Wekara-Shiai 16.5.2009 Vantaa

Ottelijoita 228

Kilpailut käytiin JudoShiai, JudoTimer ja JudoInfo ohjelmistoa apuna käyttäen.

Kaaviot löytyvät painamalla tästä >>


Ole kiltti ja käy antamassa arviosi kisasta Laatukisassa, niin saamme tulevaisuudessa yhä parempia judokisoja Suomeen. Tässä linkki arvostelulomakkeeseen.


Tytöt alle 11 vuotta -27,7
1. Jasmi SALASMAA , Chikara
2. Katri RAVEALA , Chikara
3. Margit OKSMANN , SK Ookami

Tytöt alle 11 vuotta -37,8
1. Lotta HUKKANEN , Chikara
2. Noora NYKÄNEN , Holjutai
3. Katri OVASKAINEN , Hyvinkään JS

Tytöt alle 11 vuotta -32,7
1. Maiken HALME , Chikara
2. Eveliina LUOMA , Chikara
3. Senja TERIAHO , Maskun Tempo

Pojat alle 11 vuotta -29,4
1. Antti KINNUNEN , Hontai Judo
2. Ville HUKKANEN , Chikara
3. Juha TARVAINEN , Jigotai

Pojat alle 11 vuotta -33,9
1. Valtteri OLIN , Bodonos
2. Joni LYÖMILÄ , Hämeenlinnan JS
3. Heikki MANTILA , Maskun Tempo
3. Nikita HMELNITSKI, SK Ookami
5. Miikka VAINIO , Hämeenlinnan JS
5. Toni VUKS , Maskun Tempo

Pojat alle 11 vuotta -38,0
1. Patrik FJÄDER , Tikkurilan Judokat
2. Klaus MOILANEN, Jukara
3. Rasmus LEPPÄLÄ , Chikara
3. Aake KESÄLÄ , Judo-Kan
5. Jalmari VIRTA , Hämeenlinnan JS
5. Samu KIVINEN , Hämeenlinnan JS

Pojat alle 11 vuotta -43,4
1. Eetu HEINONEN , Chikara
2. Roger LINDEMAN , Tampereen Judo
3. Roni MÄKINEN , Maskun Tempo
3. Aleksi MIELTY , Tikkurilan Judokat

Pojat alle 11 vuotta -24,0
1. Severi SULIN , Shirokawa
2. Mikko AUVINEN , Tikkurilan Judokat

Pojat alle 11 vuotta -28,8
1. William OINAS , Tikkurilan Judokat
2. Matias SALA , Nummelan Judo
3. Emil PIRINEN , Maskun Tempo
3. Aleksander KARPOV , SK Ookami
5. Roni NIITYNPÄÄ , Maskun Tempo
5. Kevin RÖNKKÖ , Orimattilan JS

Pojat alle 11 vuotta -32,0
1. Pyry PAJARI , Tikkurilan Judokat
2. Oskari MÄKINEN , Nummelan Judo
3. Thomas RÖNKKÖ , Orimattilan JS
3. Anton KETOLAINEN , Tikkurilan Judokat
5. Jan DEMIDOV , Bodonos
5. Joni TURUNEN , Tikkurilan Judokat

Tytöt alle 13 vuotta -32
1. Maiken HALME , Chikara
2. Sini OINONEN , Hämeenlinnan JS
3. Emmi MÄKINEN , Keido-kan

Tytöt alle 13 vuotta -36
1. Caris Helena KAUP , SK Ookami

Tytöt alle 13 vuotta -40
1. Inka VERLIN , Hontai Judo
2. Vilma TUOMISTO , Tikkurilan Judokat
3. Lotta HUKKANEN , Chikara

Tytöt alle 13 vuotta -44
1. Nonett HALME , Chikara
2. Samira KOIVULAHTI , Hämeenlinnan JS
3. Claudia MIETTINEN , Tikkurilan Judokat

Pojat alle 13 vuotta -32,0
1. Sven PUUSEPP, SK Ookami
2. Samuli KOSKINEN , Hämeenlinnan JS
3. Anton KETOLAINEN, Tikkurilan Judokat
3. Valtteri OLIN , Bodonos

Pojat alle 13 vuotta -36,3
1. Jyri RAJANIEMI , Nummelan Judo
2. Cristofer KUUSMA , SK Ookami
3. Miiika-Matias OJALA , Jukara
3. Joona TOIVANEN , Hämeenlinnan JS

Pojat alle 13 vuotta -30
1. Luukas SAHA , Hämeenlinnan JS
2. Pyry PAJARI , Tikkurilan Judokat
3. Akira TAGUCHI , Jukara
3. Juuso KEMPPAINEN , Hämeenlinnan JS

Pojat alle 13 vuotta -34,0
1. Artur TVAURI , Jukara
2. Jonne RASA , Chikara
3. Casper KETTUNEN , Lahden JS
3. Roope LAHTI , Judo-Kan

Pojat alle 13 vuotta -38,0
1. Aku LAAKKONEN , Meido-kan
2. Henri MÄÄTTÄ , Judo-Kan
3. Matias HUOTARI , Meido-kan
3. Inka VERLIN , Hontai Judo

Pojat alle 13 vuotta -42
1. Jasper KOSONEN , Fudoshin
2. Markkus Olaf MILLEND , SK Ookami
3. Samira KOIVULAHTI , Hämeenlinnan JS
3. Joel YLITALO , Meido-kan

Pojat alle 13 vuotta -46
1. Arman-Paul POGOSJAN , SK Ookami
2. Leevi RANTA , Lammin JS
3. Timo HEISKANEN , Lahden JS
3. Henri BERGGREN , Meido-kan

Pojat alle 13 vuotta -50
1. Aki OINAS , Lahden JS
2. Oskar VIRKKI , Tikkurilan Judokat

Pojat alle 13 vuotta -55
1. Olli-Oskari NIEMELÄ , Tampereen Judo
2. Taaniel TOOMINGAS , SK Ookami
3. Johannes VIHERÄ , Hämeenlinnan JS
3. Sami KANGAS , Holjutai

Pojat alle 13 vuotta +55
1. Sami PONSI , Chikara
2. Erkka KARI , Meido-kan
3. Christer BERG , Hyvinkään JS

Tytöt alle 15 vuotta -44
1. Alexandra BARTON , Kirkkonummen JS
2. Nonett HALME , Chikara
3. Jenny MÄKI , Meido-kan

Pojat alle 15 vuotta -43,7
1. Oskar TVAURI , Jukara
2. Matias HOLOPAINEN , Tikkurilan Judokat
3. Deniss KARPOV , SK Ookami

Pojat alle 15 vuotta -53,7
1. Henry KOLKKANEN , Judo-Kan
2. Erik LEPIK , SK Ookami
3. Riku MERISAARI , Raision Ryhti/Judoja
3. Valtteri SUO-YRJÖ , Tapanilan Erä

Pojat alle 15 vuotta -54,7
1. Matti JUOPPERI , Kirkkonummen JS
2. Eetu LAAKSONEN , Kirkkonummen JS
3. Risto HAIME , Tapanilan Erä
3. Joonas TARVAINEN , Darmakai
5. Heidi SARÉN , Tapanilan Erä
5. Murat KÖNEC , Darmakai

Pojat ja tytöt alle 15 vuotta -48,0
1. Jami LEHTO, Chikara
2. Vertti LIMAN , Meido-kan

Pojat alle 15 vuotta -34
1. Artur TVAURI , Jukara
2. Luukas SAHA , Hämeenlinnan JS
3. Henri TUURALA , Raision Ryhti/Judoja

Pojat alle 15 vuotta -38
1. Aku LAAKKONEN , Meido-kan
2. Siim MÄGI , SK Ookami
3. Joonas RASA , Chikara
3. Jyri RAJANIEMI , Nummelan Judo
5. Mikko LAITINEN , Kirkkonummen JS
5. Kalle HEISKANEN , Lahden JS

Pojat alle 15 vuotta -42
1. Tero HALMESMÄKI , Hyvinkään JS
2. Amir RAMADAN , Judo-Kan
3. Tatu SUURIPÄÄ , Tampereen Judo
3. Pyry HALONEN , Meido-kan
5. Alexandra BARTON , Kirkkonummen JS
5. Teemu GRÖNBERG , Tikkurilan Judokat

Pojat alle 15 vuotta -50
1. Kaspar TAMMJÄRV , SK Ookami
2. Miika SUO-YRJÖ , Tapanilan Erä
3. Jonas TIMONEN , Meido-kan
3. Teemu KOSKINEN , Jukara

Pojat alle 15 vuotta -60
1. Pentti SUURHASKO , Nokian Judo
2. Mika AUVINEN , Tikkurilan Judokat
3. Aleksi TANTTU , Lahden JS
3. Mikko KAAPU , Nokian Judo

Pojat alle 15 vuotta -66
1. Maximilian ASPLUND , Meido-kan
2. Matias KOIVUSAARI , Hämeenlinnan JS
3. Max HELEN , Lammin JS

Pojat alle 15 vuotta +66
1. Hookan LEMBER , SK Ookami
2. Oliver LIIV , SK Ookami
3. Atte HEISKANEN , Lahden JS

Tytöt alle 17 vuotta -55,7
1. Heidi SARÉN , Tapanilan Erä
2. Rosa-Maria MÄKELÄ , Rauman Judoseura Samurai
3. Julia JUNTTILA , Pingviinit

Tytöt alle 17 vuotta -52
1. Aino SUTINEN , Holjutai
2. Rosa-Maria MÄKELÄ , Rauman Judoseura Samurai

Pojat alle 17 vuotta -50
1. Mihail KORHONEN , Tapanilan Erä
2. Dalai OYUMAA , Jukara

Pojat alle 17 vuotta -55
1. Eetu LAAKSONEN , Kirkkonummen JS
2. Emilia KAUTTO , Sobudo
3. Eero WIHERSAARI , Hämeenlinnan JS

Pojat alle 17 vuotta -60
1. Joel OLLIKAINEN , Meido-kan
2. Pentti SUURHASKO , Nokian Judo
3. Eevert HELKIÖ , Hämeenlinnan JS
3. Sikko KAEWASA , Hämeenlinnan JS

Pojat alle 17 vuotta -66
1. Rasmus RINNE , Kirkkonummen JS
2. joel OLLIKAINEN , Meido-kan
3. Nikita NIKITIN , Hyvinkään JS

Pojat alle 17 vuotta -73
1. Rasmus RINNE , Kirkkonummen JS
2. Jore VÄHÄTIITTO , Kirkkonummen JS

Erikoispalkitut:
Parhaat judokat ikäluokittain

Alle 11-vuotiaat Jasmi SALASMAA , Chikara
Alle 13-vuotiaat Jyri RAJANIEMI, Nummelan Judo
Alle 15-vuotiaat Pentti SUURHASKO, Nokian Judo
Alle 17-vuotiaat Joel OLLIKAINEN, Meido-kan
    Jaa Facebookissa