Ryhti-shiai 8.9.2007 Raisio

Tietolähde judokisa.net

Miehet alle 66 kg
1) Valtteri Jokinen Judo Club Raahe
2) Tatu Saarinen Lahden Judoseura
3) Pietro Casagrande Hontai Judo, Helsinki
3) Sebastian Oey Chikara, Helsinki

Miehet alle 73 kg
1) Jarno Rauhala Tapanilan Erä, Helsinki
2) Thomas Källander IK Södra, Stockholm
3) Marcus Thunstedt IK Södra, Stockholm
3) Juho Kaskisto Rauman Judoseura Samurai
5) Charles Haddad IK Södra, Stockholm
5) Marko Hiltunen Waseda-Club, Uusikaupunki

Miehet alle 81 kg
1) Kari Kerve Tampereen Judo
2) Tommi Nurminen Tampereen Judo
3) Heikki Packalén Rauman Judoseura Samurai
3) Joni Lahtinen Raision Ryhti
5) Marko Ylikännö Tikkurilan Judokat, Vantaa
5) Aleksi Elo Maskun Tempo

Miehet alle 90 kg
1) Jerry Lammasniemi Fudoshin, Pori
2) Ville Jäske Bodonos, Kerava
3) Jonne Raumonen Maskun Tempo
3) Atte Palenius Tampereen Judo

Miehet yli 90 kg
1) Akseli Halttu Kajaanin Judokerho
2) Janne Lehtisaari Fudoshin, Pori
3) Antti Tamminen Chikara, Helsinki
4) Asu M`sakni Chikara, Helsinki
5) Ossi Aaltonen Raision Ryhti

Miesten avoin
1) Akseli Halttu Kajaanin Judokerho
2) Ville Jäske Bodonos, Kerava
3) Jerry Lammasniemi Fudoshin, Pori
3) Mika Nurmi Seibukan, Kurikka

Naiset alle 57 kg
1) Anna Salminen Fudoshin, Pori
2) Hanna Liimatta Raision Ryhti
3) Elisa Koski Kauhajoen Karhu

Naiset yli 57 kg
1) Elina Paulman Hämeenlinnan Judoseura
2) Kaisa Kota-aho Raision Ryhti
3) Ida Kokkila Turun Judoseura
3) Sofia Lehtonen Chikara, Helsinki

B-pojat alle 45 kg
1) Mika Hietikko Kristiinan Seudun Judo
2) Tomas Tervonen Chikara, Helsinki

B-pojat alle 50 kg
1) Juuso Nurminen Judo-Kan, Espoo
2) Sampsa Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
3) Faye Nije Chikara, Helsinki
4) Juho Hakkarainen Bodonos, Kerava

B-pojat alle 55 kg
1) Mikko Häkkinen Raision Ryhti
2) Joakim Norman IK Södra, Stockholm

B-pojat alle 60 kg
1) Simonen Henri Chikara, Helsinki
2) Patrik Haddad IK Södra, Stockholm
3) Joonatan Gröndahl Shirokawa, Porvoo
3) Arvi Malinen Nummelan Judo
5) Lalli Nuorteva Hämeenlinnan Judoseura
5) Remo Villanello Chikara, Helsinki

B-pojat alle 66 kg
1) Adam Westman IK Södra, Stockholm
2) Olle Mattsson IK Södra, Stockholm
3) Niklas Kylmämaa Tapanilan Erä, Helsinki
3) Dani Asplund Chikara, Helsinki

B-pojat alle 73 kg
1) Joakim Carlsson IK Södra, Stockholm
2) Ludde Konnebäck IK Södra, Stockholm
3) Markus Weckström Chikara, Helsinki
4) Joonas Laaksonlaita Riihimäen Judoseura
5) Mikko Lautamäki Budokan, Vaasa

B-pojat alle 81 kg
1) Samuli Havas Tikkurilan Judokat, Vantaa
2) Jaakko Alli Chikara, Helsinki
3) Topias Ikävalko Riihimäen Judoseura
4) Eric Söder IK Södra, Stockholm

B-pojat yli 81 kg
1) Asu M`sakni Chikara, Helsinki
2) Ossi Aaltonen Raision Ryhti

B-tytöt alle 52 kg
1) Emma Barkeling IK Södra, Stockholm
2) Noora Lammi Fudoshin, Pori
3) Julia Teir Kristiinan Seudun Judo
3) Hanna Seppä Chikara, Helsinki

C-pojat alle 38 kg
1) Oskar Tvauri Vantaan Jukara
2) Samu Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
3) Ville Manninen Nokian Judo

C-pojat alle 42 kg
1) Santeri Lepistö Shirokawa, Porvoo
2) Arttu Määttä Judo-Kan, Espoo

C-pojat alle 46 kg
1) Veli-Pekka Turula Vihannin Judo
2) Tomas Tervonen Chikara, Helsinki
3) Lassi Kantola Tampereen Judo
3) Ville Korkeila Judo-Kan, Espoo
5) Juho Hakkarainen Bodonos, Kerava
5) Mika Hietikko Kristiinan Seudun Judo

C-pojat alle 50 kg
1) Sampsa Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
2) Faye Nije Chikara, Helsinki
3) Semi Salmi Lahden Judoseura
4) Eevert Helkiö Hämeenlinnan Judoseura
5) Mikael Lindholm Judo-Kan, Espoo

C-pojat alle 55 kg
1) Tommy Macias Saltsjö JK
2) Hannes Ollas Arashi, Loviisa
3) Aapo Hiilamo Chikara, Helsinki
3) Max Asplund Chikara, Helsinki
5) Klaus Verlin Hontai Judo, Helsinki
5) Otto Simola Chikara, Helsinki

C-pojat alle 60 kg
1) Samuli Viitanen Tampereen Judo
2) Lalli Nuorteva Hämeenlinnan Judoseura
3) Tuomas Halme Chikara, Helsinki
3) Ülo-Sverre Seppa Zen, Tartu
5) Remo Villanello Chikara, Helsinki
5) Oliver Arg Zen, Tartu

C-pojat yli 66 kg
1) Dennis Karlsson IK Södra, Stockholm
2) Eerik Kõuts Zen, Tartu

C-tytöt alle 48 kg
1) Nathalie Nurminen Judo-Kan, Espoo
2) Emma Carlsson IK Södra, Stockholm
3) Susa Marku Maskun Tempo

C-tytöt alle 52 kg
1) Anna Hopeanaula Raision Ryhti
2) Hanna Seppä Chikara, Helsinki
3) Julia Hellgren Nummelan Judo

C-tytöt alle 57 kg
1) Elizeth Eriksson IK Södra, Stockholm
2) Iina Fyhr Fudoshin, Pori
3) Jenni Luomaranta Maskun Tempo

D-pojat alle 30 kg
1) Johan Nordström IK Södra, Stockholm
2) Joonas Rasa Chikara, Helsinki
3) Henri Tuurala Raision Ryhti

D-pojat alle 34 kg
1) Aku Laakkonen Meido-Kan, Helsinki
2) Anniina Jokinen Nummelan Judo
3) Anna Fyhr Fudoshin, Pori
4) Riku Palmroth Nokian Judo

D-pojat alle 38 kg
1) Oskar Tvauri Vantaan Jukara
2) Samu Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
3) Pyry Halonen Meido-Kan, Helsinki
3) Ville Manninen Nokian Judo

D-pojat alle 42 kg
1) Arttu Määttä Judo-Kan, Espoo
2) Rasmus Deckard IK Södra, Stockholm
3) Arttu Seppälä Tampereen Judo
3) Cristoffer Nyberg IK Södra, Stockholm
5) Taher Yosef Judo-Kan, Espoo
5) Jussi Tamski Tampereen Judo

D-pojat alle 50 kg
1) Aleksis Villanen Hämeenlinnan Judoseura
2) Teemu Åkerberg Maskun Tempo

D-pojat yli 55 kg
1) Emil Mattsson IK Södra, Stockholm
2) Teemu Rauhala Nokian Judo
3) Raivo-Jaan Õunapuu Zen, Tartu

D-tytöt alle 32 kg
1) Anna Fyhr Fudoshin, Pori
2) Meri Kosonen Fudoshin, Pori
3) Samira Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura

D-tytöt yli 32 kg
1) Alexandra Barton Kirkkonummen Judoseura
2) Jessika Hellgren Nummelan Judo
3) Anniina Jokinen Nummelan Judo
4) Nonett Halme Chikara, Helsinki

E-pojat alle 27 kg
1) Artur Tvauri Vantaan Jukara
2) Lassi Nurminen Tampereen Judo

E-pojat alle 30 kg
1) Artur Tvauri Vantaan Jukara
2) Saimi Alin Tampereen Judo
3) Tino Havas Tikkurilan Judokat, Vantaa
4) Jose Helasmo Maskun Tempo
5) Valtteri Ellilä Raision Ryhti

E-pojat alle 34 kg
1) Aku Laakkonen Meido-Kan, Helsinki
2) Jyri Rajamäki Hontai Judo, Helsinki
3) Tuomas Rahikka Chikara, Helsinki
3) Riku Palmroth Nokian Judo
5) Ville Ikäläinen Chikara, Helsinki
5) Jasper Kosonen Fudoshin, Pori

E-pojat alle 42 kg
1) Santeri Ellilä Raision Ryhti
2) Niko Lauren Maskun Tempo

E-pojat alle 46 kg
1) Rimmo Rõõm Zen, Tartu
2) Eerik Mäkinen Maskun Tempo

E-tytöt alle 36 kg
1) Inka Verlin Hontai Judo, Helsinki
2) Samira Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
3) Saimi Alin Tampereen Judo

E-tytöt yli 36 kg
1) Nonett Halme Chikara, Helsinki
2) Camilla Lauren Maskun Tempo

    Jaa Facebookissa