Wappu-Shiai 26.4.2009 Orimattila

Orimattilassa pidettiin 26.4.2009 erinomainen Wappu-Shiai, joka keräsi 151 aloittelevaa junnu-judokaa tatamille. Kisaa on arvioitu laatukisassa ja kisajärjestelyt näyttävät ylittävän "vanhat" standardit reilusti :)

Tulokset Wappu-Shiai 26.4.2009. Ottelijoita 151 kappaletta.

Kisasivulle, jossa kaavioita, kuvia, yms. painamalla tästä >>

Anna arviosi kisasta Laatukisassa - Annettuja arvioita löydät täältä >>.

Kilpailu järestettiin JudoShiai järjestelmällä. Ottelukaaviot löytyvät painamalla tästä >>


Pojat ja tytöt alle 15-vuotta -53,2 kg
1. Sami KANGAS, Holjutai
2. Eetu TOIKKA, Holjutai
3. Ossi LEHTONEN, Holjutai

Pojat ja tytöt alle 15-vuotta -42,3 kg
1. Iivari SULIN, Shirokawa
2. Natalia STARAST, Holjutai
3. Waldemar KETTUNEN, Lahden JS

Pojat alle 15-vuotta -69,2 kg
1. Aleksi TANTTU, Lahden JS
2. Atte HEISKANEN, Lahden JS
3. Sami PONSI, Chikara
3. Juho LARJANNE, Orimattilan JS

Pojat alle 15-vuotta -59,7 kg
1. Jouni MIETTINEN, Hyvinkään JS
2. Teemu KANGAS, Holjutai

Pojat alle 15-vuotta -55,5 kg
1. Joonas TARVAINEN, Darmakai
2. Ville VAHERI, Hyvinkään JS
3. Juuso RUNNINMÄKI, Orimattilan JS
3. Samuli JÄRVINEN, Lohjan Urheilijat

Pojat alle 15-vuotta -45,9 kg
1. Jami LEHTO, Chikara
2. Ronald REIJONEN, Tapanilan Erä
3. Pauli HEIKKILÄ, Jukata
3. Saana VOLANEN, Nokian Judo
5. Santeri PYLKÄS, Orimattilan JS
5. Joona YLIPAAVALNIEMI, Bodonos

Pojat alle 15-vuotta -43,0 kg
1. Tomi OLLIKAINEN, Jukata
2. Emil ERONEN, Meido-kan
3. Joonas RUNNINMÄKI, Orimattilan JS

Tytöt alle 15-vuotta -73,5 kg
1. Iris SAARNIO, TNS-Judo
2. Paula RISTOLAINEN, Tapanilan Erä

Pojat ja tytöt alle 13 vuotta -48,8 kg
1. Antti LINNA, Kamiza
2. Tinja KEITAANNIEMI, Bodonos
3. Verna PYLKÄS, Orimattilan JS

Pojat alle 13-vuotta -48,0 kg
1. Dan FORSBERG, Shirokawa
2. Aki OINAS, Lahden JS
3. Onni RIKKONEN, Holjutai
3. Jere LEPPÄLÄ, Pingviinit

Pojat alle 13-vuotta -61,9 kg
1. Sami PONSI, Chikara
2. Vesa KANKAANPÄÄ, Holjutai
3. Christer BERG, Hyvinkään JS

Pojat alle 13-vuotta -41,4 kg
1. Waltteri VALO, Lahden JS
2. Joel YLITALO, Meido-kan
3. Miko RANTA, Nummelan Judo
3. Eemeli OJURI, Orimattilan JS

Pojat alle 13-vuotta -37,2 kg
1. Teemu KUOSA, Lahden JS
2. Elmeri IKONEN, Haminan JS
3. Martin RAUTIO, Kamiza

Pojat alle 13-vuotta -34,7 kg
1. Miika-Matias OJALA, Jukara
2. Joosua MUJUNEN, Chikara
3. Eeli TAMMINEN, Hämeenlinnan JS
3. Valtteri OLIN, Bodonos

Tytöt alle 13-vuotta -53,8 kg
1. Jenna VIRTANEN, TNS-Judo
2. Veera VIRTANEN, Hyvinkään JS

Tytöt alle 13-vuotta -46,7 kg
1. Vilma VAHERI, Hyvinkään JS
2. Elli PARKKONEN, Pingviinit
3. Patricia VAINIO, Chikara

Tytöt alle 13-vuotta -41,8 kg
1. Alisa VIITALA, Tampereen Judo
2. Riina LAPPI, Järvenpään Akagi
3. Hanna-Mari SAALO, Jukata

Tytöt alle 13-vuotta -39,4 kg
1. Marissa KUOSMANEN, Kotkan JS
2. Katri OVASKAINEN, Hyvinkään JS
3. Nea PUUSTINEN, Orimattilan JS

Pojat alle 11-vuotta -36,4 kg
1. Rasmus LEPPÄLÄ, Chikara
2. Akseli KÖNNÖMÄKI, Järvenpään Akagi
3. Aleksi SILLANPÄÄ, Kamiza

Pojat alle 11-vuotta -32,4 kg
1. Valtteri OLIN, Bodonos
2. Alfred BLOM, Orimattilan JS
3. Santeri OLLILA, Orimattilan JS
3. Juho HILTUNEN, Kirkkonummen JS

Pojat alle 11-vuotta -28,9 kg
1. Juuso HANNULA, Kirkkonummen JS
2. Oskar HARTIKAINEN, Hyvinkään JS
3. Kasper KÖNNÖMÄKI, Järvenpään Akagi

Pojat ja tytöt alle 11-vuotta -22,9 kg
1. Emil LAMMINMÄKI, Järvenpään Akagi
2. Miro TONTERI, Kamiza
3. Miko PAJALA, Orimattilan JS

Pojat alle 11-vuotta -42,9 kg
1. Roogeri LINDEMAN, Tampereen Judo
2. Tomi POHJOLA, Holjutai
3. Niilo AMOROSO, Järvenpään Akagi

Pojat alle 11-vuotta -38,4 kg
1. Eero TIHTONEN, Meido-kan
2. Lauri LUOJUKOSKI, Orimattilan JS
3. Patrik BLOM, Orimattilan JS

Pojat alle 11-vuotta -34,3 kg
1. Miika PAJALA, Orimattilan JS
2. Niilo KAUPPINEN, Järvenpään Akagi
3. Jeremias POHJOLA, Holjutai
3. Elias VAINIO, Chikara
5. Niko RYYPPÖ, Holjutai
5. Olivier KIVINIEMI, Chikara

Pojat alle 11-vuotta -30,7 kg
1. Antti KINNUNEN, Hontai Judo
2. Aleksi NURMELA, Holjutai
3. Eemeli JUNNILA, Orimattilan JS

Pojat alle 11-vuotta -29,5 kg
1. Juha TARVAINEN, Jigotai
2. Jan DEMIDOV, Bodonos
3. Ville HUKKANEN, Chikara
3. Joel URO, Hontai Judo
5. Tuomas HIILAMO, Chikara
5. Aaro VÄNTTINEN, Jukata

Pojat alle 11-vuotta -26,5 kg
1. Tuomas NIEMI, Shirokawa
2. Riku LAAKSONEN, Orimattilan JS
3. Niko KINNUNEN, Nokian Judo

Pojat alle 11-vuotta -25,0 kg
1. Ari SUHONEN, Kamiza
2. Samuel VIRTA, Hyvinkään JS
3. Julius MANNINEN, Jukata

Tytöt alle 11-vuotta -28,6 kg
1. Jasmi SALASMAA, Chikara
2. Katri RAVEALA, Chikara
3. Veera OJURI, Orimattilan JS

Tytöt alle 11-vuotta -33,2 kg
1. Eveliina LUOMA, Chikara
2. Meri LAMPINEN, Holjutai
3. Melisa STARAST, Holjutai

Tytöt alle 11-vuotta -30,7 kg
1. Noora JOKINEN, Bodonos
2. Sara TAMMINEN, Shirokawa
3. Janika SUHONEN, Kamiza

Tytöt alle 11-vuotta -25,6 kg
1. Hilppa LUOMA, Chikara
2. Veera KOSKI, Nokian Judo
3. Aada OINONEN, Bodonos

Tsempparipalkinnot:
Pojat alle 11-vuotta -- Miika Pajala, Orimattilan Js
Tytöt alle 11-vuotta -- Noora Jokinen, Bodonos
Pojat alle 13-vuotta -- Sami Ponsi, Chikara
Tytöt alle 13-vuotta -- Alisa Viitala, Tampereen Judo
Pojat alle 15-vuotta -- Joonas Tarvainen, Darmakai
Tytöt alle 15-vuotta -- Natalia Starast, Holjutai
AVOIN -- Aleksi Tanttu, Lahden JS

    Jaa Facebookissa