Samurai Cup II 18.2.2012 Pieksämäki

Kilpailuun osallistui 111 ottelijaa. He edustivat
yhteensä 40 eri seuraa. Kaaviot ja tulokset sivuilla judoshiai.fi




Tulokset


BT-48
1.    Sini OINONEN    Hämeenlinnan JS
2.    Nea PYÖRIÄ    Darmakai, Laukaa
3.    Juulia YLI-TORVI    Himangan JS

BT-52
1.    Inka VERLIN    Hontai Judo, Helsinki
2.    Mirjam SAARINEN    Budoviikingit, Helsinki
3.    Emmi ROSSI    Tomodachi, Kuopio

BT-57
1.    Anni BERGMANN    Mikkelin Judo
2.    Nonett HALME    Meido-kan
3.    Ida WESTERBERG    Shirokawa, Porvoo
3.    Jasmine AHO    Raahen Judo

BT+63
1.    Aino VALOLAHTI    Koyama, Rovaniemi


BP-45
1.    Vili OIVO    Raahen Judo
2.    Simo TAMMILEHTO    Ju Shin Kan, Ähtäri
3.    Thomas RÖNKKÖ    Orimattilan JS

BP-50
1.    Jyri RAJANIEMI    Nummelan Judo
2.    Oskari MÄKINEN    Nummelan Judo
3.    Luukas SAHA    Hämeenlinnan JS
3.    Casper KETTUNEN    Lahden JS

BP-55
1.    Henri TUURALA    Raision Ryhti
2.    Joel YLITALO    Meido-kan
3.    Roni RAJAMÄKI    Budokan, Vaasa
3.    Teemu KUOSA    Lahden JS

BP-60
1.    Aku LAAKKONEN    Meido-kan
2.    Miikka HYÖTYLÄ    Byakuya, Sodankylä
3.    Jani RATILAINEN    Joen Yawara, Joensuu
3.    Artur RISTOLA    Kotkan JS

BP-66
1.    Stefan RÖNKKÖ    Orimattilan JS
2.    Pyry HALONEN    Meido-kan
3.    Jonne IMPOLA    Raahen Judo
3.    Krister RAERINNE    Iisalmen JS

BP-73
1.    Henri HANNULA    Hämeenlinnan JS
2.    Teemu KOSKINEN    Jukara
3.    Aki OINONEN    Hämeenlinnan JS

BP-81

1.    Juuso NUOTIOMAA    Fudoshin, Pori
2.    Jimi KOIVISTO    Iisalmen JS
3.    Niilo HAAPALA    Mikkelin Judo

BP+81
1.    Martti PUUMALAINEN    Mikkelin Judo
2.    Juuso NEUVONEN    Savonlinnan Shikata




AT-57
1.    Anni BERGMANN    Mikkelin Judo
2.    Emilia TUOMIKOSKI    Raision Ryhti
3.    Nonett HALME    Meido-kan

AT-63
1.    Vilma VAHERI    Hyvinkään JS
2.    Sonja SUOMI    Kotkan JS

AT-AVOIN
1.    Solja KOMULAINEN    Orimattilan JS
2.    Aino VALOLAHTI    Koyama, Rovaniemi
3.    Sonja SUOMI    Kotkan JS



AP-55
1.    Henri TUURALA    Raision Ryhti
2.    Joel YLITALO    Meido-kan
3.    Joni TÄHTISAARI    Koyama, Rovaniemi

AP-60
1.    Otto KOPONEN    Joen Yawara, Joensuu
2.    Aku LAAKKONEN    Meido-kan
3.    Saku RONKAINEN    Oulun Judokerho
3.    Pietari KOIVIKKO    Mikkelin Judo

AP-66
1.    Ville YLITALO    Meido-kan
2.    Eemeli KANGASMÄKI    Ju Shin Kan, Ähtäri
3.    Sikko KAEWASA    Hämeenlinnan JS
3.    Elias KÖRKKÖ    Oulun Judokerho

AP-73
1.    Sampsa KOIVULAHTI    Hämeenlinnan JS
2.    Rasmus RINNE    Kirkkonummen JS
3.    Klaus VERLIN    Hontai Judo, Helsinki
3.    Aatu LAAMANEN    Tampereen Judo
5.    Semi SALMI    Hämeenlinnan JS
5.    Riku MERISAARI    Raision Ryhti
7.    Teemu KANGAS    Holjutai, Hollola
7.    Otto SIMOLA    Lahden JS

AP-81
1.    Lalli NUORTEVA    Hämeenlinnan JS
2.    Ville PENSAS    Iisalmen JS
3.    Ville VAHERI    Hyvinkään JS
3.    Atte HEISKANEN    Lahden JS

AP-90
1.    Samuli VIITANEN    Tampereen Judo
2.    Edelbis MARCILLI SARRIS    Sakura, Kuopio
3.    Jonne SIIRIÄINEN    Jigotai, Jyväskylä
3.    Martti PUUMALAINEN    Mikkelin Judo
    Jaa Facebookissa