JUNNU CUP III 24.9.2011 Järvenpäässä - oranssit ja vihreät vyöt

Vuoden 2011 syyskauden ensimmäinen oranssi- ja vihreävöisten Junnu-Cup järjestetään Järvenpäässä liikuntakeskus Piirosen tiloissa, os. Lukionkatu 3. Punnitus klo 12:30-13:00 ja kisaamaan päästään kun tatameita vapautuu; noin klo 13:30


Oranssit ja vihreät vyöt

JUNNU CUP III 24.9.2011 Järvenpäässä

Ilmoittaudu 22.9.2011 mennessä www.judoshiai.fi kautta.

AIKA: Lauantai 24. syyskuuta 2011

PAIKKA: Liikuntakeskus Piironen, os. Lukionkatu 3 (katso kartta >>) (HUOM !!! Jotkut navigaattorit löytävät paikalle vanhalla tien nimellä Pietolankatu 3)

JÄRJESTÄJÄ: Akagi ry. www.akagi-judo.net/

OSALLISTUMISOIKEUS:
- C-JUNIORIT (synt. 1997-1998)
- D-JUNIORIT (synt. 1999-2000)
- E-JUNIORIT (synt. 2001 tai myöhemmin)
- 3. tai 4. kyu (vihreä tai oranssi vyö)
- Vähän kilpailleet eli korkeintaan 5 otteluvoittoa (muissa kuin Junnu-Cup kilpailuissa).

Judopassit tarkistetaan punnituksen yhteydessä.

AIKATAULU:
Punnitus klo 12.30-13.00, ottelut alkavat noin klo 13:30 kun tatameita vapautuu.

PAINOLUOKAT: Mahdollisimman tasainen sarjajako sekä tytöille että pojille.

OTTELUAIKA: 2 min kaikille

OTTELUJÄRJESTELMÄ: Ranskalainen (tai pooli)

VAKUUTUS:
Jokaisella kilpailijalla on oltava seurajäsenyyden ja vakuutuksen todistava Judo Free Card. Mikäli Free Card ei ole vielä tullut postissa on esitettävä seuran jäsenrekisterinpitäjältä saatava Sportti-ID tunnus sekä todiste seuran jäsenyydestä (esim. jäsenmaksukuitti).

SÄÄNNÖT:
Lasten ja nuorten kilpailujen erityissäännöt. (lue lisää >>)

KILPAILUMAKSU: 10 € /kilpailija 22.9.2011 mennessä Akagin tilille: Nordea 125130-102275 (käytä viitettä 3405) tai käteisellä (Huom !!! tasaraha) kisapaikalla. Mikäli maksettu tilille, kuitti esitettävä ilmoittautumisen yhteydessä. Seuroilla oltava viestissä liitteenä myös nimilista maksujen myöhempää erittelyä varten. (Kuitit on esitettävä punnituksen yhteydessä.)

Huom! Suomen Judoliiton Etelä-Suomen alue laskuttaa kilpailumaksun lisäksi jälkikäteen jokaisesta osallistujasta 5 euroa osallistujan seuralta. Näin katetaan alueen maksamat palkinto-, tila-, ensiapu- tms. kulut (lue lisää >>)

ILMOITTAUTUMISET:
Torstaihin 22.9.2011 mennessä www.judoshiai.fi kautta

ILMOITETTAVA: seura, nimi, sukupuoli vyöarvo, syntymävuosi ja paino ("kilon/parin tarkkuudella")

Tiedustelut: Vesa Riihelä 040 5156 049

Tervetuloa kisaamaan vuoden 2011 syyskauden ensimmäistä Junnu-Cupia Järvenpäähän

Ohjeita aloittaville judokisoissa kävijöille löytyy tästä >>.

Lisätietoja Suomen Judoliiton Etelä-Suomen alueen Junnu-Cup:ista löydät painamalla tästä >>.

Uutiskategoria

Jaa Facebookissa