Ryhti Shiai , Raisio 11.9.2010

Osallistujia oli 230 jotka edustivat yhteensä 38 judoseuraa.
   Suomesta 30 ja Ruotsista 8

Tilastot ja kaaviot osoitteessa www.judoshiai.fi




Tulokset


EP-30
1.    Vili PAJARI    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Jussi HOLOPAINEN    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Nico MIETTINEN    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Eemil PIRINEN    Maskun Tempo

EP-34
1.    Ville HUKKANEN    Chikara, Helsinki
2.    William OINAS    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Lauri JOHANSSON    Maskun Tempo
3.    Jere LYÖMILÄ    Hämeenlinnan JS

EP-38
1.    Joona SYRJÄMÄKI    Maskun Tempo
2.    Väinö LEHTINEN    Maskun Tempo
3.    Severi JOKINEN    Maskun Tempo

EP-42
1.    Patrik FJÄDER    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Rasmus LEPPÄLÄ    Chikara, Helsinki
3.    Joona SEILO    Maskun Tempo

EP-46
1.    Sayd-Arbi KUBAEV    Tampereen Judo
2.    Erno ONKELI    Chikara, Helsinki
3.    Leevi-Petteri MIKKOLA    Tampereen Judo

EP-55
1.    Roger LINDEMAN    Tampereen Judo
2.    Nils MATTSSON    IK Södra
3.    Tinja KEITAANNIEMI    Bodonos, Kerava

DT-32
1.    Jasmi SALASMAA    Chikara, Helsinki
2.    Ida FRANSSON    IK Södra
3.    Katri RAVEALA    Chikara, Helsinki

DT-36
1.    Sandra LUNDKVIST    IK Södra
2.    Noora JOKINEN    Bodonos, Kerava
3.    Linnea CEDERBORG    IK Södra

DT-44
1.    Ida ERIKSSON    Molkom JK
2.    Lotta NAESENIUS    Knivsta JK
3.    Noora NYKÄNEN    Holjutai, Hollola

DT-52
1.    Nicoletta SARVANIDIS    SPIF
2.    Linn JONSSON    Molkom JK
3.    Julia KAUTTO    Sobudo, Somero

DP-34
1.    Pyry PAJARI    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Saku LAINE    Hämeenlinnan JS
3.    Daniel ANDERSSON    IK Södra
3.    Sebastian BREDENBERG    IK Södra
5.    Ville HUKKANEN    Chikara, Helsinki
5.    Tuomas HIILAMO    Chikara, Helsinki

DP-38
1.    Samuli KOSKINEN    Hämeenlinnan JS
2.    Elis TORNIAINEN    Maskun Tempo
3.    Joni LYÖMILÄ    Hämeenlinnan JS

DP-42
1.    Erik LISSEL    SPIF
2.    Eetu HEINONEN    Chikara, Helsinki
3.    Vincent RAHM    Saltsjö JK
3.    Heikki MANTILA    Maskun Tempo

DP-46
1.    Jose HELASMO    Maskun Tempo
2.    Henric TREUTIGER    Saltsjö JK
3.    Anders LJUNG    SPIF
3.    Erik BOLKÉUS    Knivsta JK
5.    Samuel ALM    IK Södra
5.    Sayd-Arbi KUBAEV    Tampereen Judo

DP-55
1.    Jonathan AX-GUSTAVSON    SPIF
2.    Simon AHLGREN-SANDBERG    IK Södra
3.    Roger LINDEMAN    Tampereen Judo

CT-44
1.    Ida ERIKSSON    Molkom JK
2.    Hanna HÄRNVALL    IK Södra

CT-52

1.    Klara MATTSSON    IK Södra
2.    Linnea EKBERG    Kristinehamn JK
3.    Claudia MIETTINEN    Bodonos, Kerava
3.    Helena LINDSTRÖM    Molkom JK

CT-57
1.    Elin CEDERBORG    IK Södra
2.    Elina GUSTAFSSON    SPIF
3.    Katarina KALPAKIDOU    SPIF

CP-42
1.    Erik LISSEL    SPIF
2.    Charles WIDEN    Kristinehamn JK
3.    Eetu HEINONEN    Chikara, Helsinki

CP-46
1.    Henri TUURALA    Raision Ryhti
2.    Christoffer MACIAS    Saltsjö JK
3.    Ludde NAESENIUS    Knivsta JK

CP-50
1.    Philip LILJA    SPIF
2.    Linus WIIK    Bålsta JK
3.    Saku INGET    Hämeenlinnan JS

CP-55
1.    Kristian BULGAKOV    Turun JS
2.    Albin EDBOM    Knivsta JK
3.    Daniel PARMHED    Saltsjö JK
3.    Filip NATVIG    Knivsta JK

CP-60
1.    Rasmus DECKART    SPIF
2.    Alexander LISSEL    SPIF
3.    Jacob BENGTSSON    Saltsjö JK
3.    Felix EDLUND    Saltsjö JK

CP-66
1.    Henri HANNULA    Hämeenlinnan JS
2.    Dan KONNEBÄCK    SPIF
3.    Aki OINONEN    Hämeenlinnan JS
3.    Sami PONSI    Chikara, Helsinki

CP+66
1.    Matias HIETAOJA    Raision Ryhti
2.    Julius SELIN    Suomen kamppailu-urh
3.    Juuso NUOTIOMAA    Fudoshin, Pori
3.    Leevi VALMU    Hämeenlinnan JS

BT-48
1.    Miia KAMBERG    Kankaanpään Judokat
2.    Suvi OJANEN    Maskun Tempo

BT-52
1.    Tinja KIILI    Maskun Tempo
2.    Linnea EKBERG    Kristinehamn JK
3.    Pihla MATIKAINEN    Maskun Tempo

BT-63
1.    Emilia KAUTTO    Sobudo, Somero
2.    Elin HÄRNVALL    IK Södra

BP-45
1.    Henri TUURALA    Raision Ryhti
2.    Yekta KESKIN    SPIF
3.    Miia KAMBERG    Kankaanpään Judokat

BP-50
1.    Saku RONKAINEN    Oulun Judokerho
2.    Matias HOLOPAINEN    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Markus MIKKOLA    Raision Ryhti

BP-60
1.    Ville MANNINEN    Nokian Judo
2.    Erik NYLANDER    Knivsta JK
3.    Eemeli KANGASMÄKI    Ju Shin Kan, Ähtäri
3.    Rene VILLANELLO    Chikara, Helsinki
5.    Samu KOIVULAHTI    Hämeenlinnan JS
5.    Kasper EDBOM    Knivsta JK

BP-66
1.    Remo VILLANELLO    Chikara, Helsinki
2.    Pentti SUURHASKO    Nokian Judo
3.    Sikko KAEWASA    Hämeenlinnan JS
3.    Atte KOLEHMAINEN    Bodonos, Kerava
5.    Joonas PELTOMÄKI    Seibukan, Kurikka
5.    Lauri KANTONEN    Zenjudo, Naantali

BP-81
1.    Emil MATTSSON    IK Södra
2.    Otto SAARI    Salon Budoseura
3.    Kristian KOSKINEN    Maskun Tempo

BP+81
1.    Perttu AHO    Suomen kamppailu-urh
2.    Henrik KOSKINEN    Maskun Tempo

N-57
1.    Tiia SUO-YRJÖ    Tapanilan Erä, Helsinki
2.    Susanna SAIRANEN    Bodonos, Kerava
3.    Anna HOPEANAULA    Raision Ryhti

N-63
1.    Kaisa KOTA-AHO    Raision Ryhti
2.    Emilia KAUTTO    Sobudo, Somero
3.    Carla ADRIASOLA    Nacka JK

M-60
1.    Faye NJIE    Chikara, Helsinki
2.    Tommi VALTONEN    Nummelan Judo
3.    Marttin PEITSARA    Chikara, Helsinki

M-66
1.    Sampsa KOIVULAHTI    Hämeenlinnan JS
2.    Joakim NORMAN    IK Södra
3.    Riku SIPILÄ    Ju Shin Kan, Ähtäri

M-73
1.    Michell DAHLIN    IK Södra
2.    Tommy MACIAS    Saltsjö JK
3.    Juho NURMINEN    Jukara
3.    Jyri LEHTOLA    Seibukan, Kurikka

M-81
1.    Eetu LAAMANEN    Tampereen Judo
2.    Ville PONKILAINEN    Darmakai, Laukaa
3.    Lalli NUORTEVA    Hämeenlinnan JS
3.    Olle MATTSSON    IK Södra

M-90
1.    Jaakko ALLI    Meido-kan
2.    Topias IKÄVALKO    Riihimäen JS
3.    Joni LAHTINEN    Raision Ryhti
3.    Riku RAHIKAINEN    Savonlinnan Shikata

M+90
1.    Harri HONKANEN    Chikara, Helsinki
2.    Jonne RAUMONEN    Maskun Tempo
3.    Miika HIRVONEN    Chikara, Helsinki
3.    Juha VAINIO    Fudoshin, Pori

SEN-81
1.    Jarmo HUKKANEN    Chikara, Helsinki
2.    Mikko VILJANTO    Kotkan JS
3.    Jukka KIRSTINÄ    Maskun Tempo
    Jaa Facebookissa