Pohjois-Suomen alueen graduoitsijat 2013

Alla lista vuoden 2013 osalta.

Kakko           Esa                4dan              Byakuya                             seura              Sodankylä    

Hakkarainen Matti             2dan              Byakuya                             seura              Sodankylä

Tossavainen  Leo               1kyu              Byakuya                             kurssi             Sodankylä

Metso            Jari                3dan              Hauve-kan                          seura              Haukipudas  

Koivusaari     Erkki            3dan              Judo Club Raahe                seura              Raahe

Halttu            Harri             5dan              Kajaanin jk                         alue               Kajaani

Haapakoski   Ari-Pekka     1dan              Kajaanin jk                         seura              Kajaani

Kinnunen      Jarmo           2dan              Kajaanin jk                         seura              Kajaani

Kovalainen    Heikki           2dan              Kajaanin jk                         seura              Kajaani

Tiitinen          Harri             2dan              Kajaanin jk                         seura              Kajaani

                                                                  Kestilä Kisa-Veikot                                  Kestilä

Kaleva           Juha               1dan              Kita-kan                              seura              Kemi            

Potila             Timo              2dan              Kita-kan                              seura              Kemi            

Alanärä         Tuomas         1dan              Kita-kan                              seura              Kemi            

Säynäjänaho  Marko          1dan              Kita-kan                              seura              Kemi            

Pietilä            Rauno           1kyu              Kita-kan                              kurssi             Kemi            

Kannisto       Jussi             4dan              Kokkai-kan                         seura              Tornio          

Keto              Marko          2dan              Kokkai-kan                         seura              Tornio          

Tiiro              Jouni             2dan              Kokkai-kan                         seura              Tornio          

Saarinen        Veijo            5dan              Koyama                              alue               Rovaniemi

Värinen         Pasi               4dan              Koyama                              alue               Rovaniemi

Seikkula        Tuomo          2dan              Koyama                              seura              Rovaniemi

Suokanerva   Jani                2dan              Koyama                              seura              Rovaniemi    

Virta              Matti            2dan              Koyama                              seura              Rovaniemi

Alapuranen   Timo             2dan              Koyama                              seura              Rovaniemi    

Alanko          Henna          1dan              Koyama                              seura              Rovaniemi

Kaaretkoski   Kristian        1kyu              Koyama                              kurssi             Rovaniemi

Pohja            Petteri           3dan            Koyama                              seura           Rovaniemi

Tieksola         Matti             5dan              OJK                                    alue               Oulu

Ängäslevä     Pauli             5dan              OJK                                    seura              Oulu

Halonen        Timo              3dan              OJK                                    seura              Oulu             

Tervo             Pentti            2dan              OJK                                    seura              Oulu             

Koskinen       Kari               1kyu              OJK                                    kurssi             Oulu             

Autio             Timo              2dan              OYUS judojaosto               seura              Oulu

Pohja             Petteri  *       3dan              Pellon js                              seura              Pello

 Mäki             Kari              1kyu              Pellon js                              kurssi             Pello             

                                                                 Pulkkilan Ponsi                                         Pulkkila

Kalaja            Ari                 1dan              Rajudo                                seura              Raahe           

Toppila          Hannu           1dan              Rajudo                                seura              Raahe           

Hakkarainen      Matti *          2dan              Savukosken Kuohu            seura              Savukoski

Tossavainen Leo  *            1kyu              Savukosken Kuohu            kurssi             Savukoski    

Niiranen        Sauli             2dan              Vihannin judo                     seura              Vihanti

Hyvärinen     Seppo            1kyu              Vihannin judo                     kurssi             Vihanti

 

Aluegraduoijia   Saarinen, Tieksola, Halttu ja Värinen.       1Kyu hakemukset Saariselle             

                     

Uutiskategoria

Jaa Facebookissa