Samurai-Cup 2016 lopputulokset

Alla Samurai-Cupin kokonaiskilpailun lopputulokset vuodelta 2016. Vuoden vaihtuessa alle 15-vuotiaista alle 18-vuotiaiden ikäluokkaan siirtyvät lopputuloksissa kolmen parhaan joukkoon sijoittuneet voivat ilmoittautua Alle 18-vuotiaiden maajoukkueen joululeirille. Varalassa järjestettävä joululeiri toimii katsastusleirinä alle 18-vuotiaiden valmennusryhmien muodostamisessa vuodelle 2017.

Samurai-Cup kokonaiskilpailun lopputulokset 2016:

T15-48kg            
1. Enisa Balatkhanova, Meido-Kan      
2. Emilia Heinonen, Orimattilan JS      
             
T15-52kg            
1. Jenni Immonen, Savonlinnan Shikata      
2. Enisa Balatkhanova, Meido-Kan      
3. Venla Laiho, Nummelan Judo      
             
T15-57kg            
1. Sanna Kosonen, Kerimäen Judonoko      
2. Erika Vauhkonen, Savonlinnan Shikata      
3. Venla Laiho, Nummelan Judo      
             
T15-63kg            
1. Ronja Miekkalehto, Chicara        
2. Lotta Vahe, Orimattilan JS        
3. Teppo Unna, Koyama        
             
T15+63kg            
1. Minttu Sundberg, Hontai Judo      
2. Tiia Uusitalo, Tikkurilan Judokat      
3. Ronja Niemi, Oulun Judokerho      
             
P15-42kg            
1. German Petenberg, Tikkurilan Judokat      
2. Veeti Kanerva, Kirkkonummen JS      
3. Atte Rantalainen, Mikkelin Judo      
             
P15-46kg            
1. Svante Saari, Tyrvään Juro        
2. Lassi Ahlstrand, Jyväskylän Jigotai      
3. Joonatan Kujanhaara, Chicara      
             
P15-50kg            
1. Jesse Ollikkala, Nummelan Judo      
2. Joonatan Kujanhaara, Chicara      
3. Artur Kanevets, Tikkurilan Judokat      
             
P15-55kg            
1. Artur Kanevets, Tikkurilan Judokat      
2. Emil Miettinen, Meido-Kan        
3. Vili Pajari, Tikkurilan Judokat      
             
P15-60kg            
1. Victor Kasurinen, Shirokawa        
2. Daniil Susi, Meido-Kan        
3. Zico Aziz, Lahden Judoseura        
             
P15-66kg            
1. Zico Aziz, Lahden Judoseura        
2. Paul Martin Künnapuu, Judo-Kan      
3. Artur Khaziev, Meido-Kan        
             
P15+66kg            
1. Joel Nyman, Bodonos        
2. Arttu Hynninen, Pikadon        
3. Niklas Pikkarainen, Kita-Kan        
             
T18-44kg            
1. Frida Laxén, Kirkkonummen JS      
             
T18-48kg            
1. Susanna Sundberg, Kirkkonummen JS      
2. Lisa Kurvinen, Orimattilan JS      
3. Frida Laxén, Kirkkonummen JS      
             
T18-52kg            
1. Christina Sandell, Turun Judoseura      
2. Jannika Hellgren, Nummelan Judo      
3. Susanna Sundberg, Hontai Judo      
             
T18-57kg            
1. Elviira Kujansuu, Porin JS        
2. Ella Ollikainen, Lappeenrannan Kamiza    
3. Christina Sandell, Turun Judoseura      
             
T18-63kg            
1. Katri Raveala, Chicara        
2. Noora Jokinen, Bodonos        
3. Viivi Kärhä, Vantaan Jukara        
             
T18+63kg            
1. Vilma Leppäniemi, Lappajärven Veikot    
2. Noora Nykänen, Holjutai        
3. Sini Muotka, Hauve-Kan        
             
P18-50kg            
1. Toni Uusitalo, Tikkurilan Judokat      
2. Jussi Holopainen, Tikkurilan Judokat      
3. Mika Tyyskä, Mikkelin Judo        
             
P18-55kg            
1. Turpal Djoukaev, Hämeenlinnan JS      
2. Kevin Rönkkö, Orimattilan JS      
3. Mika Tyyskä, Mikkelin Judo        
             
P18-60kg            
1. Roope Korhonen, Kajaanin JK      
2. Joonas Ahonen, Orimattilan JS      
3. Juuso Hannula, Kirkkonummen JS      
             
P18-66kg            
1. Valtteri Olin, Bodonos        
2. Eetu Heinonen, Meido-Kan        
3. Rasmus Leppälä, Chicara        
             
P18-73kg            
1. Miska Pyykkö, Lahden JS        
2. Aake Kesälä, Judo-Kan        
3. Lassi Ruoppa, Chicara        
             
P18-81kg            
1. Oskari Mäkinen, Nummelan Judo      
2. Alexandru Herea, Turun Judoseura      
3. Markus Lambacka, Koyama        
             
P18+81kg            
1. Roger Lindeman, Tampereen Judo      
2. Markus Lambacka, Koyama        
3. Jim Frostelius, Turun Judoseura      
             
N21-48kg            
1. Susanna Sundberg, Hontai Judo      
2. Lisa Kurvinen, Orimattilan JS      
             
N21-52kg            
1. Sini Oinonen, Hämeenlinnan JS      
2. Heidi Elonen, Orimattilan JS        
3. Christina Sandell, Turun Judoseura      
             
N21-57kg            
1. Pihla Matikainen, Maskun Tempo      
2. Inka Keinänen, Ping-Viinit, Nurmijärvi      
3. Heidi Elonen, Orimattilan JS        
             
N21-63kg            
1. Jessika Hellgrén, Nummelan Judo      
2. Emilia Kanerva, Kirkkonummen JS      
3. Tiia Kosonen, Kerimäen Judonoko      
             
N21-70kg            
1. Jade Seikkula, Koyama        
2. Claudia Miettinen, Meido-Kan      
3. Matilda Raiskila, Kaustisen Pohjan-Veikot    
             
N21-78kg            
1. Jade Seikkula, Koyama        
2. Julia Kautto, Sobudo        
             
N21+70kg            
1. Jade Seikkula, Koyama        
2. Julia Kautto, Kobudo        
3. Sara Kähärä, Orimattilan JS        
             
M21-55kg            
1. Kevin Rönkkö, Orimattilan JS      
2. Konsta Koivisto, Vantaan Jukara      
3. Turpal Djoukaev, Hämeenlinnan JS      
             
M21-60kg            
1. Henri Tuurala, Raision Ryhti        
2. Joni Hyttinen, Kiteen Kippon      
3. Luukas Saha, Riihimäen JS        
             
M21-66kg            
1. Valtteri Olin, Bodonos        
2. Stefan Rönkkö, Orimattilan JS      
3. Eetu Heinonen, Meido-Kan        
             
M21-73kg            
1. Artur Tvauri, Vantaan Jukara        
2. Maxim Myllymäki, Judo-Kan        
3. Eetu Heinonen, Meido-Kan        
             
M21-81kg            
1. Oskari Mäkinen, Nummelan Judo      
2. Jere Leppälä, Ping-Viinit        
3. Alexandru Herea, Turun Judoseura      
             
M21-90kg            
1. Henri Hannula, Hämeenlinnan JS      
2. Markus Pyykkö, Lahden JS        
3. Jere Leppälä, Ping-Viinit        
             
M21+90kg          
1. Erkka Kari, Meido-Kan        
2. Martti Puumalainen, Mikkelin Judo      
3. Sami Ponsi, Chikara        
             
Seurapisteet 10-kärki:        
1. Meido-Kan 392 pistettä        
2. Nummelan Judo 282 pistettä      
3. Tikkurilan Judokat 253 pistettä      
4. Orimattilan JS 246 pistettä        
5. Bodonos 221 pistettä        
6. Chicara 213 pistettä        
7. Hämeenlinnan JS 176 pistettä      
8. Turun Judoseura 171 pistettä      
9. Koyama 166 pistettä        
10. Vantaan Jukara 133 pistettä      

Uutiskategoria

Jaa Facebookissa