Yawara Shiai 19.9.2009 Joensuu

Yawara Shiai 19.9.2009 Joensuu

Mukana 135 kilpailijaa


kaaviot osoitteessa:
http://www.yawara.fi/kilpailut_ja_leirit/Yawara_shiai/Yawara-Shiai_2009/Kaaviot/index.html

Alle 11-vuotiaat pojat

Alle 25 kg
1. Mikko AUVINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Erkki TOSSAVAINEN, Joen Yawara, Joensuu

Alle 30 kg
1. Roope KORHONEN, Kajaanin Judokerho
2. Roni KOSTAMO, Kippon, Kitee
3. Niko SINKKONEN, Joen Yawara, Joensuu
3. Eetu KETTUNEN, Joen Yawara, Joensuu

Alle 34 kg
1. Emil NYKÄNEN, Judoseura Sakura, Kuopio
2. Juha TARVAINEN, Jigotai, Jyväskylä
3. Samuel SCHNIDER, Joen Yawara, Joensuu
3. Noora JOKINEN, Keravan Bodonos

Alle 46 kg
1. Santtu RÄSÄNEN, Joen Yawara, Joensuu
2. Tomi JOLKKONEN, Joen Yawara, Joensuu

Alle 11-vuotiaat pojat ja tytöt

Alle 41 kg
1. Viivi KÄRHÄ, Meidokan, Helsinki
2. Aleksi MIELTY, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Jarno UIMONEN, Joen Yawara, Joensuu
3. Aati HUOTARI, Joen Yawara, Joensuu

Alle 13-vuotiaat tytöt

Alle 40 kg
1. Sonja POKKA, Byakuya, Sodankylä
2. Viivi KÄRHÄ, Meidokan, Helsinki
3. Niia SOININEN, Yama-Arashi, Varkaus

Alle 13-vuotiaat pojat

Alle 45 kg
1. Miikka HYÖTYLÄ, Byakuya, Sodankylä
2. Joona KOSTAMO, Kippon, Kitee
3. Tuomas PIKKA, Joen Yawara, Joensuu

Alle 52 kg
1. Jani PAANANEN, Iisalmen Judoseura
2. Krister RAERINNE, Iisalmen Judoseura
3. Herkko KAUPPINEN, Jigotai, Jyväskylä

Alle 42 kg
1. Aleksi JÄRVELÄINEN, Byakuya, Sodankylä
2. Vili OIVO, Raahen Judo
3. Aleksi MIELTY, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Veikko MARKKANEN, Yama-Arashi, Varkaus

Yli 55 kg
1. Martti PUUMALAINEN, Mikkelin Judo
2. Roope HAGERT, Mikkelin Judo

Alle 13-vuotiaat pojat ja tytöt

Alle 34 kg
1. Luukas SAHA, Hämeenlinnan Judoseura
2. Akseli KETTUNEN, Joen Yawara, Joensuu
3. Joona PIIPPO, Yama-Arashi, Varkaus

Alle 15-vuotiaat pojat

Alle 44 kg
1. Aleksi JÄRVELÄINEN, Byakuya, Sodankylä
2. Oskari HIITTU, Hämeenlinnan Judoseura
3. Lauri KORHONEN, Lapinlahden Shiranami

Alle 46 kg
1. Miikka HYÖTYLÄ, Byakuya, Sodankylä
2. Lari KOISTINEN, Judoseura Sakura, Kuopio
3. Akseli DAMSKI, Joen Yawara, Joensuu

Alle 52 kg
1. Niki SILVENNOINEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Jani GÖÖS, Himangan Judoseura
3. Aleksi SALONEN, Joen Yawara, Joensuu

Alle 55 kg
1. Pietari KOIVIKKO, Mikkelin Judo
2. Jonne IMPOLA, Raahen Judo
3. Veikko SEVRJUKOV, Joen Yawara, Joensuu

Alle 61 kg
1. Mika AUVINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Vili KOSTAMO, Kippon, Kitee
3. Aleksi TANTTU, Lahden Judoseura
3. Eero KORHONEN, Lapinlahden Shiranami

Alle 75 kg
1. Safar RAHMANI, Jigotai, Jyväskylä
2. Atte HEISKANEN, Lahden Judoseura

Yli 75 kg
1. Juho PUUMALAINEN, Mikkelin Judo
2. Tatu TURUNEN, Joen Yawara, Joensuu

Alle 17-vuotiaat tytöt

Alle 52 kg
1. Anni BERGMANN, Mikkelin Judo
2. Sonja SALONSAARI, Raahen Judo
3. Aino SUTINEN, Holjutai, Hollola

Alle 17-vuotiaat pojat

Alle 60 kg
1. Elias KÖRKKÖ, Oulun Judokerho
2. Jere JUSSILA, Oulun Judokerho
3. Henri ILTANEN, Mikkelin Judo
3. Otto KOPONEN, Joen Yawara, Joensuu
5. Joonas TAPIO, Oulun Judokerho
5. Teemu PEKKANEN, Joen Yawara, Joensuu

Alle 73 kg
1. Petteri SULANDER, Meido-Kan, Helsinki
2. Arttu DAMSKI, Joen Yawara, Joensuu
3. Antti HERRANEN, Judoseura Sakura, Kuopio
3. Tommi KEKÄLÄINEN, Judoseura Sakura, Kuopio

Yli 73 kg
1. Sami SEPPÄLÄ, Mikkelin Judo
2. Jere IMPOLA, Raahen Judo

Naiset

Alle 57 kg
1. Katri KAKKO, Byakuya, Sodankylä
2. Laura JAUHIAINEN, Meido-Kan, Helsinki
3. Elisa HAUHIA, Yanagi, Heinävesi
3. Susanna SAIRANEN, Keravan Bodonos

Alle 63 kg
1. Pinja HAUTANEN, Joen Yawara, Joensuu
2. Satu LEHIKOINEN, Joen Yawara, Joensuu
3. Lotta SAVOLA, Oulun Judokerho
3. Kati KAJANDER, Turun Judoseura

Miehet

Alle 66 kg
1. Arkadij ARTEMJEV, Venäjä
2. Denis LAMCHENKO, Venäjä
3. Miika VAUHKONEN, Judoseura Sakura, Kuopio
3. Atte KARSTILA, Joen Yawara, Joensuu

Alle 73 kg
1. Jarno MARTIKAINEN, Joen Yawara, Joensuu
2. Juho KORKIAKANGAS, Raahen Judo
3. Markus KETTUNEN, Kajaanin Judokerho
3. Juha TORPPA, Kaustisen Pohjan-Veikot

Alle 81 kg
1. Aleksi STRAND, Byakuya, Sodankylä
2. Niko KORHONEN, Judoseura Sakura, Kuopio

Alle 90 kg
1. Matias TIKKANEN, Joen Yawara, Joensuu
2. Tuomas RANTANEN, Joutsan Tarmo
3. Antti SAARI, Jigotai, Jyväskylä
3. Maksim PARSHAKOV, Venäjä

Alle 90 kg
1. Kai NISSINEN, Yanagi, Heinävesi
2. Jesse JUSSILA, Oulun Judokerho
3. Antti KORHONEN, Lapinlahden Shiranami

Avoin
1. Antti KORHONEN, Lapinlahden Shiranami
2. Tapio TIIMONEN, Joen Yawara, Joensuu


    Jaa Facebookissa