Tallinn Judo Cup 12-13.2.2011

Tallinn Judo Cup 12-13.2.2011 Tallinn

Ottelijoita 616 jotka edustivat 12 maata ja 75 judoseuraa

Tilastot ja kaaviot www.judoshiai.fi

Lyhenteet: DG=Tytöt alle 11 vuotta, DB=Pojat alle 11 vuotta, CG=Tytöt alle 13 vuotta, CB=Pojat alle 13 vuotta, BG=Tytöt alle 15 vuotta, BB=Pojat alle 15 vuotta, AG=Tytöt alle 17 vuotta, AB=Pojat alle 17 vuotta



DG-24
1. Aleksandra NAZAROVA Pierigas Bjss/LAT
2. Sofija VLASOVA Pierigas Bjss/LAT
3. Karolina JOANURM Budolinn/EST

DG-29
1. Alevtina SPIKA Makkabi/LAT
2. Kukk KARMEN Sakura/EST
3. Alina TSVETKOVA Do/EST

DG-33
1. Eliza JEVSTIGNEJEVA Pierigas Bjss/LAT
2. Anastasia NOVIKOVA Sosnoviy Bor Ii/RUS
3. Vineta ALKSNE Pierigas Bjss/LAT

DG-37
1. Anastasija SAZONOVA Buffen-Do/EST
2. Angela CHARMAKAR Bodonos /FIN
3. Melissija JOOSU Viru Judo/EST

DG+37
1. Maiken HALME Meido-kan /FIN
2. Därta SMILDZINA Pierigas Bjss/LAT
3. Brigite SALLO Ookami/EST

DB-25
1. Filipp VAGOS Sosnoviy Bor/RUS
2. Grigori MÕ|c28a|ZKO Budolinn/EST
3. Andrejs RIZOVS Pierigas Bjss/LAT
3. Ronan RAND Kempo/EST
5. David PERNIMOV Olimp/RUS
5. Daniil NIKOLAJEV Sosnoviy Bor/RUS

DB-27
1. Aleksandrs CHERNISHOVS V. Z.Dzudo Sk./LAT
2. Anton VILKOV Tsarskoe Selo/RUS
3. Gatis LELEVS Pierigas Bjss/LAT
3. Aivo Menken PARTS Mikata/EST
5. Carl Gustav KONT Ookami/EST
5. Marks LEVCIKS V.B.R.Judo Skola/LAT

DB-30
1. Artjoms MELIKOVS /LAT
2. Georgi SULIMA Tiger/UKR
3. Roberts VITINS Samurs/LAT
3. Lahar Madis METSALLIK Sk Ippon/EST
5. Maur KUURA Kohila Aitado/EST
5. Egert-Ervin MESSEK Kempo/EST

DB-34
1. Arkadijs TOPOLEVS Makkabi/LAT
2. Dans ABBASOVS V. Z.Dzudo Sk./LAT
3. Ahto ROHTMÄE Do/EST
3. Samuels OSAULENKO Pierigas Bjss/LAT
5. Aleksandrs SPIKA Makkabi/LAT
5. Uku Pärtel RAND Ookami/EST

DB-38
1. Vladislavs GUKOVS Makkabi/LAT
2. Kaur Oskar KÕRGVEE Do/EST
3. Juha TARVAINEN Jigotai /FIN
3. Armen MOUSISJAN Audentes SK/EST
5. Albert PLOOM Ookami/EST
5. Aleksei MALOSTAN Budolinn/EST

DB-42
1. Aleksandrs BURDZIBAJANS Makkabi/LAT
2. Ivory ÕUEKALLAS Sk Ippon/EST
3. Egor BLYDOV Sosnoviy Bor/RUS
3. Artjom SOKOLOV Kibuvits/EST
5. Marco KUUSK Toni Judokool/EST
5. Artem MACHIKHIN Kibuvits/EST

DB-46
1. Rudolfs STANKEVICHS V. Z.Dzudo Sk./LAT
2. Sergejs TOKMANCEVS Makkabi/LAT
3. Markus VANATOA Ookami/EST
3. Janno ESTO Viru Judo/EST
5. Martin BODE Toni Judokool/EST
5. Martin PIHLAKAS Mikata/EST

DB+46
1. Silver KAARENPERK Aitado/EST
2. Teet ASUMÄGI Ookami/EST
3. Andri PÄHN Võru Rei/EST

CG-28
1. Elvira MIRZALIEVA Sosnoviy Bor/RUS

CG-32
1. Vlada STEPANOVA Buffen-Do/EST
2. Ines KÜTT Zen/EST
3. Jasmi SALASMAA Chikara /FIN
3. Anastasiya VAVILOVA Samboring/RUS
5. Jannika HELLGREN Nummelan Judo /FIN
5. Daira KROPE Pierigas Bjss/LAT

CG-36
1. Tatjana VLASOVA Pierigas Bjss/LAT
2. Nika NEDVEDSKAJA Sk Dvigatel/EST

CG-40
1. Maiken HALME Meido-kan /FIN
2. Olga GRIGORJEVA V. Z.Dzudo Sk./LAT
3. Kristina SIMSON Buffen-Do/EST
3. Noora JOKINEN Bodonos /FIN
5. Helena LAINOLA Aitado/EST
5. Margit OKSMAN Ookami/EST

CG-44
1. Debora LEHTSALU Kuresaare Ksk/EST
2. Karina RALOVECA Pierigas Bjss/LAT
3. Viktoria KUHAREVA Buffen-Do/EST

CG-48
1. Catherine RAUDVERE Aitado/EST
2. Michelle BALAK Sk Dvigatel/EST

CG+48
1. Nicoletta SARVANIDIS Spif Judo/SWE
2. Siret RÄÄMET Aitado/EST
3. Daria FILIPETS Sosnoviy Bor Ii/RUS
3. Margarita OLIHVER Ippon/RUS
5. Diana BURUNOVA Buffen-Do/EST
5. Tinja KEITAANNIEMI Bodonos /FIN

CB-30
1. Sandro RAZMADZE V. Z.Dzudo Sk./LAT
2. Aleksejs NAZAROVS Pierigas Bjss/LAT
3. Ilya IVAKIN Sosnoviy Bor Ii/RUS
3. Joosep KIKAS Võru Rei/EST
5. Artem AVGITOV Tiger/UKR
5. Raimonds TAUBE Pierigas Bjss/LAT

CB-34
1. Roman DZYAMKO-GAMULETS Sambo-70 Moscow/RUS
2. Vitali MAROV Sosnoviy Bor/RUS
3. Shamil ALIEV Patriot Moompo/RUS
3. Arturs Daniels RIZHIJS V. Z.Dzudo Sk./LAT
5. Maksims MELIKOVS /LAT
5. Uldis NARTISS Pierigas Bjss/LAT

CB-38
1. Mark ALTOSAR Budolinn/EST
2. Erik ROOSIK /EST
3. Nikita TURBINS Makkabi/LAT
3. Ostap GOLOSTSUK Budolinn/EST
5. Aleksandrs DRJANIGINS V. Z.Dzudo Sk./LAT
5. Anatoly MAROV Sosnoviy Bor/RUS

CB-42
1. Igor KUCKOWSKI Klub Judo Rys Warsza/POL
2. Oskari MÄKINEN Nummelan Judo /FIN
3. Maksims VOLKOVS Makkabi/LAT
3. Eetu HEINONEN Chikara /FIN
5. Aake KESÄLÄ Judo-Kan /FIN
5. Daniils TRASCHEEVS V. Z.Dzudo Sk./LAT

CB-46
1. Rait VÄIKO Kempo/EST
2. Daniils SMIKOVSKIS V. Z.Dzudo Sk./LAT
3. Egor PETROV Sambo70/RUS
3. Andrejs DIDURS V. Z.Dzudo Sk./LAT
5. Khamzat KHAMKHOEV Sambo70/RUS
5. Bogdan MELNICHENKO Tiger/UKR

CB-50
1. Kevin LEIBUR Kempo/EST
2. Sandro HUPENIJA V. Z.Dzudo Sk./LAT
3. Samuel RÜSSE Aitado/EST
3. Dmitri TZ|c28a|IBANOV Sk Dvigatel/EST
5. Aleks TSEREDNITTSENKO Budolinn/EST
5. Kermo NAVA Ookami/EST

CB-55
1. Nikita PRAVDIVTSEV Pdsk Brigantina/RUS
2. Aleks I|c28a|T|c28a|ENKO Kibuvits/EST
3. Edvards PLAVINS V. Z.Dzudo Sk./LAT
3. Mattias UMAL Kempo/EST
5. Anti OLESK Sk Ippon/EST
5. Kristo KIVIMÄGI Zen/EST

CB-60
1. Aleksander KESKÜLA Aitado (Aruküla)/EST
2. Marko BODE Toni Judokool/EST
3. Janari PÄHN Võru Rei/EST
3. Ralf Markus PERTEL Ookami/EST
5. Indrek FILIPOV Budolinn/EST
5. Vasilii FROLOV Sosnoviy Bor/RUS

CB+60
1. Daniil BASHKIROV Pdsk Brigantina/RUS
2. Martin ZUJEV Ookami/EST
3. Mihhail MAKSIMOV Budolinn/EST

BG+57
1. Anette PAALMAN Ookami/EST

BG-36
1. Caris Helena KAUP Ookami/EST
2. Anastasia VAVILOVA Samboring/RUS

BG-40
1. Emilia KANERVA Kirkkonummen JS /FIN
2. Juulia YLI-TORVI Himangan JS /FIN
3. Kaisa KUUSKSALU Kuresaare Ksk/EST

BG-44
1. Ida ERIKSSON Molkom Jk/SWE
2. Debora LEHTSALU Kuresaare Ksk/EST
3. Martyna VANAGAITE Rooni/LIT

BG-48
1. Britt MAISTE Aitado/EST
2. Merilin KURN Kohila Aitado/EST
3. Christine SALLO Ookami/EST

BG-52
1. Nonett HALME Meido-kan /FIN
2. Claudia MIETTINEN Bodonos /FIN
3. Michaela WEISS Bc Dento/GER
3. Ugne VANAGAITE Rooni/LIT
5. Merlyn TÄHE Zen/EST
5. Viktorija VASILJEVA Lido/LAT

BG-57
1. Jessika HELLGREN Nummelan Judo /FIN
2. Nina MÖGELIN Bc Dento/GER
3. Armanda KALNIUT? Rooni/LIT

BB-38
1. Kirill AKIMOV Sambo70/RUS
2. Luukas SAHA Hämeenlinnan JS /FIN
3. Shamil ALIEV PATRIOT MOO/RUS
3. Maxim MYLLYMÄKI Judo-Kan /FIN
5. Erik-Juhan KRUUSIK Kuresaare Ksk/EST
5. Sven PUUSEPP Ookami/EST

BB-42
1. Alexander PETROV Sambo70/RUS
2. Igor KUCKOWSKI K.J.Rys Warza/RUS
3. Vadims GRIGORJEVS /LAT
3. Erik LISSEL Spif Judo/SWE
5. Aleksi ELOMAA Meido-kan /FIN
5. Simone BONO Ken Kyu Kai Cossato/ITA

BB-46
1. Henri MÄÄTTÄ Judo-Kan /FIN
2. Ilya CHERNIKHIVSKIY Judo Scool 1 St.P/RUS
3. Egor PETROV Sambo70/RUS
3. Rene SULG /EST
5. Jyri RAJANIEMI Nummelan Judo /FIN
5. Pärt LAAS Altia/EST

BB-50
1. Aku LAAKKONEN Meido-kan /FIN
2. Artur KRYVYTSKYY Tiger/UKR
3. Alexander RADZHABOV Sambo-70 Moscow/RUS
3. Mark POTAPOV Põhjakotkas/EST
5. Joel YLITALO Meido-kan /FIN
5. Artsem SALDATSENKA Fudoshin Judo Club/IRE

BB-55
1. Evgeny KANAEV Haifa Judo Club/ISR
2. Timofejs KOLTUSHKINS /LAT
3. Janar JEROFEJEV Kempo/EST
3. Markkus Olaf MILLEND Ookami/EST
5. Erik RINGBLOM Spif Judo/SWE
5. Ivan SIKORSKI Ippon/RUS

BB-60
1. Eduards BLUMENTALS V. Z.Dzudo Sk./LAT
2. Grigory TERTYCHNY Sambo70/RUS
3. Daniel SALAMON Klub Judo Rys Warsza/POL
3. Ivans ZERNOVS /LAT
5. Alex LISSEL Spif Judo/SWE
5. Maxim ISPRAVNIKOV Sosnoviy Bor Ii/EST

BB-66
1. Adrians PUTEVICS V. Z.Dzudo Sk./LAT
2. Ekke Kaarel RAND Ookami/EST
3. Henri HANNULA Hämeenlinnan JS /FIN
3. Otto-Krister IMALA Ken Kyu Kai Cossato/ITA
5. Taaniel TOOMINGAS Ookami/EST
5. Karl Markus RINALDO Ookami/EST

BB-73
1. German DURAN Sk Dvigatel/EST
2. Martin MÄEKÜNGAS Sk Ippon/EST

BB+73
1. Roberts JUZHENKO /LAT
2. Juuso NEUVONEN Savonlinnan Shikata /FIN
3. Siim SINIMÄE Zen/EST

AG-70
1. Brita SAAR Sk Ippon/EST
2. Katrin MÄGEDI Ookami/EST

AG-44
1. Ida ERIKSSON Molkom Jk/SWE
2. Helge LAPOLIN Aitado/EST
3. Eva-Janne PIIRJÕE Sakura/EST

AG-52
1. Nonett HALME Meido-kan /FIN
2. Claudia MIETTINEN Bodonos /FIN
3. Anastasia TSVETKOVA Do/EST

AG-63
1. Karolina BESSALOVA Kibuvits/EST
2. Christina OJASOO Sakura/EST
3. Viktoria PROGONOVA Buffen-Do/EST

AB-50
1. Artur KIKAS Põhjakotkas/EST
2. Amir RAMADAN Judo-Kan /FIN
3. Oliver LAINE Judo-Kan /FIN
3. Henri MÄÄTTÄ Judo-Kan /FIN
5. Gal DORFMAN Haifa Judo Club/ISR
5. Manfred TIKENBERG Aitado/EST

AB-55
1. Samu KOIVULAHTI Hämeenlinnan JS /FIN
2. Rostislav T|c28a|APLÕGIN Albatros/RUS
3. Aleksandr FEDOSEEV Ippon/RUS
3. Denis SPARTAK Haifa Judo Club/ISR
5. Nikita ZOLOTOV Albatros/RUS
5. Andre SINISALU Ookami/EST

AB-60
1. Arttu MÄÄTTÄ Judo-Kan /FIN
2. Rene VILLANELLO Chikara /FIN
3. Tanner SAAR Viljandi Sk Taifu/EST
3. Maksym KHOSHENKO Tiger/UKR
5. Karl-Kristjan SUIK Aitado (Aruküla)/EST
5. Anton BORISSOV Sk Dvigatel/EST

AB-66
1. Klen Kristofer KALJULAID Ookami/EST
2. Maksim LASTOT|c28a|SKIN Põhjakotkas/EST
3. Karl-Ernst SAAL Altia/EST
3. Alex SIF Ookami/EST
5. Andrei LAVRINJOV Põhjakotkas/EST
5. Ragnar SOE Võru Rei/EST

AB-73
1. Vassili DEMJANOV Ippon/RUS
2. German DURAN Dvigatel/EST
3. Boriss LEBEDEV Põhjakotkas/EST
3. Allan POSATETSKI Sk Ippon/EST
5. Sander TAMBERG Kohila Aitado/EST
5. Karlis RUMP Tõll/EST

AB-81
1. Hermann PETROV Aitado/EST
2. Oliver VANEM Do/EST
3. Silver KURRIK Altia/EST
3. Artur VAINU Audentes SK/EST
5. Omari LOID Altia/EST
5. Kaarel SARMAN Ookami/EST

AB-90
1. Andri SOKKA Ookami/EST
2. Rasmus RAUDI Ookami/EST
3. Emil ORUB Ookami/EST

AB+90
1. Hookan LEMBER Ookami/EST
2. Mairis HOLTER Altia/EST
3. Oliver LIIV Ookami/EST




    Jaa Facebookissa