Samurai Cup 2 21.3.2009 Kuopio

Yhteensä 126 kilpailijaa

B Tytöt alle 44 kg
1. Karoliina Rantanen, Joutsan Tarmo
2. Anni Bergman, Mikkelin Judo

B Tytöt alle 48 kg
1. Tinja Kiili, Maskun Tempo

B Tytöt alle 52 kg
1. Katri Kokko, Byakuya, Sodankylä
2. Susanna Sairanen, Voimailuseura Bodonos, Kerava
3. Anna Hopeanaula, Raision Ryhti

B Tytöt alle 57 kg
1. Laura Jauhiainen, Meido-Kan, Helsinki
2. Eveliina Reinikainen, Raision ryhti
3. Roosa-Maria Mäkelä, Rauman Judoseura Samurai

B Tytöt alle 63 kg
1. Solja Komulainen, Orimattilan Judoseura
2. Emmi Smeds, Siuntion Keido-kan
3. Julia Aho, Raahen Judo

B Tytöt yli 63 kg
1. Ronja Hult, Nurmeksen Tsunami

B Pojat alle 45 kg
1. Saku Ronkainen, Oulun Judokerho
2. Jere Anttila, Oulun Judokerho
3. Lauri Heikkinen, Iisalmen Judoseura

B Pojat alle 50 kg
1. Santeri Lepistö, Shirokawa, Porvoo
2. Ville Korkeila, Judo-Kan Espoo
3. Otto Koponen, Joen Yawara
3. Eemeli Kangasmäki, Jushinkan Ähtäri
5. Aatu Laamanen, Kippon, Kitee
5. Rene Villanello, Chikara, Helsinki

B Pojat alle 55 kg
1. Faye Njie, Chikara, Helsinki
2. Elias Körkkö, Oulun Judokerho
3. Aleksi Mikkola, Hontai Judo, Helsinki
3. Teemu Pekkanen, Joen Yawara
5. Sebastian Lindqvist, Shirokawa, Porvoo
5. Joonas Tapio, Oulun Judokerho

B Pojat alle 60 kg
1. Sampsa Koivulahti, Hämeenlinnan Judoseura
2. Klaus Verlin, Hontai Judo, Helsinki
3. Mika Hietikko, Kristiinan Seudun Judo
3. Aapo Hiilamo, Chikara, Helsinki
5. Aleksi Ylitalo, Meido-Kan, Helsinki
5. Ville Ylitalo, Meido-Kan, Helsinki

B Pojat alle 66 kg
1. Remo Villanello, Chikara, Helsinki
2. Tommi Kekäläinen, Judoseura Sakura, Kuopio
3. Tuomas Lahtinen, Lapinlahden Shiranami
3. Petteri Sulander, Meido-Kan, Helsinki
5. Toni Malkki, Hontai Judo, Helsinki
5. Arttu Damski, Joen Yawara

B Pojat alle 73 kg
1. Lalli Nuorteva, Hämeenlinnan Judoseura
2. Samuli Viitanen, Tampereen Judo
3. Tuukka Hakamäki, Maskun Tempo

B Pojat alle 81 kg
1. Lasse Autio, Judo-Kan Espoo
2. Ville Ponkilainen, Darma-kai, Laukaa
3. Peitsa Veteli, Iisalmen Judoseura

B Pojat alle 90 kg
1. Jere Impola, Raahen Judo

A Tytöt alle 48 kg
1. Karoliina Rantanen, Joutsan Tarmo
2. Nathalie Nurminen, Judo-Kan, Espoo
3. Jemina Lostedt, Siuntion Keido-kan

A Tytöt alle 52 kg
1. Anni Ikälä, Lappeenrannan judoseura Kamiza
2. Veera Liimatta, Raision Ryhti
3. Aino Sutinen, Holjutai, Hollola

A Tytöt alle 63 kg
1. Pinja Hautanen, Joen Yawara
2. Sanna Valtanen, Judo-Kan, Espoo
3. Katri Nieminen, Jigotai, Jyväskylä
3. Julia Teir, Kristiinan Seudun Judo
5. Hanna Elomaa, Raision Ryhti
5. Hanna Kokkonen, Tikkurilan Judokat

A Pojat alle 55 kg
1. Faye Njie, Chikara, Helsinki

A Pojat alle 60 kg
1. Magomed Futijev, Hämeenlinnan Judoseura
2. Juuso Nurminen, Judo-Kan, Espoo
3. Tommi Valtonen, Nummelan Judo
3. Aku Saarikoski, Budokan, Vaasa

A Pojat alle 66 kg
1. Miikka Marttila, Tampereen Judo
2. Henri Simonen, Meido-Kan, Helsinki
3. Max Lehtinen, Tampereen Judo
3. Miika Vauhkonen, Judoseura Sakura, Kuopio
5. Toni Kössi, Maskun Tempo
5. Eemeli Saarikoski, Budokan, Vaasa

A Pojat alle 73 kg
1. Matti Lappalainen, Jigotai, Jyväskylä
2. Mikael Lehto, Maskun Tempo
3. Aleksi Strand, Byakuya, Sodankylä
3. Jaakko Reinikainen, Judoseura Sakura, Kuopio

A Pojat alle 81 kg
1. Jaakko Alli, Meido-Kan, Helsinki
2. Niko Vepsäläinen, Savonlinnan Shikata
3. Joona Raumonen, Maskun Tempo
3. Vesa-Matti Ahola, Tampereen Judo
5. Janne Salo, Orimattilan Judoseura
5. Tapio Pikkarainen, Nurmeksen Tsunami

A Pojat alle 90 kg
1. Matias Tikkanen, Joen Yawara
2. Antti Saari, Jigotai, Jyväskylä
3. Vili Pehkonen, Tampereen Judo

    Jaa Facebookissa