Miesten ja naisten SM-kilpailut 31.3.2012 Lappeenranta tulokset

2012

Miesten ja naisten SM-kilpailut 31.3.2012 Lappeenranta. Ottelijoita 103 kappaletta, jotka edustivat 42 judoseuraa. Tilastoja, kaavioita jne. www.judoshiai.fi

Naiset alle 48 kg
1. KAMBERG Miia Kankaanpään Judokat
2. KAMBERG Mari Kankaanpään Judokat

Naiset alle 52 kg
1. IKÄLÄ Anni Kamiza, Lappeenranta
2. LAAKKONEN Tea Nummelan Judo
3. KOSONEN Marianne Kerimäen Judonoko
3. JOKINEN Anniina Nummelan Judo

Naiset alle 57 kg
1. LEHIKOINEN Satu Joen Yawara, Joensuu
2. JAUHIAINEN Laura Meido-kan, Helsinki
3. SUO-YRJÖ Tiia Vantaan Jukara

Naiset alle 63 kg
1. YLINEN Johanna Holjutai, Hollola
2. SARÉN Heidi Tapanilan Erä, Helsinki
3. KAJANDER Kati Shisei, Turku
3. TUOMIKOSKI Emilia Raision Ryhti

Naiset alle 70 kg
1. TOROI Paula Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. TURPELA Riia Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. MAIJALA Katri Hontai Judo, Helsinki

Naiset alle 78 kg
1. NYSTRÖM Marjut Chikara, Helsinki
2. TURUNEN Kirsi Finndai, Helsinki

Miehet alle 60 kg
1. REINVALL Juho Tampereen Judo
2. PERÄLÄ Sami Orimattilan JS
3. KAHITAEV Rasim Kouvolan JS
3. VALTONEN Tommi Nummelan Judo

Miehet alle 66 kg
1. BALATKHANOV Vadud Suomen kamppailu-urheilijat
2. JOKINEN Valtteri Riihimäen JS
3. SAARINEN Tatu Lahden JS
3. VILLANELLO Remo Helsingin JudoSport
5. KETTUNEN Markus Kajaanin Judokerho
5. KILJANDER Ville Oulun Judokerho
7. KORKEILA Ville Judo-Kan, Espoo
7. HEIKKINEN Tomi Tampereen Judo

Miehet alle 73 kg
1. LAAMANEN Eetu Tampereen Judo
2. NIEMELÄ Niko-Tapio Lahden JS
3. NURMINEN Juho Vantaan Jukara
3. KOIVULAHTI Sampsa Hämeenlinnan JS
5. RINNE Rasmus Kirkkonummen JS
5. MARTIKAINEN Jarno Joen Yawara, Joensuu
7. MALKKI Tero Hontai Judo, Helsinki
7. VERLIN Klaus Hontai Judo, Helsinki

Miehet alle 81 kg
1. VIRTA Antti Oulun Judokerho
2. TOROI Mika Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. NUORTEVA Lalli Hämeenlinnan JS
3. INYUSHKIN Vitaliy Kouvolan JS
5. JALONEN Aki Vantaa Vantaan Jukara
5. TIKKANEN Matias Joen Yawara, Joensuu
7. FAVEN Otto Tampereen Judo
7. AHOLA Vesa-Matti Tampereen Judo

Miehet alle 90 kg
1. LAMMASNIEMI Jerry Fudoshin,
2. FAVEN Antti Tampereen Judo
3. OINIO Ville Tapanilan Erä, Helsinki
3. VIITANEN Samuli Tampereen Judo
5. ALLI Jaakko Meido-kan, Helsinki
5. VAINIO Juha Fudoshin, Pori
7. ALAKOSKI Henri Rauman Judoseura Samurai
7. PACKALEN Heikki Rauman Judoseura Samurai

Miehet alle 100 kg
1. SYKKÖ Mikko Tampereen Judo
2. SAARI Antti Jigotai, Jyväskylä
3. LEHTISAARI Janne Fudoshin, Pori
3. RUUSKANEN Ville Kouvolan JS

Miehet yli 100 kg
1. TOIVOLA Tuure Rauman Judoseura Samurai
2. KIETÄVÄINEN Viljami Koyama, Rovaniemi
3. NIEMI Mikko Turun JS
3. SALMELA Juha-Matti Turun JS

 

Uutiskategoria

Jaa Facebookissa