Eden-Shiai 8.10.2011 Tampere

Ottelijoita 305 kappaletta, jotka edustivat yhteensä 47 eri judoseuraa. Kansallisuuksista oli edustettuna Suomi ja Viro

Tilastoja, kaavioita jne. www.judoshiai.fi

Tulokset


ET-28
1. Pihla SALONEN, Fudoshin, Pori
2. Kiia KAUTTO, Sobudo, Somero
3. Jonna KUOSA, Tampereen Judo

ET-32
1. Erika RAJANIEMI, Nummelan Judo
2. Alisa TSVETKOV, Tarto Do
3. Eevi KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo

ET-36
1. Elise LAMBERG, Hämeenlinnan JS
2. Saana SYRJÄMÄKI, Maskun Tempo

ET-40
1. Katri RAVEALA, Chikara, Helsinki
2. Anni SÖDERHOLM, Lahden JS
3. Angela CHARMAKAR, Bodonos, Kerava

ET-44
1. Jenni EVÄLÄ, Lappajärven Veikot
2. Lotta MARTTILA, Turun JS

EP-27
1. Patrick PAVLOV, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Otso SEPPÄLÄ, Maskun Tempo
3. Henrik HAAVISTO, Maskun Tempo
3. Samuel BAGGSTRÖM, Tampereen Judo
5. Jesper RAUMA, Tampereen Judo
5. Oscar SUOMINEN, Shinrai, Pirkkala
7. Leevi PARKKONEN, Fudoshin, Pori
7. Joonas FÄLT, Shinrai, Pirkkala

EP-30
1. Joonatan KALDMAA, Tarto Do
2. Siim KALMUS, Tarto Do
3. Juuso JOKINEN, Bodonos, Kerava
3. Henry NOORSALU, Tarto Do
5. Samuel VIRTA, Hyvinkään JS
5. Santeri SAINIO, Maskun Tempo
7. Peetu MALMI, Maskun Tempo
7. Roni KULMALA, Shinrai, Pirkkala

EP-34
1. Jussi HOLOPAINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Vili PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Robin PAJUNEN, Jukara
3. Niko KINNUNEN, Nokian Judo
5. Tatu PÖYHÖNEN, Jigotai, Jyväskylä
5. Juho YRJÄNÄINEN, Tampereen Judo
7. Väinö SEPPÄLÄ, Maskun Tempo
7. Juho TERIAHO, Maskun Tempo

EP-38
1. Lassi TALVITIE, Hämeenlinnan JS
2. Henri HUHTALA, Maskun Tempo
3. Eemil HANNULA, Hämeenlinnan JS
3. Tiitus RAPOLA, Shinrai, Pirkkala

EP-42
1. Albert PLOOM, SK OOKAMI
2. Juha TARVAINEN, Jigotai, Jyväskylä
3. Aapo PUIKKONEN, Tampereen Judo
3. Oskar KORGVEE, Tarto Do

EP-50
1. Maiken HALME, Meido-kan
2. Joona SEILO, Maskun Tempo
3. Matias TARMO, Judo-Kan, Espoo

DT-32
1. Jasmi SALASMAA, Chikara, Helsinki
2. Alisa TSVETKOV, Tarto Do
3. Erika RAJANIEMI, Nummelan Judo

DT-36
1. Elise LAMBERG, Hämeenlinnan JS
2. Veera KOSKI, Nokian Judo
3. Jannika HELLGREN, Nummelan Judo

DT-40
1. Senja TERIAHO, Maskun Tempo
2. Suvi AULAVUO, Hämeenlinnan JS
3. Karen KREULA, Shinrai, Pirkkala

DT-44
1. Noora NYKÄNEN, Holjutai, Hollola
2. Noora JOKINEN, Bodonos, Kerava

DT-48
1. Maiken HALME, Meido-kan
2. Viivi KÄRHÄ , Meido-kan
3. Sanni SEPPÄ, Fudoshin, Pori

DT-52
1. Vilma LEPPÄNIEMI, Lappajärven Veikot
2. Kaisa KERMINEN, Tampereen Judo
3. Hanna LEIVAARA, Tampereen Judo

DT+52
1. Tinja KEITAANNIEMI, Bodonos, Kerava
2. Jenni ALI-PENTTILÄ, Hämeenlinnan JS
3. Veera TOLONEN, Shinrai, Pirkkala
3. Pauliina MAJALAINEN, Tampereen Judo

DP-30
1. Joonatan KALDMAA, Tarto Do
2. Patrick PAVLOV, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Henry NOORSALU, Tarto Do
3. Elias MÄKINEN, Keido-kan, Siuntio

DP-34
1. Robin PAJUNEN, Jukara
2. Jussi HOLOPAINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Vili PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Saku LAINE, Hämeenlinnan JS
5. Eemil PIRINEN, Maskun Tempo
5. Saku HEINILÄ, Hämeenlinnan JS
7. Lauri JOHANSSON, Maskun Tempo
7. Jonas LINDQVIST, Shirokawa, Porvoo

DP-38
1. Roope KORHONEN, Kajaanin Judokerho
2. Ville HUKKANEN, Chikara, Helsinki
3. Elias ELGH, Kirkkonummen JS
3. James VIHAVAINEN, Shirokawa, Porvoo
5. Jere LYÖMILÄ, Hämeenlinnan JS
5. Rasmus SALONEN, Fudoshin, Pori
7. Georgios POULIS, Raision Ryhti
7. Tomi LEHTINEN, Hämeenlinnan JS

DP-42
1. Valtteri OLIN, Bodonos, Kerava
2. Pyry PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Tuomas HIILAMO, Chikara, Helsinki
3. Niko KEINÄNEN, Pingviinit, Nurmijärvi
5. Henri WECK, Hämeenlinnan JS
5. Jere LAHTINEN, Hämeenlinnan JS
7. Joni LYÖMILÄ, Hämeenlinnan JS
7. Santeri NIEMI, Oulun Judokerho

DP-46
1. Oskari MÄKINEN, Nummelan Judo
2. Aake KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo
3. Miska PYYKKÖ, Lahden JS
3. Elis TORNIAINEN, Maskun Tempo
5. Sayd-arbi KUBAEV, Tampereen Judo
5. Rasmus LEPPÄLÄ, Chikara, Helsinki
7. Ilias ABUBAKAROV, Tarto Do

DP-50
1. Eetu HEINONEN, Meido-kan
2. Aleksi MIELTY, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Max WESTERLUND, Keido-kan, Siuntio

DP-55
1. Lassi HAAPALA, Maskun Tempo
2. Elmeri LAAKKONEN, Nokian Judo
3. Aksel TIGERSTEDT, Maskun Tempo

DP+55
1. Sven-magnus SÜLLUSTE, SK OOKAMI
2. Roger LINDEMAN, Tampereen Judo
3. Tinja KEITAANNIEMI, Bodonos, Kerava

CT-44
1. Sini OINONEN, Hämeenlinnan JS
2. Noora NYKÄNEN, Holjutai, Hollola
3. Inka KEINÄNEN, Pingviinit, Nurmijärvi

CT-48
1. Laura SÄKKINEN, Oulun Judokerho
2. Katri OVASKAINEN, Hyvinkään JS

CT-57
1. Nonett HALME, Meido-kan
2. Jasmine AHO, Raahen Judo
3. Jenni ALI-PENTTILÄ, Hämeenlinnan JS

CP-34
1. Saku LAINE, Hämeenlinnan JS
2. Saku HEINILÄ, Hämeenlinnan JS
3. Jasmi SALASMAA, Chikara, Helsinki

CP-38
1. Ville HUKKANEN, Chikara, Helsinki
2. Samuli HEINILÄ, Hämeenlinnan JS

CP-42
1. Valtteri OLIN, Bodonos, Kerava
2. Maxim MYLLYMÄKI, Judo-Kan, Espoo
3. Simo TAMMILEHTO, Ju Shin Kan, Ähtäri
3. Samuli KOSKINEN, Hämeenlinnan JS

CP-46
1. Luukas SAHA, Hämeenlinnan JS
2. Oskari MÄKINEN, Nummelan Judo
3. Aake KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo
3. Aleksi ELOMAA, Meido-kan
5. Sami TARVAINEN, Judo-Kan, Espoo
5. Ryan KORKIA-AHO, Meido-kan
7. Samuel KOKKONIEMI, Kaustisen Pohjan-Vei
7. Tuomas TENHOLA, Hämeenlinnan JS

CP-50
1. Henri MÄÄTTÄ, Judo-Kan, Espoo
2. Jose HELASMO, Maskun Tempo
3. Eetu HEINONEN, Meido-kan
3. Jyri RAJANIEMI, Nummelan Judo

CP-55
1. Aku LAAKKONEN, Meido-kan
2. Teemu KUOSA, Lahden JS
3. Timo HEISKANEN, Lahden JS
3. Jere KESTI, Darmakai, Laukaa
5. Kevin KLAOS, Tarto Do
5. Henri BERGGREN, Meido-kan
7. Oskari NISKANEN, Oulun Judokerho
7. Joona RÄTY, Oulun Judokerho

CP-60
1. Evert TORNIAINEN, Maskun Tempo
2. Aleksi NIEMI, Oulun Judokerho
3. Sebastian NIKOLOV, Hyvinkään JS
3. Matias HUOTARI, Meido-kan
5. Teemu HARJU, Seinäjoen JS
5. Matias ALANKO, Seibukan, Kurikka
7. Timo JÄRVINEN, Judo-Kan, Espoo
7. Nuutti KALLIONIEMI, Nokian Judo

CP-66
1. Erkka KARI, Meido-kan
2. Markus PYYKKÖ, Lahden JS

CP+66
1. German DURAN, Pohjakotkas
2. Henri HANNULA, Hämeenlinnan JS
3. Sami PONSI, Chikara, Helsinki
3. Aki-petteri NEUVONEN, Oulun Judokerho

BT-57
1. Nonett HALME, Meido-kan
2. Jasmine AHO, Raahen Judo
3. Jenny MÄKI, Meido-kan

BT+70
1. Katrin MÄGEDI, SK OOKAMI
2. Eerika MAJALAINEN, Tampereen Judo
3. Elli LAMMI, Maskun Tempo

BP-55
1. Aku LAAKKONEN, Meido-kan
2. Saku INGET, Hämeenlinnan JS
3. Henri MÄÄTTÄ, Judo-Kan, Espoo
3. Markus MIKKOLA, Raision Ryhti

BP-60
1. Artur KIKAS, Pohjakotkas
2. Pyry HALONEN, Meido-kan
3. Sebastian NIKOLOV, Hyvinkään JS

BP-66
1. Kristian BULGAKOV, Turun JS
2. Jami LEHTO, Meido-kan
3. Aleksi MATTILA, Hyvinkään JS
3. Jonas TIMONEN, Meido-kan

BP-73
1. Aki OINONEN, Hämeenlinnan JS
2. Aleksi TANTTU, Lahden JS
3. Henri HANNULA, Hämeenlinnan JS
3. Valtteri SUO-YRJÖ, Tapanilan Erä, Helsinki
5. Miika SUO-YRJÖ, Tapanilan Erä, Helsinki
5. Teemu KANGAS, Holjutai, Hollola
7. Riku MERISAARI, Raision Ryhti
7. Sami PONSI, Chikara, Helsinki

BP-81
1. Mattias KUUSIK, Tarto Do
2. Safar RAHMANI, Hontai Judo, Helsinki
3. Juuso NUOTIOMAA, Fudoshin, Pori

BP+81
1. Teemu RAUHALA, Nokian Judo
2. Tatu KEITAANNIEMI, Bodonos, Kerava

N-57
1. Miia HEIKKINEN, Kajaanin Judokerho
2. Tinja KIILI, Maskun Tempo
3. Tiia-mari HALTTUNEN, Darmakai, Laukaa

N+78
1. Johanna KOSKINEN, Seibukan, Kurikka

M-66
1. Kalle-priit PEEBO, SK OOKAMI
2. Erno ELGLAND, Tampereen Judo
3. Mikko HAUTAVIITA, Kankaanpään Judokat
3. Tuomas RONKAINEN, Judo-Kan, Espoo

M-73
1. Tommi VEHVILÄINEN, Darmakai, Laukaa
2. Jari KÖSSILÄ, TNS-Judo, Toijala
3. Jyri LEHTOLA, Seibukan, Kurikka
3. Konsta BULGAKOV, Turun JS
5. Juho LUOMA, Tampereen Judo
5. Teemu KANGAS, Holjutai, Hollola
7. Aleksi DAHLMAN, Pingviinit, Nurmijärvi
7. Olli VISURI, Espoon Judokerho

M-81
1. Mika PITKÄNEN, Oulun Judokerho
2. Safar RAHMANI, Hontai Judo, Helsinki
3. Juha-pekka KÖSSILÄ, TNS-Judo, Toijala
3. Mattias KUUSIK, Tarto Do
5. Tuomas LAMPI, Fudoshin, Pori
5. Otto SAARI, Salon Budoseura
7. Marko KUURI-RIUTTA, Fudoshin, Pori
7. Vesa KOSKELO, Kajaanin Judokerho

M-90
1. Jere IMPOLA, Raahen Judo
2. Toni LEMPINEN, Tyrvään Juro
3. Jonne SIIRIÄINEN, Jigotai, Jyväskylä
3. Toni TAKANIEMI, TNS-Judo, Toijala

M+90
1. Sampo MÄLKIÄ, Bodonos, Kerava
2. Jari PARKKONEN, Fudoshin, Pori
3. Tapio ERIKSSON, Jukara

Uutiskategoria

Jaa Facebookissa