Shikata Shiai 20.2.2010 Savonlinna

Mukana 175 kilpailijaa 29 seurasta

Miehet alle 70 kg
1) Juho Pesonen Savonlinnan Shikata
2) Martin Mbua Jigotai, Jyväskylä
3) Juha Kurri Savonlinnan Shikata
4) Tuomas Ronkainen Judo-Kan, Espoo

Miehet alle 85 kg
1) Jarno Martikainen Joen Yawara, Joensuu
2) Kimmo Riekko Ju Shin Kan, Ähtäri
3) Juho Korkiakangas Raahen Judo
3) Ville Kinnunen Yanagi, Heinävesi
5) Antti Tuunila Kamiza, Lappeenranta
5) Niko Kolari Yanagi, Heinävesi

Miehet yli 85 kg
1) Kai Nissinen Yanagi, Heinävesi
2) Toni Tuhkio Tomodachi, Kuopio
3) Timo Kokkonen Mikkelin Judo
3) Tapio Tiimonen Joen Yawara, Joensuu

Naiset alle 63 kg
1) Satu Lehikoinen Joen Yawara, Joensuu
2) Noora Paakkunainen Savonlinnan Shikata
3) Anna Kavoura Jigotai, Jyväskylä
4) Laura Syrjälä Jigotai, Jyväskylä
5) Hanna Törrö Tomodachi, Kuopio

B-pojat alle 50 kg
1) Jussi Tamski Tampereen Judo
2) Aino Sutinen Holjutai, Hollola
3) Wilma Haapala Mikkelin Judo
4) Tatu Suuripää Tampereen Judo
5) Sonja Salonsaari Raahen Judo

B-pojat alle 60 kg
1) Pietari Koivikko Mikkelin Judo
2) Aleksi Tanttu Lahden Judoseura
3) Henri Vasara Mikkelin Judo
4) Anssi Ahonen Jigotai, Jyväskylä

B-pojat alle 66 kg
1) Santeri Moilanen Darmakai, Laukaa
2) Jouni Miettinen Hyvinkään Judoseura
3) Teemu Kangas Holjutai, Hollola
3) Matti Linna Kamiza, Lappeenranta

B-pojat alle 81 kg
1) Atte Heiskanen Lahden Judoseura
2) Safar Rahmani Jigotai, Jyväskylä

B-pojat yli 81 kg
1) Juho Puumalainen Mikkelin Judo
1) Juho Puumalainen Mikkelin Judo

C-pojat alle 34 kg
1) Luukas Saha Hämeenlinnan Judoseura
2) Juho Ahonen Tomodachi, Kuopio
3) Otso Haikonen Yama-Arashi, Varkaus
4) Teemu Viitanen Jigotai, Jyväskylä

C-pojat alle 38 kg
1) Casper Kettunen Lahden Judoseura
2) Noora Pyöriä Darmakai, Laukaa

C-pojat alle 42 kg
1) Nonett Halme Chikara, Helsinki
2) Paavo Sutinen Holjutai, Hollola
3) Aleksi Järveläinen Sodankylän Byakuya
3) Teemu Kuosa Lahden Judoseura
5) Vili Oivo Raahen Judo
5) Saku Hämäläinen Kamiza, Lappeenranta

C-pojat alle 46 kg
1) Pyry Halonen Meido-Kan, Helsinki
2) Vili Happonen Darmakai, Laukaa
3) Oskari Hiittu Hämeenlinnan Judoseura
3) Olavi Lehtonen Yama-Arashi, Varkaus

C-pojat alle 50 kg
1) Anni Bergmann Mikkelin Judo
2) Lari Koistinen Sakura, Kuopio
3) Jani Ratilainen Joen Yawara, Joensuu
3) Bahram Momeni Jigotai, Jyväskylä
5) Akseli Damski Joen Yawara, Joensuu
5) Herkko Kauppinen Jigotai, Jyväskylä

C-pojat alle 55 kg
1) Jonne Impola Raahen Judo
2) Niki Silvennoinen Jigotai, Jyväskylä
3) Manu Heikkinen Kamiza, Lappeenranta
4) Rasmus Vavuli Pikadon, Pieksämäki

C-pojat alle 60 kg
1) Henri Hannula Hämeenlinnan Judoseura
2) Konsta Hänninen Pikadon, Pieksämäki
3) Aki Oinonen Hämeenlinnan Judoseura
4) Miro Vallintaus Jigotai, Jyväskylä
5) Sami Kangas Holjutai, Hollola

C-pojat alle 66 kg
1) Jouni Miettinen Hyvinkään Judoseura
2) Vili Kostamo Kippon, Kitee
3) Aleksi Aitalaakso Tampereen Judo
4) Anselmi Auramo Savonlinnan Shikata

C-pojat yli 66 kg
1) Tatu Turunen Joen Yawara, Joensuu
2) Niilo Haapala Mikkelin Judo
3) Martti Puumalainen Mikkelin Judo
4) Juuso Neuvonen Savonlinnan Shikata
5) Juho Larjanne Orimattilan Judoseura

C-tytöt alle 40 kg
1) Nea Pyöriä Darmakai, Laukaa
2) Sonja Pokka Sodankylän Byakuya
3) Noora Pyöriä Darmakai, Laukaa

C-tytöt alle 44 kg
1) Nonett Halme Chikara, Helsinki
2) Emmi Rossi Tomodachi, Kuopio
3) Alisa Viitala Tampereen Judo

C-tytöt alle 48 kg
1) Samira Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
2) Jasmine Aho Raahen Judo
3) Sara Järveläinen Sodankylän Byakuya
4) Annika Tanttu Lahden Judoseura
5) Tuuli Heimonen Tampereen Judo

C-tytöt alle 63 kg
1) Petra Puustinen Yanagi, Heinävesi
2) Iina Liuska Yama-Arashi, Varkaus

D-pojat alle 34 kg
1) Luukas Saha Hämeenlinnan Judoseura
2) Oskari Mäkinen Nummelan Judo
3) Eero Haikonen Yama-Arashi, Varkaus
3) Emil Nykänen Sakura, Kuopio
5) Joona Piippo Yama-Arashi, Varkaus
5) Erik Parshukov Kamiza, Lappeenranta

D-pojat alle 38 kg
1) Nikolaos Lehtonen Kamiza, Lappeenranta
2) Patrik Fjäder Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Yaqcop Rahmani Jigotai, Jyväskylä
4) Reima Pelkonen Pikadon, Pieksämäki
5) Toni Klemetti Darmakai, Laukaa

D-pojat alle 42 kg
1) Aake Kesälä Judo-Kan, Espoo
2) Aleksi Mielty Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Veikko Markkanen Yama-Arashi, Varkaus

D-pojat alle 46 kg
1) Timo Heiskanen Lahden Judoseura
2) Juuso Niemeläinen Pikadon, Pieksämäki
3) Nuutti Id Pikadon, Pieksämäki
3) Joona Kostamo Kippon, Kitee

D-pojat alle 50 kg
1) Veeti Ylioja Lahden Judoseura
2) Roger Lindeman Tampereen Judo
3) Aaro Reijonen Yama-Arashi, Varkaus
4) Tuomas Pikka Joen Yawara, Joensuu

D-pojat alle 55 kg
1) Juho Immonen Kotkan Judoseura
2) Tuukka Leinonen Savonlinnan Shikata
3) Antti Linna Kamiza, Lappeenranta

D-pojat yli 55 kg
1) Roope Hagert Mikkelin Judo
2) Jere Laaja Tampereen Judo
3) Anni Korhonen Jigotai, Jyväskylä

D-tytöt alle 32 kg
1) Noora Jokinen Bodonos, Kerava
2) Noora Malkki Yama-Arashi, Varkaus
3) Nea Pöysti Yama-Arashi, Varkaus

D-tytöt alle 36 kg
1) Sini Oinonen Hämeenlinnan Judoseura
2) Maiken Halme Chikara, Helsinki

D-tytöt alle 40 kg
1) Noora Nykänen Holjutai, Hollola
2) Tessa Koponen Sakura, Kuopio

D-tytöt alle 48 kg
1) Sara Järveläinen Sodankylän Byakuya
2) Tinja Keitaanniemi Bodonos, Kerava
3) Emma Ahvenainen Savonlinnan Shikata
4) Alexandra Niemeläinen Joen Yawara, Joensuu

E-pojat alle 27 kg
1) Otto Puikkonen Pikadon, Pieksämäki
2) Roni Kostamo Kippon, Kitee
3) Miro Tonteri Kamiza, Lappeenranta
3) Oona Janhunen Yama-Arashi, Varkaus

E-pojat alle 30 kg
1) Eetu Kettunen Joen Yawara, Joensuu
2) Kasperi Malkki Yama-Arashi, Varkaus
3) Miko Kämäräinen Joen Yawara, Joensuu
3) Santeri Hakkarainen Jigotai, Jyväskylä

E-pojat alle 34 kg
1) Emil Nykänen Sakura, Kuopio
2) Tuukka Korhonen Jigotai, Jyväskylä
3) Joachim Palmros Jigotai, Jyväskylä
4) Juuso Kyttä Sakura, Kuopio
5) Justus Niemeläinen Joen Yawara, Joensuu

E-pojat alle 42 kg
1) Patrik Fjäder Tikkurilan Judokat, Vantaa
2) Aaro Kuusela Sodankylän Byakuya
3) Jaakko Markkanen Yama-Arashi, Varkaus
4) Toni Salminen Jigotai, Jyväskylä
5) Joni Ahvenainen Savonlinnan Shikata

E-pojat alle 50 kg
1) Roger Lindeman Tampereen Judo

E-tytöt alle 36 kg
1) Maiken Halme Chikara, Helsinki
2) Jonna Ojala Yama-Arashi, Varkaus
3) Ida Pöysti Yama-Arashi, Varkaus

    Jaa Facebookissa