Ryhti-shiai Raisiossa 5.9.2009

Mukana 209 kilpailijaa.

(c) judokisa.net

Seniorit alle 80 kg
1) Mika Nurmi Seibukan, Kurikka
2) Jarmo Hukkanen Chikara, Helsinki

Miehet alle 60 kg
1) Tommi Valtonen Nummelan Judo
2) Riku Sipilä Ju Shin Kan, Ähtäri
3) Aku Saarikoski Budokan, Vaasa
4) Antton Rintala Seibukan, Kurikka

Miehet alle 66 kg
1) Sami Perälä Orimattilan Judoseura
2) Joakim Norman IK Södra, Stockholm
3) Eemeli Saarikoski Budokan, Vaasa
3) Juuso Nurminen Judo-Kan, Espoo
5) Riku Sipilä Ju Shin Kan, Ähtäri
5) Juuso Laakso Maskun Tempo

Miehet alle 73 kg
1) Antti Rintamäki Nummelan Judo
2) Adam Westman IK Södra, Stockholm
3) Olle Mattsson IK Södra, Stockholm
3) Simo Ansalahti Hämeenlinnan Judoseura
5) Marko Hiltunen Waseda-Club, Uusikaupunki
5) Abdul Djoukaev Hämeenlinnan Judoseura

Miehet alle 81 kg
1) Heikki Packalen Rauman Judoseura Samurai
2) Teemu Herva Lahden Judoseura
3) Jaakko Alli Meido-Kan, Helsinki
3) Mikael Lehto Maskun Tempo
5) Joni Lahtinen Raision Ryhti
5) Ville Ponkilainen Darmakai, Laukaa

Miehet yli 90 kg
1) Mikko Sykkö Koyama, Rovaniemi
2) Henri Alakoski Rauman Judoseura Samurai
3) Tero Mäkelä Seibukan, Kurikka
3) Leo Laaksonen Tikkurilan Judokat, Vantaa
5) Alex Sainio Waseda-Club, Uusikaupunki
5) Teemu Manninen Bodonos, Kerava

Naiset alle 57 kg
1) Katjusa Hörman Seibukan, Kurikka
2) Nathalie Nurminen Judo-Kan, Espoo
3) Anni Leino Orimattilan Judoseura

Naiset yli 60 kg
1) Hanna Elomaa Raision Ryhti
2) Kaisa Kota-aho Raision Ryhti
3) Solja Komulainen Orimattilan Judoseura
3) Janika Myllymäki Lahden Judoseura

B-pojat alle 55 kg
1) Semi Salmi Hämeenlinnan Judoseura
2) Rene Villanello Chikara, Helsinki
3) Miika Latva-Kiskola Seibukan, Kurikka
4) Riku Merisaari Raision Ryhti

B-pojat alle 60 kg
1) Sampsa Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
2) Aapo Hiilamo Chikara, Helsinki
3) Faye Njie Chikara, Helsinki
3) Sikko Kaewasa Hämeenlinnan Judoseura

B-pojat alle 66 kg
1) Remo Villanello Chikara, Helsinki
2) Atte Kolehmainen Bodonos, Kerava
3) Matias Koivusaari Hämeenlinnan Judoseura
4) Tommi Vehviläinen Darmakai, Laukaa
5) Markus-Petteri Haikkonen Fudoshin, Pori

B-pojat alle 73 kg
1) Tuomas Halme Chikara, Helsinki
2) Lalli Nuorteva Hämeenlinnan Judoseura
3) Emil Mattsson IK Södra, Stockholm
4) Otto Saari Salon Budoseura
5) Kristian Koskinen Maskun Tempo

B-pojat alle 81 kg
1) Ville Ponkilainen Darmakai, Laukaa
2) Joel Koskinen Maskun Tempo

B-tytöt alle 52 kg
1) Mikaela Rajaniemi Nummelan Judo
2) Tinja Kiili Maskun Tempo

B-tytöt alle 57 kg
1) Susanna Sairanen Bodonos, Kerava
2) Anna Hopeanaula Raision Ryhti
3) Rosa-Maria Mäkelä Fudoshin, Pori
4) Emilia Tuomikoski Raision Ryhti

B-tytöt alle 63 kg
1) Heidi Saren Tapanilan Erä, Helsinki
2) Iina Fyhr Fudoshin, Pori
3) Meri Ranta Nummelan Judo
4) Emilia Kautto Sobudo, Somero

C-pojat alle 38 kg
1) Henri Tuurala Raision Ryhti
2) Artur Tvauri Vantaan Jukara
3) Jyri Rajaniemi Nummelan Judo
4) Riku Palmroth Nokian Judo
5) Johan Nordström IK Södra, Stockholm

C-pojat alle 42 kg
1) Aku Laakkonen Meido-Kan, Helsinki
2) Anniina Jokinen Nummelan Judo
3) Valtter Karppinen Maskun Tempo

C-pojat alle 46 kg
1) Saku Ronkainen Oulun Judokerho
2) Samu Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
3) Santeri Ellilä Raision Ryhti
3) Erik Andersson Saltsjö JK

C-pojat alle 50 kg
1) Ville Manninen Nokian Judo
2) Rasmus Deckard IK Södra, Stockholm
3) Magnus Andersson Saltsjö JK
3) Markus Mikkola Raision Ryhti

C-pojat alle 55 kg
1) Rene Villanello Chikara, Helsinki
2) Felix Edlund Saltsjö JK
3) Danne Konnebäck IK Södra, Stockholm

C-pojat alle 60 kg
1) Santeri Moilanen Darmakai, Laukaa
2) Joonas Peltomäki Seibukan, Kurikka
3) Murat Könec Darmakai, Laukaa
4) Aki Oinonen Hämeenlinnan Judoseura

C-pojat alle 66 kg
1) Markus-Petteri Haikkonen Fudoshin, Pori
2) Matias Koivusaari Hämeenlinnan Judoseura
3) Manu Hirvonen Bodonos, Kerava
4) Matias Hietaoja Raision Ryhti

C-pojat yli 66 kg
1) Emil Mattsson IK Södra, Stockholm
2) Teemu Rauhala Nokian Judo
3) Pontus Persson Saltsjö JK

C-tytöt alle 44 kg
1) Anniina Jokinen Nummelan Judo
2) Nonett Halme Chikara, Helsinki
3) Anna Fyhr Fudoshin, Pori
4) Pihla Matikainen Maskun Tempo
5) Meri Kosonen Fudoshin, Pori

C-tytöt alle 52 kg
1) Suvi Ojanen Maskun Tempo
2) Elin Cederborg IK Södra, Stockholm
3) Elin Härnvall IK Södra, Stockholm

D-pojat alle 34 kg
1) Luukas Saha Hämeenlinnan Judoseura
2) Eemeli Liimatta Raision Ryhti

D-pojat alle 38 kg
1) Jyri Rajaniemi Nummelan Judo
2) Artur Tvauri Vantaan Jukara
3) Riku Palmroth Nokian Judo
3) Evert Torniainen Maskun Tempo
5) Christoffer Macias Saltsjö JK
5) Jesse Tanska Fudoshin, Pori

D-pojat alle 42 kg
1) Aku Laakkonen Meido-Kan, Helsinki
2) Jasper Kosonen Fudoshin, Pori
3) Matias Huotari Meido-Kan, Helsinki
3) Aapo Poso Turun Judoseura

D-pojat alle 46 kg
1) Leevi Ranta Lammin Judoseura
2) Santeri Ellilä Raision Ryhti
3) Suvi Ojanen Maskun Tempo
3) Ville-Valtteri Nyberg Maskun Tempo

D-pojat alle 55 kg
1) Jessika Hellgren Nummelan Judo
2) Benjamin Peltonen Raision Ryhti
3) Johannes Viherä Hämeenlinnan Judoseura

D-pojat yli 55 kg
1) Henri Hannula Hämeenlinnan Judoseura
2) Sami Ponsi Chikara, Helsinki
3) Sami Kangas Holjutai, Hollola
3) Aleksi Pelkonen Maskun Tempo

D-tytöt alle 32 kg
1) Sini Oinonen Hämeenlinnan Judoseura
2) Maiken Halme Chikara, Helsinki

D-tytöt alle 40 kg
1) Nea Pyöriä Darmakai, Laukaa
2) Hanna Härnvall IK Södra, Stockholm
3) Noora Pyöriä Darmakai, Laukaa
4) Katri Ovaskainen Hyvinkään Judoseura

D-tytöt alle 44 kg
1) Nonett Halme Chikara, Helsinki
2) Samira Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
3) Julia Kautto Sobudo, Somero

D-tytöt alle 52 kg
1) Jessika Hellgren Nummelan Judo
2) Klara Mattsson IK Södra, Stockholm
3) Paulina Persson Saltsjö JK

E-pojat alle 27 kg
1) Nico Miettinen Tikkurilan Judokat, Vantaa
2) Oliver Miettinen Tikkurilan Judokat, Vantaa

E-pojat alle 30 kg
1) Tuomas Hiilamo Chikara, Helsinki
2) Roni Niitynpää Maskun Tempo
3) Eemil Pirinen Maskun Tempo
4) Leevi Kosonen Fudoshin, Pori
5) Lauri Johansson Maskun Tempo

E-pojat alle 34 kg
1) Ville Hukkanen Chikara, Helsinki
2) Toni Vuks Maskun Tempo
3) Joona Syrjämäki Maskun Tempo
4) Severi Jokinen Maskun Tempo

E-pojat alle 38 kg
1) Vincent Rahm Saltsjö JK
2) Waltteri Ellilä Raision Ryhti
3) Heikki Mantila Maskun Tempo
4) Väinö Lehtinen Maskun Tempo
5) Joona Seilo Maskun Tempo

E-pojat alle 42 kg
1) Eetu Heinonen Chikara, Helsinki
2) Rasmus Leppälä Chikara, Helsinki
3) Erno Onkeli Chikara, Helsinki

E-pojat alle 46 kg
1) Aleksanteri Wallius Maskun Tempo
2) Lassi Haapala Maskun Tempo
3) Samuel Virtanen Maskun Tempo

E-pojat alle 55 kg
1) Joona Ahonen Raision Ryhti
2) Roni Mäkinen Maskun Tempo

E-tytöt alle 32 kg
1) Maiken Halme Chikara, Helsinki
2) Katri Raveala Chikara, Helsinki
3) Senja Teriaho Maskun Tempo
4) Karoliina Vuorinen Maskun Tempo

E-tytöt alle 40 kg
1) Noora Nykänen Holjutai, Hollola
2) Viivi Kärhä Meido-Kan, Helsinki
3) Katri Ovaskainen Hyvinkään Judoseura

    Jaa Facebookissa