Samurai-Cup III 18.9.2010, Joensuu

Ottelijoita 85 jotka edustivat 33 judoseuraa

Kaaviot, tilastot jne osoitteesta www.yawara.fi

Tulokset Samurai Cup III

Alle 17 vuotiaat tytöt

Alle 48 kg
1. Anniina JOKINEN Nummelan Judo 
2. Inka VERLIN Hontai Judo, Helsinki 
3. Nonett HALME Meido-Kan, Helsinki 

Alle 52 kg
1. Anni BERGMANN Mikkelin Judo 
2. Susanna SAIRANEN Keravan Bodonos 
3. Jasmine AHO Raahen Judo 

Alle 57 kg
1. Laura JAUHIAINEN Meido-Kan, Helsinki 
2. Emilia TUOMIKOSKI Raision Ryhti 
3. Elisa HAUHIA Yanagi, Heinävesi 

Alle 63 kg
1. Solja KOMULAINEN Orimattilan Judoseura
2. Wilma HAAPALA Mikkelin Judo


Alle 17 vuotiaat pojat

Alle 50 kg
1. Saku RONKAINEN Oulun Judokerho 
2. Markus MIKKOLA Raision Ryhti 
3. Pyry HALONEN Meido-Kan, Helsinki 

Alle 55 kg
1. Oskar TVAURI Vantaan Jukara ry:n judojaos 
2. Samu KOIVULAHTI Hämeenlinnan Judoseura 
3. Jani PAANANEN Iisalmen Judoseura 
3. Jussi TAMSKI Tampereen Judo 

Alle 60 kg
1. Eetu LAAKSONEN Kirkkonummen Judoseura 
2. Ville MANNINEN Nokian Judo 
3. Teemu KOSKINEN Vantaan Jukara ry:n judojaos 
3. Aatu LAAMANEN Kippon, Kitee 
5. Joonas TAPIO Oulun Judokerho 
5. Anssi AHONEN Jigotai, Jyväskylä 

Alle 66 kg
1. Sikko KAEWASA Hämeenlinnan Judoseura 
2. Pentti SUURHASKO Nokian Judo 
3. Otto SIMOLA Lahden Judoseura 
3. Klaus VERLIN Hontai Judo, Helsinki 
5. Joonas PELTOMÄKI Kurikan Seibukan 
5. Atte KOLEHMAINEN Keravan Bodonos 

Alle 73 kg
1. Tuomas HALME Chikara, Helsinki 
2. Arttu DAMSKI Joen Yawara, Joensuu 
3. Mika AUVINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa 

Alle 81 kg
1. Atte HEISKANEN Lahden Judoseura 
2. Tuomas LAHTINEN Lapinlahden Shiranami 
3. Safar RAHMANI Jigotai, Jyväskylä 


Alle 20 vuotiaat tytöt

Alle 57 kg
1. Laura JAUHIAINEN Meido-Kan, Helsinki 
2. Anna HOPEANAULA Raision Ryhti 
3. Emilia TUOMIKOSKI Raision Ryhti 
3. Nathalie NURMINEN Judo-Kan, Espoo 

Alle 63 kg
1. Solja KOMULAINEN Orimattilan Judoseura 
2. Janika MYLLYMÄKI Lahden Judoseura 
3. Lotta SAVOLA Oulun Judokerho 


Alle 20 vuotiaat pojat

Alle 60 kg
1. Tommi VALTONEN Nummelan Judo 
2. Otto KOPONEN Joen Yawara, Joensuu 
3. Tuomas RONKAINEN Judo-Kan, Espoo 

Alle 66 kg
1. Sampsa KOIVULAHTI Hämeenlinnan Judoseura 
2. Joonatan GRÖNDAHL Shirokawa, Porvoo 
3. Ville YLITALO Meido-Kan, Helsinki 
3. Klaus VERLIN Hontai Judo, Helsinki 
5. Tomas TERVONEN Chikara, Helsinki 
5. Aleksi YLITALO Meido-Kan, Helsinki 

Alle 73 kg
1. Rasmus RINNE Kirkkonummen Judoseura 
2. Miikka MARTTILA Tampereen Judo 
3. Tuomas HALME Chikara, Helsinki 

Alle 81 kg
1. Lalli NUORTEVA Hämeenlinnan Judoseura 
2. Samuli VIITANEN Tampereen Judo 
3. Ville PONKILAINEN Laukaa darma-kai L K-V 

Yli 90 kg
1. Sami SEPPÄLÄ Mikkelin Judo 
2. Juho PUUMALAINEN Mikkelin Judo 


    Jaa Facebookissa