Wekara Shiai 19.5.2012 Vantaa

"Kilpailuun osallistui 231 ottelijaa.
He edustivat yhteensä 28 eri seuraa Suomesta ja Virosta.



Tilastoja ja kaavioita osoitteesta www.judoshiai.fi




Tulokset


ET-25
1.    LAHTI Gia    Fudoshin,
2.    JOKINEN Emilia    Riihimäen JS

ET-32
1.    AAKKO Ella    Hontai Judo, Helsinki
2.    BALATKHANOVA Enisa    Meido-kan
3.    KRUUSI Anne-Liis    Judo-Kan, Espoo
3.    MIEKKALEHTO Ronja    Yama-Arashi, Varkaus

ET-36
1.    SYRJÄMÄKI Saana    Maskun Tempo
2.    ASKLÖF Aino    Kirkkonummen JS
3.    SUNDBERG Jenni    Hontai Judo, Helsinki

ET-52
1.    UUSITALO Tiia    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    SEPPÄNEN Titta    Hyvinkään JS

EP-27
1.    JULKUNEN Marcus    Hyvinkään JS
2.    KAURANEN Anton    Nokian Judo
3.    SEPPÄLÄ Otso    Maskun Tempo

EP-30
1.    MATSIN Kristajn    Ookami
2.    JOKINEN Juuso    Bodonos, Kerava
3.    MAKKONEN Joel    Nummelan Judo
3.    VILDE Ramon    Ookami

EP-34
1.    KANERVA Veeti    Kirkkonummen JS
2.    NIVALA Luka    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    RINNE Tuukka    Hämeenlinnan JS
3.    SUSI Daniil    Budoviikingit, Helsinki
5.    VARE Karl Julius Kristofe    Ookami
5.    NISKA Petteri    Helsingin JudoSport
7.    PIRHONEN Atte    Hämeenlinnan JS
7.    ISOPOUSSU Niko    Nummelan Judo

EP-38
1.    PAJARI Vili    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    ANDREEV Atos    Helsingin JudoSport
3.    AZIZ Zico    Lahden JS
3.    PITKÄNEN Aatto    Hämeenlinnan JS
5.    KANEVETS Artur    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    MILLER German    Ookami
7.    MCLACHLAN Mikael    Helsingin JudoSport
7.    HALLIVUORI Juuso    Maskun Tempo



DT-32
1.    HEUSALA Helena    Himangan JS
2.    AAKKO Ella    Hontai Judo, Helsinki
3.    PÖYSTI Solveig    Judo-Kan, Espoo

DT-36
1.    SUNDBERG Susanna    Hontai Judo, Helsinki
2.    RAJANIEMI Erika    Nummelan Judo
3.    KESÄLÄ Eevi    Judo-Kan, Espoo

DT-40
1.    RAVEALA Katri    Chikara, Helsinki
2.    LIIVALAHTI Tinka    Tikkurilan Judokat, Vantaa

DT-52
1.    OVASKAINEN Katri    Hyvinkään JS
2.    UUSITALO Tiia    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    SUNDBERG Minttu    Hontai Judo, Helsinki

DP-30
1.    PAVLOV Patrick    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    JOKINEN Juuso    Bodonos, Kerava
3.    VIRTA Samuel    Hyvinkään JS
3.    KULMALA Roni    Shinrai, Pirkkala
5.    HEIKKINEN Urho    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    TÄHTELÄ Jon    Tikkurilan Judokat, Vantaa
7.    HEUSALA Helena    Himangan JS
7.    UUSITALO Toni    Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-34
1.    PAJUNEN Robin    Jukara
2.    HOLOPAINEN Jussi    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    KONT Carl Gustav    Ookami
3.    KHIRCHILASHVILI Khirchla    Raahen Judo
5.    KURTTILA Lauri    Raahen Judo
5.    IHANAMAKI Eetu    Nokian Judo
7.    LEHIKOINEN Jimi    Chikara, Helsinki
7.    RUOPPA Mikko    Chikara, Helsinki

DP-38
1.    OINAS William    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    PAJARI Vili    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    HANNULA Juuso    Kirkkonummen JS
3.    LIIMATAINEN Joe    Meido-kan
5.    ASKLÖF Henrik    Kirkkonummen JS
5.    VIHAVAINEN James    Shirokawa, Porvoo
7.    KANEVETS Rainer    Tikkurilan Judokat, Vantaa
7.    PIRINEN Eemil    Maskun Tempo

DP-42
1.    HUKKANEN Ville    Chikara, Helsinki
2.    KOIVISTO Konsta    Meido-kan
3.    SYRJÄMÄKI Joona    Maskun Tempo
3.    TALVITIE Lassi    Hämeenlinnan JS
5.    LEHTINEN Väinö    Maskun Tempo
5.    LAMBERG Elise    Hämeenlinnan JS
7.    HUHTALA Henri    Maskun Tempo
7.    LEHTINEN Tomi    Hämeenlinnan JS

DP-46
1.    PLOOM Albert    Ookami
2.    KUBAEV Sayd-Arbi    Tampereen Judo
3.    VALIMA Elias    Riihimäen JS
3.    ERONEN Sakari    Tampereen Judo

DP-50
1.    KURTTILA Henri    Raahen Judo
2.    LEPPÄLÄ Rasmus    Chikara, Helsinki
3.    WESSMAN Jon    Hyvinkään JS
3.    KALLIONIEMI Kosti    Nokian Judo

DP-55
1.    VANATOA Markus    Ookami
2.    SÄRKILÄ Tuomas    Himangan JS
3.    USTINOV Riku    Tapanilan Erä, Helsinki

DP+55
1.    ZUJEV Martin    Ookami
2.    LINDEMAN Roger    Tampereen Judo
3.    JAAKKOLA Aleksi    Maskun Tempo




CT-48
1.    OINONEN Sini    Hämeenlinnan JS
2.    JOKINEN Noora    Bodonos, Kerava
3.    KAUP Caris Helena    Ookami
3.    YLI-TORVI Juulia    Himangan JS

CT-57
1.    ALI-PENTTILÄ Jenni    Hämeenlinnan JS
2.    SOLJANTO Kaisla    Kirkkonummen JS
3.    OVASKAINEN Katri    Hyvinkään JS

CP-34
1.    KHIRCHILASHVILI Khirchla    Raahen Judo
2.    DJOUKAEV Turpal    Hämeenlinnan JS
3.    PEREVALOV Boris    Meido-kan
3.    PIRI Emma    Helsingin JudoSport

CP-38
1.    HANNULA Juuso    Kirkkonummen JS
2.    LAINE Saku    Hämeenlinnan JS
3.    SALA Matias    Nummelan Judo

CP-42
1.    KOIVISTO Konsta    Meido-kan
2.    HUKKANEN Ville    Chikara, Helsinki
3.    HARTIKAINEN Oskar    Hyvinkään JS
3.    KAUPPINEN Niilo    Akagi

CP-46
1.    MYLLYMÄKI Maxim    Judo-Kan, Espoo
2.    PAJARI Pyry    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    HUSU Aapo    Meido-kan
3.    LYÖMILÄ Joni    Hämeenlinnan JS
5.    HIILAMO Tuomas    Chikara, Helsinki
5.    WECK Henri    Hämeenlinnan JS
7.    RUOPPA Lassi    Chikara, Helsinki
7.    PUUSEPP Sven    Ookami

CP-50

1.    KEINÄNEN Niko    Pingviinit, Nurmijärvi
2.    MIELTY Aleksi    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    LEPPÄLÄ Rasmus    Chikara, Helsinki

CP-55
1.    MÄKINEN Oskari    Nummelan Judo
2.    OLIN Valtteri    Bodonos, Kerava
3.    KORKIA-AHO Ryan    Meido-kan
3.    KESÄLÄ Aake    Judo-Kan, Espoo
5.    TENHOLA Tuomas    Hämeenlinnan JS
5.    POGOSJAN Arman Paul    Ookami
7.    SÄRKILÄ Tuomas    Himangan JS
7.    JOKIKOKKO Ville    Judo-Kan, Espoo

CP-60
1.    HEISKANEN Timo    Lahden JS
2.    MUJUNEN Joosua    Chikara, Helsinki
3.    BERGGREN Henri    Meido-kan

CP-66
1.    ROOTALU Mattias    Ookami
2.    KARI Erkka    Meido-kan
3.    MILLEND Markkus Olaf    Ookami
3.    SÜLLUSTE Sven Magnus    Ookami

CP+66
1.    ZUJEV Martin    Ookami
2.    PERTEL Ralf Markus    Ookami
3.    HAZARD Kalle    Helsingin JudoSport




BT-52
1.    KANERVA Emilia    Kirkkonummen JS
2.    SAARENPÄÄ Essi    Himangan JS
3.    JOKINEN Noora    Bodonos, Kerava

BT-63
1.    SAARENPÄÄ Essi    Himangan JS
2.    LAMMI Elli    Maskun Tempo

BP-50
1.    KEINÄNEN Niko    Pingviinit, Nurmijärvi
2.    PAJARI Pyry    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    MIELTY Aleksi    Tikkurilan Judokat, Vantaa

BP-55
1.    MÄKINEN Oskari    Nummelan Judo
2.    OLIN Valtteri    Bodonos, Kerava
3.    PAJUNEN David    Tapanilan Erä, Helsinki

BP-60
1.    SALA Julius    Nummelan Judo
2.    HUOTARI Matias    Meido-kan
3.    ERONEN Emil    Meido-kan
3.    KIVISTÖ Arttu    Judo-Kan, Espoo

BP-66
1.    HIITTU Oskari    Hämeenlinnan JS
2.    SINKKO Ben    Budoviikingit, Helsinki

BP-73
1.    VALIMA Jiro    Riihimäen JS
2.    SUOMINEN Mikael    Judo-Kan, Espoo
3.    TUOMENNORO Saku    Kirkkonummen JS

BP-81
1.    LEPPÄLÄ Jere    Pingviinit, Nurmijärvi
2.    PONSI Sami    Chikara, Helsinki
    Jaa Facebookissa