Junnu Cup IV 20.11.2011 Kirkkonummella

Ottelijoita 206 kappaletta jotka edustivat 29 judoseuraa

Tilastoja kaavioita jne www.judoshiai.fi



TULOKSET


EPA-21,3
1.    Nikita MONTONEN    Popinniemen Isku, Kotka
2.    Akseli HANKANIEMI    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Onni JOKINEN    Riihimäen JS

EPA-24,4
1.    Ville MATTILA    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Rasmus KIVILÄ    Jukara
3.    Aleksi LAHTINEN    Judo-Kan, Espoo
3.    Eero LAHTI    Judo-Kan, Espoo
5.    Jami UOTILA    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    Anton SÄILÄKIVI    Nummelan Judo
7.    Sauli OKSANEN    Nummelan Judo
7.    Panu KURKI    Popinniemen Isku, Kotka

EPA-26,3
1.    Antti SALMI    Lahden JS
2.    Azrail DIDIGOV    Popinniemen Isku, Kotka
3.    Samu KAINULAINEN    Keido-kan, Siuntio
3.    Marcus JULKUNEN    Hyvinkään JS
5.    Elias VAHTERA    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    Jyri LIEDES    Lahden JS
7.    Pauli ISOSOMPPI    Judo-Kan, Espoo
7.    Guglielmo BARTOLINI    Judo-Kan, Espoo

EPA-28,3
1.    Elias EVÄLUOTO    Judo-Kan, Espoo
2.    Max CORELL    Budoviikingit, Helsinki
3.    Daniel LASALA    Hyvinkään JS
3.    Kaapo HARTIKAINEN    Meido-kan
5.    Aku YLITALO    Lahden JS
5.    Mikael KOSKELA    Riihimäen JS
7.    Veikka KOSUNEN    Chikara, Helsinki
7.    Ville KALA    Chikara, Helsinki

EPA-28,9
1.    Luka NIVALA    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Zaurbek DIDIGOV    Popinniemen Isku, Kotka
3.    Matias SINISALO    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Jimi EVE    Nummelan Judo
5.    Petro RAJAMÄKI    Meido-kan
5.    Tony MELLANEN    Tikkurilan Judokat, Vantaa
7.    Joel NISKANEN    Keido-kan, Siuntio
7.    Akseli KIVIRUUSU    Meido-kan

EPA-31,5
1.    Kuutti HUHTALA    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Taavi MARISTO    Jukara
3.    Touko SAARNIO    Budoviikingit, Helsinki
3.    Eemi TAHVANAINEN    Lahden JS
5.    Atte KUVAJA    Keido-kan, Siuntio
5.    Kristian NITSJOGA    Budoviikingit, Helsinki
7.    Joonatan KUJANHAARA    Chikara, Helsinki
7.    Jesper STENSTRAND    Hontai Judo, Helsinki

EPA-32,9
1.    Urho LÄÄRÄ    Järvenpään Akagi
2.    Ohto KETOLA    Meido-kan
3.    Panu SAARINEN    Helsingin JudoSport
3.    Panu KOSUNEN    Chikara, Helsinki
5.    Leo LESKINEN    Budoviikingit, Helsinki
5.    Niklas NUOTIO    Budoviikingit, Helsinki
7.    Jere NORDBLAD    Keido-kan, Siuntio
7.    Jonathan NIEMINEN    Meido-kan

EPA-36,0
1.    Vili VEHMAS    Kirkkonummen JS
2.    Santeri VALIMA    Riihimäen JS
3.    Saku FRILANDER    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Atos ANDREEV    Helsingin JudoSport
5.    Fabian MARKELIN    Judo-Kan, Espoo
5.    Joel NIITTYVUOPIO    Shirokawa, Porvoo
7.    Aleksi CARLSON    Meido-kan
7.    Cameron CLIFF    Meido-kan

EPA-36,8
1.    Tatu TALJA    Hontai Judo, Helsinki
2.    Matias PAAVILAINEN    Turun JS
3.    Mikko VON PLATO    Keido-kan, Siuntio
3.    Lukas VAHTERA    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    Max ERIKSSON    Shirokawa, Porvoo
5.    Pyry LINDHOLM    Shirokawa, Porvoo
7.    Fedor SELYANIN    Chikara, Helsinki
7.    Arttu AARNIO    Meido-kan

EPA-48,5
1.    Miro HAKALA    Sobudo, Somero
2.    Peik SIITONEN    Shirokawa, Porvoo
3.    Roope RAUHALA    Fuguda, Karjaa
3.    Oliver HOLE    Orimattilan JS

EPA-30,0
1.    Veikko KURKI    Meido-kan
2.    Eino ELO    Fudoshin, Pori
3.    Petteri NISKA    Helsingin JudoSport
3.    Aleksis KALLIOMÄKI    Riihimäen JS
5.    Victor ASKLÖF    Kirkkonummen JS
5.    Leo BLOMQVIST   Kirkkonummen JS
7.    Jari JUVONEN    Nummelan Judo
7.    Tuomas TOLPPALA    Budoviikingit, Helsinki

EPA-34,5
1.    Ronny LEHTOLA    Judo-Kan, Espoo
2.    Jussi VIERIMAA    Judo-Kan, Espoo
3.    Oskari KOSONEN    Budoviikingit, Helsinki
3.    Lukas TRIEBEL    Judo-Kan, Espoo
5.    Paavo MÄKELÄ    Hyvinkään JS
5.    Jesse KIVISTÖ    Fuguda, Karjaa
7.    Jim KUMPURINNE    Tikkurilan Judokat, Vantaa
7.    Elias KUOPPALA    Chikara, Helsinki

ETA-23,1
1.    Viveka KLEFSTRÖM    Meido-kan
2.    Daniela ÖSTERLUND    Chikara, Helsinki
3.    Emilia JOKINEN    Riihimäen JS

ETA-26,3
1.    Kiia KAUTTO    Sobudo, Somero
2.    Solveig PÖYSTI    Judo-Kan, Espoo
3.    Vilma PIETILÄINEN    Nummelan Judo

ETA-29,8
1.    Ella AAKKO    Hontai Judo, Helsinki
2.    Amanda MIELTY    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Lotta KALLIONIEMI    Keido-kan, Siuntio
3.    Milla MARISTO    Jukara
5.    Ronja HANKANIEMI    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    Emilia ORTELA    Chikara, Helsinki
7.    Lotta RUOPPA    Chikara, Helsinki
7.    Jenna-liisa NIRHOLA    Nummelan Judo

ETA-33,8
1.    Meriliis TAMM    Shirokawa, Porvoo
2.    Jenni SUNDBERG    Hontai Judo, Helsinki
3.    Senja VUORISTO    Helsingin JudoSport
3.    Tinka LIIVALAHTI    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    Ronja HEIKKINEN    Shirokawa, Porvoo
5.    Aino ASKLÖF    Kirkkonummen JS
7.    Emma PAAVILAINEN    Turun JS
7.    Catina KROPSU    Nummelan Judo

ETA-51,8
1.    Minttu SUNDBERG    Hontai Judo, Helsinki
2.    Mila VALIMA    Hyvinkään JS
3.    Anna WESTERLUND    Keido-kan, Siuntio

EPTA-39,8
1.    Ukko-pekka KOHO    Nokian Judo
2.    Kristian ASULA    Judo-Kan, Espoo
3.    Sampo KOHO    Nokian Judo
3.    Antreas RAJAMÄKI    Meido-kan
5.    Otto FORSMAN    Shirokawa, Porvoo
5.    Tanja HEIKKINEN    Shirokawa, Porvoo
7.    Verneri HAKKARAINEN    Popinniemen Isku, Kotka
7.    Ronja TURUNEN    Lahden JS

EPTA-43,9

1.    Juho HYRY    Helsingin JudoSport
2.    Matias MÄNTTÄRI    Bodonos, Kerava
3.    Joonatan KYMÄLÄINEN    Kirkkonummen JS
3.    Lauri JANTUNEN    Pingviinit, Nurmijärvi

EPT-29,7
1.    Anni TOIVONEN    Nummelan Judo
2.    Jon TÄHTELÄ    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Joel MAKKONEN    Nummelan Judo

EDPY-37,6
1.    Joe LIIMATAINEN    Meido-kan
2.    Konsta KOIVISTO    Meido-kan
3.    Aaro SUNDVIK    Orimattilan JS
3.    Henry HEINONEN    Orimattilan JS

EDPT-40,7

1.    Erik MÄKITALO    Judo-Kan, Espoo
2.    Mico KULMALA    Shinrai, Pirkkala
3.    Fanny PENTTI    Hämeenlinnan JS

EDPT-44,1
1.    Veikka LAUNONEN    Järvenpään Akagi
2.    Elias VALIMA    Riihimäen JS
3.    Markus TARMA    Jukara
3.    Juho HILTUNEN    Kirkkonummen JS

EDP-51,3
1.    Panu HIRVINEN    Judo-Kan, Espoo
2.    Matias TARMO    Judo-Kan, Espoo
3.    Heikki SIMOJOKI    Järvenpään Akagi
3.    Armas WESELIUS    Budoviikingit, Helsinki

DTA-33,7

1.    Emma PIRI    Helsingin JudoSport
2.    Joanna LAUTTANEN    Riihimäen JS
3.    Ilona KOVALAINEN    Jukara

DPA-35,3

1.    Juhani SARASMAA    Espoon Urheilijat
2.    Jani PÄÄSKYSMÄKI    Shirokawa, Porvoo
3.    Jens PULKKA    Jukara
3.    Jonatan STENSTRAND    Hontai Judo, Helsinki

DPY-32,1
1.    Toni UUSITALO    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Gosha ZUBKOV    Meido-kan
3.    Pyry MIETTINEN    Nummelan Judo

DPT-47,0
1.    Siiri KANKANEN    Popinniemen Isku, Kotka
2.    Max LINDHOLM    Kirkkonummen JS
3.    Mikko LINNAKOSKI    Nummelan Judo

DCPT-57,3
1.    Aron SIKET-SZASZ    Judo-Kan, Espoo
2.    Elviira MARJOVUO    Chikara, Helsinki
3.    Riku USTINOV    Tapanilan Erä, Helsinki
3.    Leo KOUKI    Chikara, Helsinki

DCP-66,3
1.    Tuomas HILKOS    Kirkkonummen JS
2.    Valtteri LEHTINEN    Chikara, Helsinki
3.    Joona ÖSTMAN    Judo-Kan, Espoo

CP-47,1
1.    Konsta TOIVOLA    Lahden JS
2.    Daniel AURI    Keido-kan, Siuntio
3.    Jesse PAAVILAINEN    Kirkkonummen JS

CPY-56,8
1.    Tony MANNELIN    Turun JS
2.    Akseli KOSKINEN    Kirkkonummen JS
3.    Ville TUOMAINEN    Jukara

CPTA-53,3
1.    Janne VIREN    Judo-Kan, Espoo
2.    Leevi LAUTTANEN    Riihimäen JS
3.    Benjamin AURI    Keido-kan, Siuntio

Uutiskategoria

Jaa Facebookissa