Orimattila Shiai 8.5.2010

Tulokset Orimattila Shiai 8.5.2010

Ottelijoita 123 jotka edustivat 28 eri seuraa

Tulokset, kaaviot, tilastot www.judoshiai.fi

Pojat ja tytöt alle 15 vuotta - 66,5
1. Petteri PELTONEN Orimattilan JS
2. Tino VEIJALAINEN Shogun, Espoo
3. Suvi PETÄJÄSAARI Kuusankosken JS

Pojat ja tytöt alle 15 vuotta - 39,6
1. Matias HÄLLBACK Pingviinit, Nurmijärvi
2. Emma JUSTEN Rauman JS Samurai
3. Iikka TOIVONEN Pingviinit, Nurmijärvi

Pojat ja tytöt alle 13 vuotta - 30,4
1. Niklas SIPPU Kouvolan JS
2. Jasmi SALASMAA Chikara, Helsinki
3. Katri RAVEALA Chikara, Helsinki

Pojat ja tytöt alle 13 vuotta - 39,6
1. Henri WECK Hämeenlinnan JS
2. Ismo OJANEN Shirokawa, Porvoo
3. Joona LÄHDEMÄKI Orimattilan JS
3. Nanna HEINONEN Lahden JS

Pojat ja tytöt alle 11 vuotta - 48,0
1. Tinja KEITAANNIEMI Bodonos, Kerava
2. Pyry VARTIA Kamiza, Lappeenranta

Pojat ja tytöt alle 11 vuotta - 25,0
1. Samuel VIRTA Hyvinkään JS
2. Mimo TAGUCHI Jukara
3. Miko PAJALA Orimattilan JS
3. Emilia HEINONEN Orimattilan JS

Pojat ja tytöt alle 11 vuotta - 21,3
1. Jere ASKOLA Bodonos, Kerava
2. Vilja MALMINEN Orimattilan JS
3. Eemeli ASKOLA Bodonos, Kerava

Pojat alle 15 vuotta - 55,7
1. Tuomas HILKOS Kirkkonummen JS
2. Jesse ORAVA Arashi, Loviisa
3. Eetu TOIKKA Holjutai, Hollola

Pojat alle 15 vuotta - 76,8
1. Leevi VALMU Hämeenlinnan JS
2. Sami PETÄJÄSAARI Kuusankosken JS

Pojat alle 15 vuotta - 48,7
1. Joni HIETAMIES Jukara
2. Tomi OLLIKAINEN Jukata, Mäntsälä
3. Antti RIDAL Rauman JS Samurai

Pojat alle 15 vuotta - 43,0
1. Joel LEHTINEN Pingviinit, Nurmijärvi
2. Akseli KOSKINEN Kirkkonummen JS
3. Samuli MIETTINEN Orimattilan JS

Tytöt alle 15 vuotta - 48,3
1. Annika TANTTU Lahden JS
2. Madina HARATSHOEVA Tampereen Judo
3. Heli KARJALAINEN Lahden JS

Tytöt alle 15 vuotta - 53,5
1. Riina MÄKI-RAJALA Popinniemen Isku, Kotka
2. Saana VOLANEN Nokian Judo

Pojat alle 13 vuotta - 42,5
1. Niklas HALME Shirokawa, Porvoo
2. Erno ONKELI Chikara, Helsinki
3. Justus PULKKINEN Shirokawa, Porvoo

Pojat alle 13 vuotta - 48,7
1. Markus PYYKKÖ Lahden JS
2. Lauri HELSKE Orimattilan JS
3. Paavo PELTONEN Raision Ryhti

Pojat alle 13 vuotta - 45,7
1. Alfred VIINANEN Kouvolan JS
2. Eemeli OJURI Orimattilan JS
3. Markus LAAKSONEN Lahden JS

Pojat alle 13 vuotta - 36,0
1. Aapo HUSU Meido-kan
2. Kevin KAROLIUSSEN Espoon Urheilijat
3. Elias VAINIO Chikara, Helsinki

Pojat alle 13 vuotta - 33,6
1. Akseli OTTELIN Jigotai, Jyväskylä
2. Tomas SAARINEN Rauman JS Samurai
3. Rasmus TONTERI Kamiza, Lappeenranta

Tytöt alle 13 vuotta - 48,9
1. Hanna-Mari SAALO Jukata, Mäntsälä
2. Tinja KEITAANNIEMI Bodonos, Kerava
3. Henna VEIJALAINEN Orimattilan JS

Tytöt alle 13 vuotta - 42,3
1. Sara KÄHÄRÄ Arashi, Loviisa
2. Liisa GAVRILOVA Orimattilan JS

Pojat alle 11 vuotta - 30,9
1. Joonatan HÄNNINEN Nokian Judo
2. Pyry PUROJÄRVI Joutsan Tarmo
3. Henri HEINONEN Orimattilan JS
3. Veeti VIINIKAINEN Jigotai, Jyväskylä

Pojat alle 11 vuotta - 27,7
1. Niko HASSEL Rauman JS Samurai
2. Robin PAJUNEN Jukara
3. Julius MANNINEN Jukata, Mäntsälä

Pojat alle 11 vuotta - 43,5
1. Erno ONKELI Chikara, Helsinki
2. Elias OLLILA Orimattilan JS

Pojat alle 11 vuotta - 40,9
1. Miska PYYKKÖ Lahden JS
2. Mikko LINNAKOSKI Nummelan Judo
3. Eero TIHTONEN Meido-kan

Pojat alle 11 vuotta - 35,7
1. Santeri OLLILA Orimattilan JS
2. Aku HAIKARAINEN Shirokawa, Porvoo
3. Miko TYNYS Nokian Judo

Pojat alle 11 vuotta - 33,3
1. James VIHAVAINEN Shirokawa, Porvoo
2. Oskar HARTIKAINEN Hyvinkään JS
3. Aukusti TANTTU Lahden JS

Pojat alle 11 vuotta - 31,7
1. Arttu ELOMAA Meido-kan
2. Tomi LEHTINEN Hämeenlinnan JS
3. Georgios POULIS Raision Ryhti

Pojat alle 11 vuotta - 29,9
1. Jussi HOLOPAINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Topi OJANEN Shirokawa, Porvoo
3. Antti KUMPULAINEN Hyvinkään JS

Pojat alle 11 vuotta - 28,7
1. Saku HEINILÄ Hämeenlinnan JS
2. Niko ORAVA Arashi, Loviisa
3. Lucas STRÖMBERG Raision Ryhti

Tytöt alle 11 vuotta - 33,8
1. Rebecca HASSEL Rauman JS Samurai
2. Anni SÖDERHOLM Lahden JS
3. Essi KÄRHÄ Meido-kan

Tytöt alle 11 vuotta - 30,7
1. Katri RAVEALA Chikara, Helsinki
2. Juulia NIEMINEN Rauman JS Samurai
3. Lotta VAHE Orimattilan JS

Tytöt alle 11 vuotta - 27,6
1. Aurora TAGUCHI Jukara
2. Angela CHARMAKAR Bodonos, Kerava
3. Heidi TUURALA Raision Ryhti
    Jaa Facebookissa