Suomen Mestaruuskilpailut 10-11.4.2010 Loviisa

Suomen Mestaruuskilpailut 10-11.4.2010 Loviisa


Kilpailijoita yhteensä 105 kappaletta jotka edustivat 41 suomalaista judoseuraa

Kaaviot, tilastot jne. löytyvät painamalla tästä >>

Naiset alle 48 kg

1. Kaisu REDSVEN Savonlinnan Shikata
2. Nathalie NURMINEN Judo-Kan, Espoo
3. Jemina LOSTEDT Keido-kan, Siuntio

Naiset alle 52 kg
1. Anni IKÄLÄ Kamiza, Lappeenranta
2. Susanna SAIRANEN Bodonos, Kerava
3. Katjusa HÖRMAN Seibukan, Kurikka

Naiset alle 57 kg
1. Jaana Sundberg, Riihimäen Judoseura

Naiset alle 63 kg
1. Johanna YLINEN Holjutai, Hollola
2. Satu LEHIKOINEN Joen Yawara, Joensuu
3. Kaisa KOTA-AHO Raision Ryhti
3. Pinja HAUTANEN Joen Yawara, Joensuu
5. Kati KAJANDER Turun Judoseura
5. Janika MYLLYMÄKI Lahden Judoseura

Naiset alle 70 kg
1. Kerttu KOSKENNIEMI Chikara, Helsinki

Naiset alle 78 kg
1. Laura LIND Chikara, Helsinki

Naiset yli 78 kg
1. Essi ARVONEN Fudoshin, Pori
2. Britt BREMER Oulun Judokerho

Miehet alle 60 kg
1. Juho REINVALL Tampereen Judo
2. Vadud BALATKHANOV Kamppailu-Urheilijat, Helsinki
3. Faye NJIE Chikara, Helsinki
3. Tatu SAARINEN Lahden Judoseura
5. Joel OLLIKAINEN Meido-kan, Helsinki
5. Tommi VALTONEN Nummelan Judo

Miehet alle 66 kg
1. Antti RINTAMÄKI Nummelan Judo
2. Valtteri JOKINEN Riihimäen Judoseura
3. Ville KILJANDER Oulun Judokerho
3. Manne ISORANTA Lahden Judoseura
5. Janne KORHONEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. Markus KETTUNEN Kajaanin Judokerho

Miehet alle 73 kg

1. Eetu LAAMANEN Tampereen Judo
2. Niko-Tapio NIEMELÄ Lahden Judoseura
3. Heikki NIVA Judo-Kan, Espoo
3. Petja LINDSTRÖM Arashi, Loviisa
5. Max LEHTINEN Tampereen Judo
5. Jarno MARTIKAINEN Joen Yawara, Joensuu

Miehet alle 81 kg

1. Aki JALONEN Jukara, Vantaa
2. Antti VIRTA Oulun Judokerho
3. Vitaliy INYUSHKIN Kouvolan Judoseura
3. Mika TOROI Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. Jesse ELORANTA Judo-Kan, Espoo
5. Vesa RANTALA Fudoshin, Pori

Miehet alle 90 kg
1. Miko SILDE Chikara, Helsinki
2. Ville SUO-YRJÖ Tapanilan Erä, Helsinki
3. Janne ROMPPANEN Joen Yawara, Joensuu
3. Matias TIKKANEN Joen Yawara, Joensuu
5. Antti FAVEN Tampereen Judo
5. Henri ALAKOSKI Rauman Judoseura Samurai

Miehet alle 100 kg
1. Samuel MÄKI Ålands Judoklubb, Maarianhamina
2. Mikko SYKKÖ Tampereen Judo
3. Chris MULUMBA Judo-Kan, Espoo
3. Ville RANTALA Fudoshin, Pori

Miehet yli 100 kg
1. Juha MATILAINEN Jigotai, Jyväskylä
2. Heikki HAAPA-AHO Seibukan, Kurikka
3. Aslak PALENIUS Lohjan Urheilijat
3. Tuure TOIVOLA Rauman Judoseura Samurai
5. Juha-Matti SALMELA Turun Judoseura
5. Ari KYLLÖNEN Tomodachi, Kuopio
    Jaa Facebookissa