Mikkeli Shiai 1.10.2011 Wisa-areena, Mikkeli

Ottelijoita 233 kappaletta, jotka edustivat 30 eri seuraa.

Tilastoja, kaavioita jne. www.judoshiai.fi

Tulokset


ET-32
1. Emilia HEINONEN, Orimattilan JS
2. Ronja MIEKKALEHTO, Yama-Arashi, Varkaus
3. Helena HEUSALA, Himangan JS

ET-40
1. Angela CHARMAKAR, Bodonos, Kerava
2. Lotta VAHE, Orimattilan JS
3. Aino ASKLÖF, Kirkkonummen JS

EP-27
1. Jesse PURANEN, Kotkan JS
2. Teemu PITKÄNEN, Tomodachi, Kuopio
3. Joonas HAIKULAINEN, Kamiza, Lappeenranta

EP-30
1. Juuso PASSILA, Bodonos, Kerava
2. Juuso JOKINEN, Bodonos, Kerava
3. Oskari SUVILEHTO, Darmakai, Laukaa
3. Mikael TUKIAINEN, Kamiza, Lappeenranta

EP-34
1. Tuomas OJALA, Bodonos, Kerava
2. Riku HEIMONEN, Pikadon, Pieksamäki
3. Santeri HAKKARAINEN, Jigotai, Jyväskylä
3. Niko KINNUNEN, Nokian Judo
5. Tatu PÖYHÖNEN, Jigotai, Jyväskylä
5. Mikael VANHANEN, Kamiza, Lappeenranta
7. Jere PELTONEN, Pikadon, Pieksamäki
7. Eetu LEHTINEN, Joutsan Tarmo

EP-38
1. Santeri HAKKARAINEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Zico AZIZ, Lahden JS
3. Tatu PÖYHÖNEN, Jigotai, Jyväskylä
3. Henri HEINONEN, Orimattilan JS
5. Aukusti TANTTU, Lahden JS
5. Eemil HANNULA, Hämeenlinnan JS
7. Antti BOMAN, Yama-Arashi, Varkaus
7. Miika JYVÄKORPI, Jigotai, Jyväskylä

EP-42
1. Juha TARVAINEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Juuso KYTTÄ, Sakura, Kuopio
3. Jussi OIKKONEN, Kamiza, Lappeenranta

EP-46
1. Toni SALMINEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Kosti KALLIONIEMI, Nokian Judo
3. Niko TUOMIKOSKI, Kamiza, Lappeenranta

DT-36
1. Veera KOSKI, Nokian Judo
2. Aino ASKLÖF, Kirkkonummen JS

DT-40
1. Jonna OJALA, Yama-Arashi, Varkaus
2. Angela CHARMAKAR, Bodonos, Kerava

DT-44
1. Noora JOKINEN, Bodonos, Kerava
2. Noora NYKÄNEN, Holjutai, Hollola
3. Laura JYVÄKORPI, Jigotai, Jyväskylä

DT-48
1. Katri OVASKAINEN, Hyvinkään JS
2. Susanna KOLUNSARKA, Joutsan Tarmo
3. Ida PÖYSTI, Yama-Arashi, Varkaus

DP-34
1. Joni AHONEN, Orimattilan JS
2. Henrik ASKLÖF, Kirkkonummen JS
3. Pyry PUROJÄRVI, Joutsan Tarmo
3. Joonas AHONEN, Orimattilan JS
5. Veeti VIINIKAINEN, Jigotai, Jyväskylä
5. Niko KINNUNEN, Nokian Judo
7. Eetu KETTUNEN, Joen Yawara, Joensuu
7. Saku HEINILÄ, Hämeenlinnan JS

DP-38
1. Joachim PALMROS, Jigotai, Jyväskylä
2. Kevin RÖNKKÖ, Orimattilan JS
3. Jere LYÖMILÄ, Hämeenlinnan JS

DP-42
1. Niko KEINÄNEN, Pingviinit, Nurmijärvi
2. Joni LYÖMILÄ, Hämeenlinnan JS
3. Thomas RÖNKKÖ, Orimattilan JS
3. Juha TARVAINEN, Jigotai, Jyväskylä
5. Tomi TIAINEN, Mikkelin Judo
5. Lassi HEISKANEN, Kerimäen Judonoko
7. Saku SARENA, Lahden JS
7. Niko MARKKANEN, Yama-Arashi, Varkaus

DP-46
1. Toni PITKÄNEN, Tomodachi, Kuopio
2. Kosti KALLIONIEMI, Nokian Judo

DP-50
1. Aleksi MIELTY, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Miska PYYKKÖ, Lahden JS
3. Leevi MUHONEN, Mikkelin Judo
3. Saku KANTANEN, Mikkelin Judo

DP-55
1. Santtu RÄSÄNEN, Joen Yawara, Joensuu
2. Tobias TUOMISALO, Himangan JS
3. Eetu HUTTUNEN, Kippon, Kitee
3. Elmeri LAAKKONEN, Nokian Judo

DP+55
1. Niilo OJANSIVU, Darmakai, Laukaa
2. Tinja KEITAANNIEMI, Bodonos, Kerava
3. Tuomas SÄRKILÄ, Himangan JS

CT-40
1. Noora MALKKI, Yama-Arashi, Varkaus
2. Veera KOSKI, Nokian Judo

CT-44
1. Sini OINONEN, Hämeenlinnan JS
2. Noora JOKINEN, Bodonos, Kerava
3. Noora NYKÄNEN, Holjutai, Hollola

CT-48
1. Inka KEINÄNEN, Pingviinit, Nurmijärvi
2. Juulia YLI-TORVI, Himangan JS
3. Katri OVASKAINEN, Hyvinkään JS

CT-52
1. Essi SAARENPÄÄ, Himangan JS
2. Kerttu HULKKONEN, Pikadon, Pieksamäki

CT-57
1. Heidi ELONEN, Orimattilan JS
2. Essi SAARENPÄÄ, Himangan JS
3. Henna VEIJALAINEN, Orimattilan JS

CP-34
1. Saku HEINILÄ, Hämeenlinnan JS
2. Henrik ASKLÖF, Kirkkonummen JS

CP-38
1. Samuli KOSKINEN, Hämeenlinnan JS
2. Kevin RÖNKKÖ, Orimattilan JS
3. Samuli HEINILÄ, Hämeenlinnan JS

CP-42
1. Sini OINONEN, Hämeenlinnan JS
2. Jere PÖLÖNEN, Kippon, Kitee
3. Thomas RÖNKKÖ, Orimattilan JS

CP-46
1. Luukas SAHA, Hämeenlinnan JS
2. Mikko LINDROOS, Meido-kan
3. Ryan KORKIA-AHO, Meido-kan

CP-50
1. Joel YLITALO, Meido-kan
2. Joni HYTTINEN, Kippon, Kitee
3. Tuomas TENHOLA, Hämeenlinnan JS
3. Sami TIAINEN, Mikkelin Judo

CP-55
1. Matias HUOTARI, Meido-kan
2. Timo HEISKANEN, Lahden JS
3. Elmeri LAAKKONEN, Nokian Judo
3. Santtu RÄSÄNEN, Joen Yawara, Joensuu

CP-60
1. Jani PAANANEN, Iisalmen JS
2. Sebastian NIKOLOV, Hyvinkään JS
3. Vilma VAHERI, Hyvinkään JS
3. Emil ERONEN, Meido-kan

CP-66
1. Erkka KARI, Meido-kan
2. Markus PYYKKÖ, Lahden JS
3. Juho IMMONEN, Kotkan JS

CP+66
1. Henri HANNULA, Hämeenlinnan JS
2. Martti PUUMALAINEN, Mikkelin Judo
3. Juuso NEUVONEN, Savonlinnan Shikata

BT-57
1. Anni BERGMANN, Mikkelin Judo
2. Annika TANTTU, Lahden JS

BP-50
1. Joel YLITALO, Meido-kan
2. Ryan KORKIA-AHO, Meido-kan

BP-60
1. Pietari KOIVIKKO, Mikkelin Judo
2. Oskari HIRVONEN, Orimattilan JS
3. Artur RISTOLA, Kotkan JS
3. Jiri KAPLAS, Pikadon, Pieksamäki
5. Saku HÄMÄLÄINEN, Kamiza, Lappeenranta
5. Matias HUOTARI, Meido-kan
7. Sebastian NIKOLOV, Hyvinkään JS

BP-66
1. Stefan RÖNKKÖ, Orimattilan JS
2. Erkka KARI, Meido-kan
3. Marko BUURI, Kamiza, Lappeenranta
3. Aleksi MATTILA, Hyvinkään JS

BP-73
1. Henri HANNULA, Hämeenlinnan JS
2. Aleksi TANTTU, Lahden JS
3. Jimi KOIVISTO, Iisalmen JS
3. Aki OINONEN, Hämeenlinnan JS
5. Konsta HÄNNINEN, Pikadon, Pieksamäki
5. Teemu KANGAS, Holjutai, Hollola
7. Eelis PAUNONEN, Mikkelin Judo

BP-81
1. Safar RAHMANI, Hontai Judo, Helsinki
2. Ville VAHERI, Hyvinkään JS
3. Niilo HAAPALA, Mikkelin Judo

BP+81
1. Juho PUUMALAINEN, Mikkelin Judo
2. Juuso NEUVONEN, Savonlinnan Shikata
3. Tatu KEITAANNIEMI, Bodonos, Kerava

N-57
1. Anni IKÄLÄ, Kamiza, Lappeenranta
2. Anni BERGMANN, Mikkelin Judo
3. Marianne KOSONEN, Kerimäen Judonoko

N-70
1. Wilma HAAPALA, Mikkelin Judo
2. Laura SYRJÄLÄ, Jigotai, Jyväskylä

M-60
1. Pietari KOIVIKKO, Mikkelin Judo
2. Henri ILTANEN, Mikkelin Judo
3. Heikki PÖLÖNEN, Kerimäen Judonoko

M-66
1. Tomas TERVONEN, Chikara, Helsinki
2. Stefan RÖNKKÖ, Orimattilan JS
3. Severi SARSILA, Kotkan JS
3. Pekka MÄKELÄ, Orimattilan JS

M-73
1. Arttu RAEKORPI, Holjutai, Hollola
2. Jani MUSTONEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Tommi VEHVILÄINEN, Darmakai, Laukaa
3. Otto SIMOLA, Lahden JS
5. Jimi KOIVISTO, Iisalmen JS
5. Anssi AHONEN, Jigotai, Jyväskylä
7. Mikko VILJANTO, Kotkan JS
7. Teemu KANGAS, Holjutai, Hollola

M-81
1. Janne SALO, Orimattilan JS
2. Teemu KANERVA, Bodonos, Kerava
3. Andrei TURIENKO, Kostamus
3. Jouni POHJOLA, Jigotai, Jyväskylä
5. Safar RAHMANI, Hontai Judo, Helsinki
5. Sami MUITTARI, Darmakai, Laukaa
7. Tommi NÄRHI, Mikkelin Judo
7. Jarkko HÄKKINEN, Mikkelin Judo

M-90
1. Maksim PARSHAKOV, Kostamus
2. Ville PONKILAINEN, Jigotai, Jyväskylä
3. Jonne SIIRIÄINEN, Jigotai, Jyväskylä
3. Juho PUUMALAINEN, Mikkelin Judo

M+100
1. Sami SEPPÄLÄ, Mikkelin Judo
2. Muslum MAMMADOV, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Sampo MÄLKIÄ, Bodonos, Kerava

Uutiskategoria

Jaa Facebookissa