Saksan avoimet mestaruuskilpailut 11.-12.8.2007 Braunschweig

Miehet alle 60 kg
1. PAISCHER, Ludwig (AUT)
2. KISHMAKHOV, Ruslan (RUS)
3. KOZLOVS, Deniss (LAT)
3. UTARBAYEV, Salamat (KAZ)
5. O NEIL, Josh (USA)
5. SHUKVANI, Betkil (GEO)
7. BORGSTEDE, Leon (NED)
7. TRUPKA, Boris (GER)
16. Antti Rintamäki FIN, 3 otteluvoittoa
Valtteri Jokinen FIN, ei otteluvoittoja

Miehet alle 66 kg
1. GADANOV, Alim (RUS)
2. MIJALKOVIC, Milos (SRB)
3. SOROKA, Volodymyr (UKR)
3. UNGAVARI, Miklos (HUN)
5. KULISCH, Adrian (GER)
5. NIKOGHOSJAN, Artem (BEL)
7. BERTHELOT, Sébastian (FRA)
7. DUNKLEY, Sam (GBR)
32. Jussi Uotila FIN, kaksi otteluvoittoa

Miehet alle 73 kg
1. IBRAGIMOV, Rinat (KAZ)
2. KEDELASHVILI, Zaza (GEO)
3. JEFFERSON, Chuck (USA)
3. KRECIELEWSKI, Tomasz (POL)
5. BASTEA, Claudiu (ROM)
5. ZELJONIJS, Vsevolods (LAT)
7. MALOOMAT, Ali (IRI)
7. MYAKININ, Dmitry (RUS)

Miehet alle 81 kg
1. TSIKLAURI, Levan (GEO)
2. KELLER, Christoph (SUI)
3. MARESCH, Sven (GER)
3. SIAMENAU, Kanstansin (BLR)
5. HEIN, Nick (GER)
5. RODRIGUEZ, Anthony (FRA)
7. FRITSCH, Anthony (FRA)
7. NAGYSOLYMOSI, Sandor (HUN)
Mika Toroi FIN, Antti Virta FIN, ei otteluvoittoja

Miehet alle 90 kg
1. HUIZINGA, Mark (NED)
2. ASCHWANDEN, Sergej (SUI)
3. GORDON, Winston (GBR)
3. SMENOV, Victor (RUS)
5. BURTON, Euan (GBR)
5. EL ASSRI, Mohamed (MAR)
7. KHAYBULAEV, Tagir (RUS)
7. TAOV, Khasanbi (RUS)
16. Samuel Mäki FIN, 2 otteluvoittoa

Miehet alle 100 kg
1. GROL, Henk (NED)
2. UNASHKHOTLOV, Aslan (RUS)
3. JURACK, Michael (GER)
3. PETERS, Dimitri (GER)
5. BRATA, Daniel (ROM)
5. TSIREKIDZE, Irakli (GEO)
7. PALKOVACS, Zoltan (SVK)
7. VOLOVIK, Kyrylo (UKR)
16. Rauli Kärpänen FIN, 1 otteluvoitto
Tomi Jaakkola FIN, ei otteluvoittoja

Miehet yli 100 kg
1. PADAR, Martin (EST)
2. BOR, Barna (HUN)
3. MIKHAYLIN, Alexander (RUS)
3. VUIJSTERS, Grim (NED)
5. HUBERT, Fabian (GER)
5. TMENOV, Tamerlan (RUS)
7. BIERAU, Tino (GER)
Naiset alle 48 kg
1. DUMITRU, Alina (ROM)
2. BASCHIN, Miachela (GER)
3. BOGDANOVA, Lyudmila (RUS)
3. SHWARTZ, Rony (ISR)
5. CSERNOVICZKI, Eva (HUN)
5. NURGAZINA, Kelbet (KAZ)
7. LUSNIKOVA, Lyudmyla (UKR)
7. SUKHA, Olha (UKR)

Naiset alle 52 kg
1. KRÄH, Mareen (GER)
2. BRAVIK, Kitty (NED)
3. HUKUDA-STRUBREITER, Fabiane (AUT)
3. SUNDBERG, Jaana (FIN)
5. RICHARDSON, Shareen (NED)
5. SINGLETON, Georgina (GBR)
7. SAMOYLOVA, Natalia (RUS)
7. TARANGUL, Romy (GER)

Naiset alle 57 kg
1. BÖNISCH, Yvonne (GER)
2. FILZMOSER, Sabrina (AUT)
3. GOELDI, Lena (SUI)
3. HEIN, Marlen (GER)
5. BEN MELECH, Liraz (ISR)
5. DEFLORENNE, Gabrielle (FRA)
7. SHUSHAKOVA, Tatiana (RUS)
7. WÄCHTER, Viola (GER)
16. Nina Koivumäki FIN, 1 otteluvoitto

Naiset alle 63 kg
1. ZOLNIR, Urska (SLO)
2. SCHLESINGER, Alice (ISR)
3. HEILL, Claudia (AUT)
3. MALZAHN, Claudia (GER)
5. AHRENS, Claudia (GER)
5. BELSKAYA, Liubov (RUS)
7. ROBRA, Juliane (SUI)
7. YLINEN, Johanna (FIN)

Naiset alle 70 kg
1. BÖHM, Anett (GER)
2. PASQUET, Marie (FRA)
3. CLARK, Sarah (GBR)
3. ROUSEY, Ronda (USA)
5. GREVE, Elisabeth (GER)
5. MARZOK, Illjana (GER)
7. KUIJPERS, Jennifer (NED)
7. THIELE, Kerstin (GER)
16. Elina Paulman FIN, 1 otteluvoitto

Naiset alle 78 kg
1. ROGERS, Michelle (GBR)
2. WOLLERT, Heide (GER)
3. KARL, Jenny (GER)
3. VERKERK, Marhinde (NED)
5. SMAL, Nataliya (UKR)
5. TEICHMANN, Gabi (GER)
7. SCHRANK, Jacqueline (GER)
7. WROBEL, Katarzyna (POL)

Naiset yli 78 kg
1. KÖPPEN-ZUCKSCHWERDT, Sandra (GER)
2. DITTRICH, Katrin (GER)
3. DONGUZASHVILI, Tea (RUS)
3. POLAUDER, Lucija (SLO)
5. BINDORFER, Verena (GER)
5. KONITZ, Franziska (GER)
7. BRYANT, Karina (GBR)
7. IVASHCHENKO, Elena (RUS)
    Jaa Facebookissa