Tallinn Judo Cup & Abloy 20.2.2010

Suomalaiskilpailijoita kaikkiaan 21 seitsemästä eri judoseurasta, suomalaistuomareita kuusi. Kaikkiaan kisoihin osallistui isot joukkueet Virosta, Latviasta, Liettuasta, Venäjältä, Suomesta ja pieni joukkue Ruotsista

Ottelijoita 493 Virosta, Lativiasta, Liettuasta, Venäjältä, Ruotsista ja Suomesta.

Suomalaistuomareina kisassa Martti Tulimaa, Timo Lehtonen, Kari Helin, Risto Karvonen, Jouni Kähärä ja Arttu Määttä. Kisassa käytettiin JudoShiai järjestelmää ja sen käytöstä vastasivat Tero Partanen ja Erkki Jokikokko. Siitä pikku juttu täältä >>

tulokset ja kaaviot täältä >> ja kuvagalleria täältä >>

Tulokset:

DB-25
1.Lehar Madis METSALLIK, Ippon/EST
2.ALEKSANDRS CHERNISHOVS, Vsevoloda Zeolnija/RUS
3.Carl-Gustaf KONT, Ookami/EST
3.Filipp VAGOS , Sosnovõi Bor/RUS
5.Paul-Albert LAAS, Sensei Judokool/EST
5.Siim KALMUS, DO/EST

DB-27
1.SANDRO RAZMADZE, Vsevoloda Zeolnija/RUS
2.ARTJOMS MELIKOVS, Vsevoloda Zeolnija/RUS
3.Raimonds TAUBE, Carnikava/LAT
3.Joonatan KALDMA, DO/EST
5.Daniil PROKOSIN, Afina/EST
5.Kamenev SERGEI, Budolinn/EST

DB-30
1.MAKSIMS MELIKOVS, Vsevoloda Zeolnija/RUS
2.Uldis NARTISS, Carnikava/LTU
3.Jarmo JÜRISOO, Kempo/EST
3.Messek EGERT-ERVIN, Kempo/EST
5.Joosep KIKAS, REI/EST
5.Aleksejs NAZAROVS, Carnikava/LAT

DB-34
1.ARTURS DANIELS RIZHIJS, Vsevoloda Zeolnija/RUS
2.Henri NEEVE, REI/EST
3.Viru RALF STIVEN, Aitado/EST
3.Kaspar KURM, Aitado/EST
5.DANIL MANDRIKOV , Buffendo/EST
5.Vladislavs GUKOVS, Makkabi Riga/LAT

DB-38
1.ALEKSANDRS DRJANIGINS, Vsevoloda Zeolnija/RUS
2.Erik ROOSIK, REI/EST
3.Joosep HAUG, Kuressaare KSK/EST
3.Maksims VOLKOVS, Makkabi Riga/LAT
5.Rene Aleksander TRUUTS, Ookami/EST
5.Ilija PLESS, Makkabi Riga/LAT

DB-42
1.Simsons SENONS, LIDO/LAT
2.DANIILS TRASCHEEVS, Vsevoloda Zeolnija/RUS
3.Maksims SELJUKS, Makkabi Riga/LAT
3.MAKSIMS JAKUSHINS, Vsevoloda Zeolnija/RUS
5.Birk SEPP, REI/EST
5.Trevor TÕNTS, Audentes SK/EST

DB-46
1.Richard KUKLANE, REI/EST
2.Arina VLADIMIROVA, Afina/EST
3.Hannes KURN, Kohila Aitado/EST
3.Kõu NOORMETS, Arigato/EST
5.Teor MARK, Dvigatel/EST
5.Kaspar JEGOROV, Aitado/EST

DB+46
1.SANDRO HUPENIJA, Vsevoloda Zeolnija/RUS
2.Mattias UMAL, Kempo/EST
3.Janari PÄHN, REI/EST
3.Martin ZUJEV, Ookami/EST
5.Susi FRANCO, Aitado/EST
5.Tserednitsenko ALEKS, Budolinn/EST

CG-28
1.Daira KROPE, Carnikava/LAT
2.Anna POLLAK, Afina/EST
3.Alvina KOLPAKOVA, Afina/EST

CG-32
1.VLADA STEPANOVA , Buffendo/EST
2.Caris Helena KAUP, Ookami/EST
3.Margit OKSMANN, Ookami/EST

CG-36
1.Debora LEHTSALU, Kuressaare KSK/EST
2.Aljona BRODSKAJA, Afina/EST
3.Serafima NHZAROVA, Carnikava/LAT

CG-40
1.Anita MASKINA, Afina/EST
2.Merlin OJAOTS, Võru Rei/EST
3.Catherine RAUDVERE, Aitado/EST

CG-44
1.Merlyn TÄHE, DO/EST
2.Merilin KURN, Kohila Aitado/EST
3.Siret RÄÄMET, Aitado/EST

CG-48
1.Lutsar MERILIN, Aitado/EST
2.Indra RAJA, DO/EST

CG+48
1.Viktoria MIRONOVA, Afina/EST
2.Alisa MALÕSEVA, Afina/EST
3.Maria MALÕSEVA, Afina/EST

CB-27
1.Rifat AKHMETOV, Sosnovõi Bor/RUS
2.Kristofers ZARINS, Carnikava/LAT

CB-30
1.Uldis NARTISS, Carnikava/LTU
2.ILJA MANDRIKOV , Buffendo/EST
3.Danilov TAUNO, Kempo/EST
3.Indrek TEDREMA, Tartu DO/EST

CB-34
1.Kirill AKIMOV , Sambo 70/RUS
2.Altosar MARK, Budolinn/EST
3.Popov JAKOV, Budolinn/EST
3.Theodor EHARI, DO/EST
5.Slava MALTSEN, Sosnovõi Bor/RUS
5.Arturs NARTISS, Carnikava/LTU

CB-38
1.Tarvo JÕGEVA, Võru Rei/EST
2.Rene SULG, Võru Rei/EST
3.Mihhail SEMITSEV, Afina/EST
3.|agornas JANUS, Peleda/LTU
5.GLEBS STAROVOITS, Vsevoloda Zeolnija/RUS
5.Sven PUUSEPP, Ookami/EST

CB-42
1.Mark POTAPOV, Pohjakotkas/EST
2.Eduards ZARINS, Carnikava/LAT
3.Alexander RADZHABOV, Sambo 70/RUS
3.Artjems CURKINS, Makkabi Riga/LAT
5.Väiko RAIT, Kempo/EST
5.EMILS RAUBISHKO, Vsevoloda Zeolnija/RUS

CB-46
1.Raimonds GRAUMANIS, LIDO/LAT
2.Sumberg OLIVER, Kempo/EST
3.Sven SÜLLUSTE, Ookami/EST
3.ANDREJS ZALAISKALNS, Vsevoloda Zeolnija/RUS
5.Hans ALLEMANN, Aitado/EST
5.VSEVOLODS GULAJEVS, Vsevoloda Zeolnija/RUS

CB-50
1.Airidas GENYS, Peleda/LTU
2.Justas ZILYS, Peleda/LTU
3.Paul Arman POGOSJAN, Ookami/EST
3.Kermo NAVA, Ookami/EST
5.Erik PUIS, DO/EST
5.Hardy KELLER, Aitado/EST

CB-55
1.EDUARDS BLUMENTALS, Vsevoloda Zeolnija/RUS
2.Kisseljov DENIS, Budolinn/EST
3.Mattias ROOTALU, Ookami/EST
3.Hendrik PUNGAR, DO/EST
5.Anti OLESK, Ippon/EST
5.Robert PÕLDRE, Ookami/EST

CB-60
1.Artur VAINO, Afina/EST
2.Taniel TOOMINGAS, Ookami/EST
3.Karl Mattias EVISALU, Aitado/EST

CB+60
1.Joosep VIIR, Aitado/EST
2.Eingard TOPS, Sensei Judokool/EST
3.Maksimov MIHHAIL, Budolinn/EST
3.Vladislav ISTRASKIN, Loksa RSK/EST

BG-32
1.Caris Helena KAUP, Ookami/EST

BG-36
1.Serafima NAZAROVA, Carnikava/LTU
2.Helge LAPÖNIN, Aitado/EST
3.Lisa NEMIROVA, Sosnovõi Bor/RUS

BG-44
1.Aiga Anita BERZINA, Carnikava/LAT
2.Karina TELEUCA, Carnikava/LAT
3.Christine SALLO, Ookami/EST

BG-48
1.Jenny MÄKI, Meido-kan/FIN

2.Katerina ZUBKO, LIDO/LAT

BG-52
1.Helena KARU, Aitado/EST

BG-57
1.Galina DAKINEVICH, Budolinn/EST
2.Anastasia TSVETKOVA, DO/EST
3.Laura PÄRTIN, Sensei Judokool/EST

BG+57
1.Karolina BESSALOVA, Kibuvits/EST
2.Anette TRAKS, DO/EST

BB-34
1.Kirill AKIMOV, Sambo 70/RUS
2.Sven PUUSEPP, Ookami/EST
3.Mart VAINO, Viru Judo/EST
3.Arturs NARTISS, Carnikava/LTU

BB-38
1.VLAS STEPANOV , Buffendo/EST
2.Aivaras GALATILTIS, Peleda/LTU
3.Ilya CHERNIKHIVSKIY , Sdushor 2/RUS
3.Aleksandrs ANIKINS, Satori/LAT
5.Odar AR, Dvigatel/EST
5.Gusts GARKALNS, Carnikava/LTU

BB-42
1.Eduards ZARINS, Carnikava/LTU
2.Siim MÄGI, Ookami/EST
3.Jyri RAJANIEMI, Nummelan Judo/FIN
3.Henri MÄÄTTÄ, Judo-Kan/FIN
5.TOMS VILCANS, Vsevoloda Zeolnija/RUS
5.VADIMS GRIGORJEVS, Vsevoloda Zeolnija/RUS

BB-46
1.Artur KIKAS, Pohjakotkas/EST
2.Markus Olaf MILLEND, Ookami/EST
3.MAKS VRUBLEVSKIS, Vsevoloda Zeolnija/RUS
3.Ivar VESKUS, Mikata/EST
5.Vladislavs KASPEROVICS, Makkabi Riga/LAT
5.Richard SOIDLA, Aitado/EST

BB-50
1.Alexey FOMICHEV , Sambo 70/RUS
2.Marjo JELLE, Ookami/EST
3.Oskar TVAURI, Vantaan Jukara/FIN
3.Kuub JAANUS, Kempo/EST
5.Martti VOLT, Aitado/EST
5.TIMOFEJS KOLTUSHKINS, Vsevoloda Zeolnija/RUS

BB-55
1.Sander JÄRVIS, Võru Rei/EST
2.Lissel ALEXANDER, Spif judo/SWE
3.Hendrik KIRISTAJA, Aitado/EST
3.Rokas CVIRKA, Peleda/LTU
5.Karl-Kristjan SUIK, Aitado/EST
5.Ivan ANUFRIEV , Sambo 70/RUS

BB-60
1.Teemu KOSKINEN, Vantaan Jukara/FIN
2.Sander LUDVIG, Tartu DO/EST
3.Kaimar MEKK, DO/EST
3.Martin ASTUDNEV, Aitado/EST
5.ANDREJS KURAMSHINS, Vsevoloda Zeolnija/RUS
5.Janis STRAUJUPS, Carnikava/LTU

BB-66
1.ALEKSEJS AKIMENKO, Vsevoloda Zeolnija/RUS
2.Martin VIST, Aitado/EST
3.Maksim LASTOTSKIN, Pohjakotkas/EST
3.Artjoms LAIDINENS, Satori/LAT
5.Karl-Ernst SAAL, DO/EST
5.Sami PONSI, Chikara/FIN

BB-73
1.Mattias KUUSIK, Tartu DO/EST
2.Hermann PETROV, Aitado/EST
3.egor TOKAREV, Kibuvits/EST

BB+73
1.Emil ORUP, Ookami/EST
2.nikita KOVOLJOV, Kibuvits/EST
    Jaa Facebookissa