Samurai Cup I 15.1.2011, Lahti

Ottelijoita 130 kappaletta, jotka edustivat yhteensä 41 judoseuraa

Tilastoja, kaavioita yms. www.judoshiai.fi

Tytöt alle 17-vuotta -48 kg
1.) Nea PYÖRIÄ, Darmakai

Tytöt alle 17-vuotta -52 kg
1.) Anni BERGMANN, Mikkelin Judo
2.) Nonett HALME, Meido-kan
3.) Anniina JOKINEN, Nummelan Judo
3.) Jenny MÄKI, Meido-kan
5.) Alexandra BARTON, Kirkkonummen JS

Tytöt alle 17-vuotta -57 kg
1.) Emilia TUOMIKOSKI, Raision Ryhti
2.) Julia JUNTTILA, Pingviinit
3.) Vilma VAHERI, Hyvinkään JS

Tytöt alle 17-vuotta -63 kg
1.) Solja KOMULAINEN, Orimattilan JS
2.) Jessika HELLGREN, Nummelan Judo
3.) Jasmin LOSTEDT, Keido-kan

Pojat alle 17-vuotta -45 kg
1.) Henri MÄÄTTÄ, Judo-Kan
2.) Artur TVAURI, Jukara
3.) Jyri RAJANIEMI, Nummelan Judo

Pojat alle 17-vuotta -50 kg
1.) Aku LAAKKONEN, Meido-kan
2.) Henri TUURALA, Raision Ryhti
3.) Kalle HEISKANEN, Lahden JS

Pojat alle 17-vuotta -55 kg
1.) Samu KOIVULAHTI, Hämeenlinnan JS
2.) Oskari HIRVONEN, Orimattilan JS
3.) Amir RAMADAN, Judo-Kan
3.) Jani PAANANEN, Iisalmen JS
5.) Pyry HALONEN, Meido-kan
5.) Matias HOLOPAINEN, Tikkurilan Judokat

Pojat alle 17-vuotta -60 kg
1.) Oskar TVAURI, Jukara
2.) Arttu MÄÄTTÄ, Judo-Kan
3.) Rene VILLANELLO, Chikara
3.) Ville MANNINEN, Nokian Judo
5.) Stefan RÖNKKÖ, Orimattilan JS
5.) Eemeli KANGASMÄKI, Ju Shin Kan

Pojat alle 17-vuotta -66 kg
1.) Pentti SUURHASKO, Nokian Judo
2.) Aatu LAAMANEN, Kippon
3.) Jouni MIETTINEN, Hyvinkään JS
3.) Henry KOLKKANEN, Judo-Kan
5.) Riku MERISAARI, Raision Ryhti
5.) Jimi KOIVISTO, Iisalmen JS

Pojat alle 17-vuotta -73 kg
1.) Aki OINONEN, Hämeenlinnan JS
2.) Aleksi TANTTU, Lahden JS
3.) Ville VAHERI, Hyvinkään JS

Pojat alle 17-vuotta -81 kg
1.) Atte HEISKANEN, Lahden JS
2.) Safar RAHMANI, Hontai Judo
3.) Leevi VALMU, Hämeenlinnan JS

Pojat alle 17-vuotta +81 kg
1.) Juho PUUMALAINEN, Mikkelin Judo
2.) Martti PUUMALAINEN, Mikkelin Judo
3.) Tatu TURUNEN, Joen Yawara

Naiset alle 20-vuotta -52 kg
1.) Susanna SAIRANEN, Bodonos
2.) Anni BERGMANN, Mikkelin Judo
3.) Tinja KIILI, Maskun Tempo

Naiset alle 20-vuotta -57 kg
1.) Emilia TUOMIKOSKI, Raision Ryhti
2.) Anna HOPEANAULA, Raision Ryhti
3.) Nathalie NURMINEN, Judo-Kan

Naiset alle 20-vuotta -63 kg
1.) Solja KOMULAINEN, Orimattilan JS
2.) Laura JAUHIAINEN, Meido-kan
3.) Janika MYLLYMÄKI, Lahden JS

MIehet alle 20-vuotta -60 kg
1.) Faye NJIE, Chikara
2.) Oskar TVAURI, Jukara
3.) Tommi VALTONEN, Nummelan Judo
3.) Arttu MÄÄTTÄ, Judo-Kan
5.) Teemu PEKKANEN, Joen Yawara
5.) Tuomas RONKAINEN, Judo-Kan

MIehet alle 20-vuotta -66 kg
1.) Sampsa KOIVULAHTI, Hämeenlinnan JS
2.) Remo VILLANELLO, Chikara
3.) Sikko KAEWASA, Hämeenlinnan JS
3.) Pentti SUURHASKO, Nokian Judo
5.) Aatu LAAMANEN, Kippon
5.) Adlan FUTIJEV, Hämeenlinnan JS

MIehet alle 20-vuotta -73 kg
1.) Joonatan GRÖNDAHL, Shirokawa
2.) Petteri SULANDER, Meido-kan
3.) Klaus VERLIN, Hontai Judo
3.) Atte KOLEHMAINEN, Bodonos

MIehet alle 20-vuotta -81 kg
1.) Tuomas HALME, Chikara
2.) Ville PONKILAINEN, Darmakai
3.) Henri LAAMANEN, Tapanilan Erä
3.) Lasse AUTIO, Judo-Kan

MIehet alle 20-vuotta -90 kg
1.) Jaakko ALLI, Meido-kan
2.) Samuli VIITANEN, Tampereen Judo
3.) Oskari TOMMISKA, Orimattilan JS

MIehet alle 20-vuotta +90 kg
1.) Sami SEPPÄLÄ, Mikkelin Judo
2.) Juho PUUMALAINEN, Mikkelin Judo
 
    Jaa Facebookissa