
Tyrvään Juro 37                                          
Holjutai, Hollola 35                                          
Pikadon, Pieksämäki 35                                          
Kotkan JS 34                                          
Sobudo 27                                          
Rakhlins school Turbostroitel 22                                          
Gladiator Turku Judo 18                                          
Judo Club Piteå 18                                          
Judo-Kan, Espoo 16                                          
Joen Yawara, Joensuu 15                                          
Joutsan Tarmo 13                                          
Kaustisen Pohjan-Veikot 12                                          
Toodokan, Joroinen 12                                          
Kiteen Kippon 11                                          
Turun Judoseura 11                                          
Savonlinnan Shikata 8                                          
Maskun Tempo 7                                          
Jushinkan, Ähtäri 6                                          
Vihannin Judo 6                                          
Kostomuksha Judo Team 4                                          
Ålands Judoklubb 4                                          
Rauman JS Samurai 3                                          
Yama-Arashi, Varkaus 3                                          
Espoon Urheilijat 2                                          
Mäntyharjun Judo 2                                          
Raision Ryhti 2                                          
Kita-Kan, Kemi 1

Uutiskategoria

Ladattavat tiedostot:

Jaa Facebookissa