Samurai-Cup IV 17.10.2010 Kerava

Ottelijoita 106 jotka edustivat 36 judoseuraa. Tilastot, kaaviot jne. www.judoshiai.fi


Tulokset Samurai-Cup IV 17.10.2010


Tytöt alle 17-vuotta

Alle 48 kg
1.    Nonett HALME    Meido-kan
2.    Miia KAMBERG    Kankaanpään Judokat
3.    Inka VERLIN    Hontai Judo, Helsinki

Alle 52 kg
1.    Anni BERGMANN    Mikkelin Judo
2.    Susanna SAIRANEN    Bodonos, Kerava
3.    Jasmine AHO    Raahen Judo

Alle 63 kg
1.    Solja KOMULAINEN    Orimattilan JS
2.    Emilia KAUTTO    Sobudo, Somero
3.    Wilma HAAPALA    Mikkelin Judo

Pojat alle 17-vuotta

Alle 45 kg
1.    Henri MÄÄTTÄ    Judo-Kan, Espoo
2.    Henri TUURALA    Raision Ryhti
3.    Jyri RAJANIEMI    Nummelan Judo

Alle 50 kg
1.    Amir RAMADAN    Judo-Kan, Espoo
2.    Saku RONKAINEN    Oulun Judokerho
3.    Markus MIKKOLA    Raision Ryhti

Alle 55 kg
1.    Oskar TVAURI    Jukara
2.    Arttu MÄÄTTÄ    Judo-Kan, Espoo
3.    Samu KOIVULAHTI    Hämeenlinnan JS

Alle 60 kg
1.    Rene VILLANELLO    Chikara, Helsinki
2.    Aatu LAAMANEN    Kippon, Kitee
3.    Elias KÖRKKÖ    Oulun Judokerho
3.    Ville MANNINEN    Nokian Judo
5.    Eemeli KANGASMÄKI    Ju Shin Kan, Ähtäri
5.    Jussi TAMSKI    Tampereen Judo

Alle 66 kg
1.    Remo VILLANELLO    Chikara, Helsinki
2.    Henry KOLKKANEN    Judo-Kan, Espoo
3.    Otto SIMOLA    Lahden JS
3.    Sikko KAEWASA    Hämeenlinnan JS
5.    Tommi VEHVILÄINEN    Darmakai, Laukaa
5.    Joonas PELTOMÄKI    Seibukan, Kurikka

Alle 73 kg
1.    Tuomas HALME    Chikara, Helsinki
2.    Arttu DAMSKI    Joen Yawara, Joensuu
3.    Atte KOLEHMAINEN    Bodonos, Kerava
3.    Klaus VERLIN    Hontai Judo, Helsinki

Alle 81 kg
1.    Otto SAARI    Salon Budoseura
2.    Atte HEISKANEN    Lahden JS
3.    Martti PUUMALAINEN    Mikkelin Judo

Yli 81 kg
1.    Juho PUUMALAINEN    Mikkelin Judo

Naiset alle 20-vuotta

Alle 48 kg
1.    Jemina LOSTEDT    Keido-kan, Siuntio
2.    Miia KAMBERG    Kankaanpään Judokat

Alle 52 kg
1.    Susanna SAIRANEN    Bodonos, Kerava
2.    Nathalie NURMINEN    Judo-Kan, Espoo

Alle 57 kg
1.    Anni IKÄLÄ    Kamiza, Lappeenranta
2.    Anna HOPEANAULA    Raision Ryhti
3.    Elisa HAUHIA    Yanagi, Heinävesi

Alle 63 kg
1.    Lotta SAVOLA    Oulun Judokerho
2.    Solja KOMULAINEN    Orimattilan JS
3.    Janika MYLLYMÄKI    Lahden JS

Miehet alle 20-vuotta

Alle 60 kg
1.    Faye NJIE    Chikara, Helsinki
2.    Arttu MÄÄTTÄ    Judo-Kan, Espoo
3.    Rene VILLANELLO    Chikara, Helsinki
3.    Elias KÖRKKÖ    Oulun Judokerho
5.    Tommi VALTONEN    Nummelan Judo
5.    Ville KORKEILA    Judo-Kan, Espoo

Alle 66 kg
1.    Joonatan GRÖNDAHL    Shirokawa, Porvoo
2.    Sampsa KOIVULAHTI    Hämeenlinnan JS
3.    Atte KARSTILA    Joen Yawara, Joensuu
3.    Remo VILLANELLO    Chikara, Helsinki
5.    Adlan FUTIJEV    Hämeenlinnan JS
5.    Otto SIMOLA    Lahden JS

Alle 73 kg
1.    Petteri SULANDER    Meido-kan
2.    Klaus VERLIN    Hontai Judo, Helsinki
3.    Rasmus RINNE    Kirkkonummen JS
3.    Tuomas HALME    Chikara, Helsinki

Alle 81 kg
1.    Samuli VIITANEN    Tampereen Judo
2.    Lalli NUORTEVA    Hämeenlinnan JS
3.    Lasse AUTIO    Judo-Kan, Espoo

Alle 90 kg
1.    Jaakko ALLI    Meido-kan
2.    Topias IKÄVALKO    Riihimäen JS
3.    Niko KORHONEN    Sakura, Kuopio

Yli 90 kg
1.    Jesse JUSSILA    Oulun Judokerho
2.    Sami SEPPÄLÄ    Mikkelin Judo
    Jaa Facebookissa