Samurai-cup II 14.4.2007 Hämeenlinnassa

A-pojat alle 55 kg
1) Petri Luukkonen Jigotai, Jyväskylä
2) Niklas Petrow Bodonos, Kerava
3) Hannu Pitkänen Kippon, Kitee
4) Magomed Futijev Hämeenlinnan Judoseura

A-pojat alle 60 kg
1) Sami Perälä Orimattilan Judoseura
2) Jarkko Kääriäinen Mikkelin Judo
3) Timo Suo-Yrjö Tapanilan Erä, Helsinki
3) Jaakko Reinikainen Mikkelin Judo
5) Risto Turunen Kippon, Kitee
5) Valtteri Pajunen Tampereen Judo

A-pojat alle 66 kg
1) Janne Korhonen Tikkurilan Judokat, Vantaa
2) Heikki Niva Judo-Kan, Espoo
3) Joni Välimaa Arashi, Loviisa
3) Markus Kettunen Kajaanin Judokerho
5) Arttu Raekorpi Mäntyharjun Judo
5) Harri Hakala Tapanilan Erä, Helsinki

A-pojat alle 73 kg
1) Petja Lindsröm Arashi, Loviisa
2) Matias Vainio Sakura, Kuopio
3) Eetu Laamanen Tampereen Judo
3) Aki Jalonen Vantaan Jukara
5) Jere Hämäläinen Järvenpään Akagi
5) Vesa-Matti Ahola Tampereen Judo

A-pojat alle 81 kg
1) Jonne Raumonen Maskun Tempo
2) Pasi Tuomela Sakura, Kuopio
3) Mikko Reinikainen Mikkelin Judo

A-pojat alle 90 kg
1) Mikko Sykkö Koyama, Rovaniemi
2) Jyrki Niemi Arashi, Loviisa
3) Matias Tikkanen Joen Yawara, Joensuu
3) Viljami Kietäväinen Koyama, Rovaniemi

A-tytöt alle 48 kg
1) Mari Kamberg Kankaanpään Judokat

A-tytöt alle 52 kg
1) Tiia Suo-Yrjö Tapanilan Erä, Helsinki
2) Hanna Liimatta Raision Ryhti
3) Tuuli Seger Hontai Judo, Helsinki
4) Laura Salo Kotkan Judoseura

A-tytöt alle 57 kg
1) Karoliina Virtanen Lahden Judoseura
2) Annina Virtanen Lahden Judoseura
3) Minka Hillo Tapanilan Erä, Helsinki
4) Iida Sarja Fudoshin, Pori
5) Eeva Toivanen Kristiinan Seudun Judo

A-tytöt alle 63 kg
1) Vilma Siiki Meido-Kan, Helsinki
2) Riia Turpela Tapanilan Erä, Helsinki
3) Niina Jokinen Nummelan Judo

A-tytöt alle 70 kg
1) Terhi Ahde Kankaanpään Judokat
2) Anu Vihermaa Raision Ryhti

B-pojat alle 45 kg
1) Sampsa Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
2) Mika Hietikko Kristiinan Seudun Judo
3) Faye Njie Chikara, Helsinki
3) Heikki Koskela Oulun Judokerho
5) Ville Ylitalo Meido-Kan, Helsinki
5) Veli-Pekka Turula Vihannin Judo

B-pojat alle 50 kg
1) Juha Kamberg Kankaanpään Judokat
2) Veli-Pekka Suopajärvi Koyama, Rovaniemi
3) Hannes Ollas Arashi, Loviisa
3) Juuso Nurminen Judo-Kan, Espoo
5) Markus Andér Arashi, Loviisa
5) Aapo Hiilamo Chikara, Helsinki

B-pojat alle 55 kg
1) Henri Simonen Chikara, Helsinki
2) Arvi Malinen Nummelan Judo
3) Mikko Häkkinen Raision Ryhti
3) Toni Kössi Maskun Tempo
5) Cosmo Mether Arashi, Loviisa
5) Tommi Valtonen Nummelan Judo

B-pojat alle 60 kg
1) Timo Suo-Yrjö Tapanilan Erä, Helsinki
2) Niklas Kylmämaa Tapanilan Erä, Helsinki
3) Niko Mikkola Chikara, Helsinki
3) Eemeli Saarikoski Budokan, Vaasa
5) Thanh Le Chi Suomen kamppailu-urheilijat, Helsinki
5) Max Lehtinen Tampereen Judo

B-pojat alle 66 kg
1) Kristian Batista Tampereen Judo
2) Juha Sirén Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Nico Forss Maskun Tempo
3) Dani Asplund Chikara, Helsinki
5) Joonas Laaksonlaita Riihimäen Judoseura
5) Joonas Vähäkallio Meido-Kan, Helsinki

B-pojat alle 73 kg
1) Allu Aalto Kotkan Judoseura
2) Matias Ristimella Koyama, Rovaniemi
3) Topias Ikävalko Riihimäen Judoseura
3) Niko Vepsäläinen Kerimäen Judonoko

B-pojat alle 81 kg
1) Samuli Havas Tikkurilan Judokat, Vantaa
2) Turo Jussila Tampereen Judo
3) Joona Hirvensalo Hontai Judo, Helsinki

B-pojat yli 81 kg
1) Asu M`sakni Chikara, Helsinki
2) Vili Pehkonen Tampereen Judo
3) Mika Kärkkäinen Tapanilan Erä, Helsinki

B-tytöt alle 44 kg
1) Nathalie Nurminen Judo-Kan, Espoo
2) Karoliina Rantanen Joutsan Tarmo
3) Veera Liimatta Raision Ryhti
4) Jemina Lostedt Keido-kan, Siuntio

B-tytöt alle 48 kg
1) Anni Ikälä Kamiza, Lappeenranta
2) Paula Mattila Vihannin Judo
3) Anna Hopeanaula Raision Ryhti

B-tytöt alle 52 kg
1) Sanna Valtanen Judo-Kan, Espoo
2) Janika Myllymäki Lahden Judoseura
3) Julia Hellgren Nummelan Judo
3) Noora Lammi Fudoshin, Pori

B-tytöt alle 57 kg
1) Karoliina Virtanen Lahden Judoseura
2) Jaana Niemi Lappajärven Veikot
3) Hanna Seppä Budoviikingit, Helsinki
3) Anni Kolari Yama-Arashi, Varkaus
5) Julia Teir Kristiinan Seudun Judo
5) Reeta Vinter Iisalmen Judoseura

B-tytöt alle 63 kg
1) Emilia Heinonen Orimattilan Judoseura
2) Lotta Rantanen Joutsan Tarmo

    Jaa Facebookissa