Junnu Cup III 29.9.2013, Porvoo



Kilpailuun osallistui 150 ottelijaa. He edustivat
yhteensä 23 eri seuraa.

Kaaviot ja tulokset sivuilla www.judoshiai.fi



TULOKSET


EPA-24,6 (8)
1.    RYHÄNEN Eerik    Judo-Kan, Espoo
2.    MÄLKKI Mikael    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    PAVLOV Tristan    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    SKYTTÄ Mikael    Popinniemen Isku, Kotka
5.    JÄRNSTED Antton    Raision Ryhti
5.    RAUDALAINEN Ivan    Popinniemen Isku, Kotka
7.    VIITANEN Joona    Chikara, Helsinki
7.    DOEPEL Kevin    Judo-Kan, Espoo

EPA-25,7 (5)
1.    NIKKILÄ Erica    Nokian Judo
2.    MYLLYLÄ Riina    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    LATVALA Emma    Kirkkonummen JS

EPA-26,1 (8)
1.    HERRALA Kalle    Hontai Judo, Helsinki
2.    NGUGI William    Judo-Kan, Espoo
3.    LINNOSSUO Lauri    Meido-kan
3.    TORKKEL Matias    Shirokawa, Porvoo
5.    LAPTENOK Onni    Popinniemen Isku, Kotka
5.    MAJURI Anton    Kirkkonummen JS
7.    KUPIAINEN Hugo    Meido-kan
7.    HANSKI Viktor    Judo-Kan, Espoo

EPA-29,5 (8)
1.    CRESSWELL-SMITH Oliver    Judo-Kan, Espoo
2.    LATTU Niilo    Shirokawa, Porvoo
3.    KEISU Joni    Jukara
3.    STÅLSTEDT Waltteri    Shirokawa, Porvoo
5.    SUIKKI Daniel    Lahden JS
5.    HAIKONEN Anssi    Judo-Kan, Espoo
7.    TAAJAMAA Joonatan    Helsingin JudoSport
7.    CRESSWELL-SMITH Joshua    Judo-Kan, Espoo

EPA-31,9 (8)
1.    URO Lenni    Hontai Judo, Helsinki
2.    SAARINEN Aaron    Raision Ryhti
3.    SALMINEN Justus    Shirokawa, Porvoo
3.    RIEKKINEN Joonas    Shirokawa, Porvoo
5.    CETIN Rodi    Nummelan Judo
5.    PELTOLA Santeri    Akagi
7.    VÄÄRÄLÄ Oskari    Pingviinit, Nurmijärvi
7.    SOLA Juho    Shirokawa, Porvoo

EPA-33,8 (8)
1.    KAARTINEN Otso    Meido-kan
2.    KIELOSTO Pyry    Judo-Kan, Espoo
3.    LINDEMAN Taisto    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    GUMMERUS Ville    Judo-Kan, Espoo
5.    MUTTILAINEN Kaapo    Joutsan Tarmo
5.    JONES Thomas    Budoviikingit, Helsinki
7.    SUOJALEHTO Sampo    Judo-Kan, Espoo
7.    MATIKAINEN Konsta    Akagi

EPA-37,5 (8)
1.    GRANFELT Benjamin    Hontai Judo, Helsinki
2.    HOLOPAINEN Veeti    Lahden JS
3.    SYRJÄ Atte    Jukara
3.    SIRKKA Eetu    Joutsan Tarmo
5.    KÄÄRIÄINEN Jesse    Hontai Judo, Helsinki
5.    KUUTSA Iiro    Judo-Kan, Espoo
7.    MÄKELÄ Riku    Judo-Kan, Espoo
7.    PÄTSI Roope    Helsingin JudoSport

EPA-41,4 (8)
1.    IKÄHEIMONEN Ilari    Nummelan Judo
2.    PESONEN Juho    Hontai Judo, Helsinki
3.    MUTTILAINEN Onni    Joutsan Tarmo
3.    REPONEN Aleksi    Joutsan Tarmo
5.    OLIN Otto    Shirokawa, Porvoo
5.    KARTANO Tomi    Budoviikingit, Helsinki
7.    RAUDALAINEN Nikita    Popinniemen Isku, Kotka
7.    REIJONEN Eetu    Lahden JS

EPA-47,6 (6)
1.    LAINE Mikael    Akagi
2.    TISHCHENKO Rostislav    Popinniemen Isku, Kotka
3.    TAS Alican    Budoviikingit, Helsinki
3.    JUVANEN Ville    Jukara

EPA-27,8 (8)
1.    YUROV Maxim    Popinniemen Isku, Kotka
2.    MÄKELÄ Mikke    Nokian Judo
3.    TAIPALKOSKI Taavi    Akagi
3.    KIELOSTO Eemi    Judo-Kan, Espoo
5.    SKYTTÄ Aleksanteri    Popinniemen Isku, Kotka
5.    OKSANEN Sauli    Nummelan Judo
7.    AHLGREN Elias    Chikara, Helsinki
7.    WESTERLUND Lauri    Meido-kan

EPA-30,4 (8)
1.    LAHTI Severi    Joutsan Tarmo
2.    BRADE Leo    Chikara, Helsinki
3.    HIETANEN Samu    Judo-Kan, Espoo
3.    PARVIAINEN Matias    Nummelan Judo
5.    ILMANEN Aarni    Kirkkonummen JS
5.    HELISALO Waltteri    Hontai Judo, Helsinki
7.    LAPPALAINEN Touko    Chikara, Helsinki
7.    LUKKARINEN Thomas    Lohjan Urheilijat


ETA-29,7 (5)
1.    KOIVISTO Kaisla    Meido-kan
2.    PIETILÄINEN Vilma    Nummelan Judo
3.    TURUNEN Pihla    Shirokawa, Porvoo

ETA-31,1 (4)
1.    STROM Marianna    Lahden JS
2.    TORKKEL Henni-Sofia    Shirokawa, Porvoo
3.    HAAPAKOSKI Netta    Nummelan Judo

ETA-36,0 (4)
1.    HÖRHAMMER Jasmin    Kirkkonummen JS
2.    NIRHOLA Jenna-Liisa    Nummelan Judo
3.    SIPILÄ Elina    Judo-Kan, Espoo



EDPA-57,2 (3)
1.    AUNESLUOMA Joonas    Hyvinkään JS
2.    NYYSÖNEN Jussi    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    PELTONEN Nico    Hyvinkään JS

EDPT-35,3 (4)
1.    SCHENK Tobias    Popinniemen Isku, Kotka
2.    FREDRIKSSON Kasperi    Judo-Kan, Espoo
3.    ABO RAMADAN Sami    Judo-Kan, Espoo

EPY-32,0 (4)
1.    ASIKAINEN Felix    Helsingin JudoSport
2.    HAKALA Eeli    Judo-Kan, Espoo
3.    GUGLIELMO Bartolini    Judo-Kan, Espoo

EPTY-27,6 (3)
1.    LAHTI Eero    Judo-Kan, Espoo
2.    JOKINEN Onni    Riihimäen JS
3.    JOKINEN Emilia    Riihimäen JS




DPTA-52,4 (3)
1.    ARGILLANDER Lotta    Holjutai, Hollola
2.    KORTELAINEN Otto    Hontai Judo, Helsinki
3.    LEHTI Leo    Pingviinit, Nurmijärvi

DTA-40,6 (4)
1.    LAXÉN Frida    Kirkkonummen JS
2.    KESKVAARA Emma    Shirokawa, Porvoo
3.    KINNUNEN Terhi    Chikara, Helsinki

DP-39,6 (4)
1.    SAARNIO Touko    Helsingin JudoSport
2.    HJELT Anton    Helsingin JudoSport
3.    VARINEN Miika    Hyvinkään JS

DP-36,3 (5)
1.    VIITANEN Joonas    Popinniemen Isku, Kotka
2.    SAEGA Daniel    Judo-Kan, Espoo
3.    HERRALA Arttu    Hontai Judo, Helsinki

DP-44,8 (6)
1.    VEHMAS Vili    Kirkkonummen JS
2.    ARGATOV Nikolai    Judo-Kan, Espoo
3.    KOVANEN Oiva    Jukara
3.    VALIMA Santeri    Riihimäen JS


DPT-32,0 (6)
1.    NISSINEN Rami    Pingviinit, Nurmijärvi
2.    SEPPÄ Veeti    Nummelan Judo
3.    VOUTILAINEN Aatu    Riihimäen JS
3.    TUOMINEN Matias    Riihimäen JS

DPY-53,2 (3)
1.    ISOMÄKI Alex    Shirokawa, Porvoo
2.    SIITONEN Peik    Shirokawa, Porvoo
3.    NISKA Arttu    Helsingin JudoSport

DPTY-60,5 (3)
1.    LAHTI Santeri    Joutsan Tarmo
2.    YOUSEF Salma    Shirokawa, Porvoo
3.    SALOUM Jusef    Judo-Kan, Espoo




CPA-60,0 (3)
1.    ARGILLANDER Aleksi    Holjutai, Hollola
2.    KASKISUO Tomi    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    POJIDAEV Kirill    Helsingin JudoSport

CP-44,0 (3)
1.    HILTUNEN Patrik    Akagi
2.    HAMMAR Ville    Judo-Kan, Espoo
3.    RUUSU Tarmo    Judo-Kan, Espoo

Uutiskategoria

Jaa Facebookissa