Junnu Cup IV 21.11.2010 Kirkkonummella

Osallistujia oli 179 jotka edustivat yhteensä 22 judoseuraa

Seuratulokset:

Junnu-Cup IV, Kirkkonummi




SeuraLKMOtt-pisttytötjärjYht
1.Judo-Kan, Espoo30776
113
2.Kirkkonummen JS12341552
3.Meido-kan18243
45
4.Hontai Judo, Helsinki11242
37
5.Jukara15202
37
6.Chikara, Helsinki15210
36
7.Bodonos, Kerava10231
34
8.Tikkurilan Judokat, Vantaa14163
33
9.Hyvinkään JS9163
28
10.Shirokawa, Porvoo8200
28
11.Budoviikingit, Helsinki7122
21
11.Keido-kan, Siuntio4141
19
13.Lahden JS4120
16
14.Riihimäen JS4100
14
15.Sobudo, Somero463
13
16.Orimattilan JS362
11
17.Popinniemen Isku, Kotka523
10
18.Espoon Urheilijat260
8
19.Espoon Judokerho140
5
20.Pingviinit, Nurmijärvi120
3
20.Tapanilan Erä, Helsinki120
3
22.Akagi100
1


179





Tilastot ja kaaviot osoitteessa www.judoshiai.fi

Tulokset

Alemmat vyöt:

EPA-23,6
1.    Jere ASKOLA    Bodonos, Kerava
2.    Ville MATTILA    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Emil KLEFSTRÖM    Meido-kan

ETA-24,3
1.    Solvieg PÖYSTI    Judo-Kan, Espoo
2.    Roosa MANKKI    Judo-Kan, Espoo
3.    Peppi WAHLROOS    Bodonos, Kerava

ETA-26,2
1.    Anne KRUUSI    Judo-Kan, Espoo
2.    Ella AAKKO    Hontai Judo, Helsinki
3.    Milja RANTANEN    Meido-kan

EPA-26,3
1.    Tatu HILTUNEN    Kirkkonummen JS
2.    Viktor ASKLÖF    Kirkkonummen JS
3.    Petteri NISKA    Chikara, Helsinki
3.    Aleksi TAMMINEN    Meido-kan
5.    Matias SINISALO    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    Roni HÄRKÖNEN    Tikkurilan Judokat, Vantaa

EPA-27,3
1.    Veeti KANERVA    Kirkkonummen JS
2.    Juuso JOKINEN    Bodonos, Kerava
3.    Sampo SÄÄMÄNEN    Bodonos, Kerava
3.    Sampo AIRAKSINEN    Jukara
5.    Tapio AIRAKSINEN    Jukara
5.    Toni UUSITALO    Tikkurilan Judokat, Vantaa

ETA-28,4
1.    Susanna SUNDBERG    Hontai Judo, Helsinki
2.    Aino ASKLÖF    Kirkkonummen JS
3.    Milla YLETYINEN    Popinniemen Isku, Kotka

EPA-28,7
1.    Juuso PASSILA    Bodonos, Kerava
2.    Boris PEREVALOV    Meido-kan
3.    Erik REEN    Meido-kan
3.    Robin PAJUNEN    Jukara
5.    Emil SALMELA    Jukara
5.    Niilo NYKÄNEN    Tikkurilan Judokat, Vantaa

EPA-30,4
1.    Arttu MANTULIN    Budoviikingit, Helsinki
2.    Kalle HEINONEN    Chikara, Helsinki
3.    Nestori MORÉN    Hontai Judo, Helsinki
3.    Nico VIRTA    Chikara, Helsinki
5.    Jere SALONEN    Hyvinkään JS
5.    Mikko RUOPPA    Chikara, Helsinki

EPA-31,8
1.    Konsta PAANANEN    Kirkkonummen JS
2.    Tatu TALJA    Hontai Judo, Helsinki
3.    Roni TOIVANEN    Keido-kan, Siuntio
3.    Tuomas OJALA    Bodonos, Kerava
5.    Daniil LINNOSSUO    Meido-kan
5.    Santeri VALIMA    Riihimäen JS

EPA-33,2
1.    James WIHAVAINEN    Shirokawa, Porvoo
2.    Erik MÄKITALO    Judo-Kan, Espoo
3.    Henri HEINONEN    Orimattilan JS
3.    Matias AALTONEN    Riihimäen JS
5.    Veikko ARVONEN    Judo-Kan, Espoo
5.    Okko LAPPALAINEN    Meido-kan

ETA-33,2
1.    Lotta VAHE    Orimattilan JS
2.    Eevi KESÄLÄ    Judo-Kan, Espoo
3.    Alisa VAARA    Budoviikingit, Helsinki

EPA-34,5
1.    Elias ELGH    Kirkkonummen JS
2.    Topi OJANEN    Shirokawa, Porvoo
3.    Samuli MARKKANEN    Jukara
3.    Emil WIKSTRÖM    Judo-Kan, Espoo
5.    Max MÄKYNEN    Meido-kan
5.    Veeti KYLLÖNEN    Judo-Kan, Espoo

EPA-37,0
1.    Matias MÄNTTÄRI    Bodonos, Kerava
2.    Roni YLÄ-KAARRE    Judo-Kan, Espoo
3.    Ilja ROUDAK    Hontai Judo, Helsinki
3.    Aku HAIKARAINEN    Shirokawa, Porvoo
5.    Werneri VÄÄTÄINEN    Chikara, Helsinki
5.    Joe LIIMATAINEN    Meido-kan

EPA-38,2
1.    Elias VALIMA    Riihimäen JS
2.    Otso BLOMBERG    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Juho HYRY    Chikara, Helsinki
3.    Saku SARENA    Lahden JS

ETA-40,2
1.    Essi KÄRHÄ    Meido-kan
2.    Louisa MÄKYNEN    Meido-kan
3.    Mila VALIMA    Hyvinkään JS

EPA-40,8
1.    Panu HIRVINEN    Judo-Kan, Espoo
2.    Juho JORTIKKA    Hontai Judo, Helsinki
3.    Maksim ROUDAK    Hontai Judo, Helsinki
3.    Miro SANDSTRÖM    Shirokawa, Porvoo

EPTA-45,6
1.    Vadim KUZNETSOV    Budoviikingit, Helsinki
2.    Miro HAKALA    Sobudo, Somero
3.    Tiia UUSITALO    Tikkurilan Judokat, Vantaa

EPA-54,7
1.    Matias TARMO    Judo-Kan, Espoo
2.    Leo KOUKI    Chikara, Helsinki
3.    Daniel NYMAN    Bodonos, Kerava




DPA-32,8
1.    Jon WYERS    Judo-Kan, Espoo
2.    Miko KOSKINEN    Jukara
3.    Aleksi ISO-KUORTTI    Jukara

DTA-32,8
1.    Roosa SILVENNOINEN    Judo-Kan, Espoo

DPA-37,1
1.    Jesse PAAVILAINEN    Kirkkonummen JS
2.    Juho HILTUNEN    Kirkkonummen JS
3.    Antti RAUDASKOSKI    Hontai Judo, Helsinki

DPA-38,6
1.    Hannes HAKALA    Judo-Kan, Espoo
2.    Ismo OJANEN    Shirokawa, Porvoo
3.    Kevin KAROLIUSSEN    Espoon Urheilijat

DPTA-41,8
1.    Ville JOKIKOKKO    Judo-Kan, Espoo
2.    Olli KILJUNEN    Lahden JS
3.    Jesse LOHTANDER    Kirkkonummen JS
3.    Daniel AURI    Keido-kan, Siuntio

DPA-44,7
1.    Lauri VARTEVA    Espoon Urheilijat
2.    Toni HOLM    Riihimäen JS
3.    Jimmy SKOGBERG    Shirokawa, Porvoo
3.    Janne VIRÉN    Judo-Kan, Espoo

DPA-84,8
1.    Christer BERG    Hyvinkään JS
2.    Matias MANKKI    Judo-Kan, Espoo



CPA-39,4
1.    Oula LÖPPÖNEN    Chikara, Helsinki
2.    Noel MARTTINEN    Hyvinkään JS

CPTA-52,0
1.    Niki OJANEN    Shirokawa, Porvoo
2.    Riikka HAKALA    Sobudo, Somero

CPTA-62,3
1.    Joni HAUTALA    Judo-Kan, Espoo
2.    Saku TUOMENNORO    Kirkkonummen JS
3.    Timo JÄRVINEN    Judo-Kan, Espoo

CPA-63,7
1.    Justus VOUTILAINEN    Judo-Kan, Espoo
2.    Birger SIRVIÖ    Chikara, Helsinki

CPA-70,9
1.    Jasper TALASJOKI    Jukara
2.    Henri PALIN    Judo-Kan, Espoo



Ylemmät vyöt:

EPY-31,7
1.    Elias LOSTEDT    Keido-kan, Siuntio
2.    Joona KUOSMANEN    Jukara
3.    Renat AVETISYAN    Meido-kan

DPY-41,6
1.    Iikka NIKKOLA    Meido-kan
2.    Miska PYYKKÖ    Lahden JS
3.    Niko KEINÄNEN    Pingviinit, Nurmijärvi

DPTY-45,7
1.    Silver OLE    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Eeva POHTO    Judo-Kan, Espoo
3.    Julia LOSTEDT    Keido-kan, Siuntio

DPY-52,9
1.    Markus PYYKKÖ    Lahden JS
2.    Leo NIKKONEN    Hontai Judo, Helsinki
3.    Aria PIRMEH    Budoviikingit, Helsinki
3.    Niko SILVENNOINEN    Judo-Kan, Espoo

DPTY-64,2
1.    Veroonika JÄRVINEN    Hyvinkään JS
2.    Henri LINDSTRÖM    Judo-Kan, Espoo

CPY-63,8
1.    Aarne NYKÄNEN    Espoon Judokerho
2.    Mikael SUOMINEN    Judo-Kan, Espoo
3.    Aleksi MATTILA    Hyvinkään JS
3.    Joonatan KOIVUMÄKI    Tapanilan Erä, Helsinki

Uutiskategoria

Jaa Facebookissa