Orimattila Shiai 7.5.2011

Osallistujia oli 149, jotka edustivat 30 eri seuraa.

Tilastot ja kaaviot osoitteessa www.judoshiai.fi



TULOKSET


E-Juniorit, alemmat vyöt

EPTA-23,9
1.    Pyry PÖLLÄNEN    Orimattilan JS
2.    Severi LAHTI    Joutsan Tarmo
3.    Inka JOHANSSON    Fudoshin, Pori

EPTA-26,5
1.    Kasperi VIRTANEN    Nummelan Judo
2.    Ella AAKKO    Hontai Judo, Helsinki
3.    Joonas HAIKULAINEN    Kamiza, Lappeenranta
3.    Marcus JULKUNEN    Hyvinkään JS
5.    Daniel LASALA    Hyvinkään JS
5.    Ilari PELTONEN    Heinolan Judo

EPTA-27,8
1.    Juuso JOKINEN    Bodonos, Kerava
2.    Sampo VESA    Hontai Judo, Helsinki
3.    Joel MAKKONEN    Nummelan Judo

EPTA-30,8
1.    Niko ISOPOUSSU    Nummelan Judo
2.    Joel HIETANEN    Tampereen Judo
3.    Jesper STENSTRAND    Hontai Judo, Helsinki
3.    Jan-Daniel NOPOLA    Tampereen Judo

EPTA-31,9
1.    Jenni SUNDBERG    Hontai Judo, Helsinki
2.    Mikael VANHANEN    Kamiza, Lappeenranta
3.    Ville RAUTAKORPI    Hämeenlinnan JS

EPTA-34,1
1.    Zico AZIZ    Lahden JS
2.    Tatu TALJA    Hontai Judo, Helsinki
3.    Tuomas OJALA    Bodonos, Kerava
3.    Eemil HANNULA    Hämeenlinnan JS

EPTA-36,1
1.    Max MÄKYNEN    Meido-kan
2.    Lauri INKI    Hontai Judo, Helsinki
3.    Verneri HAKKARAINEN    Popinniemen Isku, Kotka

EPTA-40,8
1.    Santeri LAHTI    Joutsan Tarmo
2.    Kosti KALLIONIEMI    Nokian Judo
3.    Essi KÄRHÄ    Meido-kan
3.    Matias MÄNTTÄRI    Bodonos, Kerava

EPTA-46,8
1.    Kosti KALLIONIEMI    Nokian Judo
2.    Vilhelmi GUSTAFSSON    Shirokawa, Porvoo
3.    Konsta KEKKONEN    Heinolan Judo



E-Juniorit, ylemmät vyöt

EPTY-32,0
1.    Boris PEREVALOV    Meido-kan
2.    Julius MANNINEN    Jukata, Mäntsälä
3.    Mikko RUOPPA    Chikara, Helsinki

EPTY-34,5
1.    Aaro SUNDVIK    Orimattilan JS
2.    Konsta PAANANEN    Kirkkonummen JS
3.    Lotta VAHE    Orimattilan JS

EPTY-39,8
1.    Eemeli JUNNILA    Orimattilan JS
2.    Aukusti TANTTU    Lahden JS
3.    Riikka RATIA    Heinolan Judo

EPTY-42,6
1.    Santeri SUNDVIK    Orimattilan JS
2.    Markus TARMA    Jukara
3.    Kitta RUUSKA    Orimattilan JS


D-Juniorit, alemmat vyöt

DPA-33,1
1.    Jimi LEHIKOINEN    Chikara, Helsinki
2.    Onni LATTU    Shirokawa, Porvoo
3.    Vili RIUTTANEN    Akagi

DPTA-35,8
1.    Jere LAHTINEN    Hämeenlinnan JS
2.    Annika NURMELA    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    Jaakko JOHANSSON    Fudoshin, Pori

DPA-40,7
1.    Saku SARENA    Lahden JS
2.    Samuli MIELONEN    Kamiza, Lappeenranta
3.    Kasperi KOIVUNEN    Kamiza, Lappeenranta

DPTA-44,1
1.    Yaqcop RAHMANI    Hontai Judo, Helsinki
2.    Juho KARJALAINEN    Popinniemen Isku, Kotka
3.    Vilma LAUKKANEN    Orimattilan JS

DPTA-50,8
1.    Reeti RAJALA    Nummelan Judo
2.    Noa-Mikael NOPOLA    Tampereen Judo
3.    Malin JAKKA    Akagi

D-AVOIN
1.    Malin JAKKA    Akagi, Järvenpää
2.    Nico NYMAN    Meidokan


D-Juniorit, ylemmät vyöt


DPTY-35,6
1.    Joonas AHONEN    Orimattilan JS
2.    Joni AHONEN    Orimattilan JS
3.    Veera OJURI    Orimattilan JS
3.    Akseli LEHTINEN    Pingviinit, Nurmijärvi

DPY-39,3
1.    Tuukka LAHTINEN    Tampereen Judo
2.    Timi LIIVALAHTI    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Sakari ERONEN    Tampereen Judo

DPY-45,1
1.    Lassi RUOPPA    Chikara, Helsinki
2.    Mikko LINNAKOSKI    Nummelan Judo
3.    Veikka LAUNONEN    Akagi


C-Juniorit alemmat ja ylemmät vyöt


CPT-39,6
1.    Eemeli ALI-KIPPARI    Hyvinkään JS
2.    Samuli HEINILÄ    Hämeenlinnan JS
3.    Essi KETTUNEN    Orimattilan JS

CPT-53,5
1.    Eemeli OJURI    Orimattilan JS
2.    Tuomas TENHOLA    Hämeenlinnan JS
3.    Jesse SELIN    Jämsän Yoshi
3.    Heidi ELONEN    Orimattilan JS

CP-64,0
1.    Saku TUOMENNORO    Kirkkonummen JS
2.    Ilari TOMMISKA    Orimattilan JS
3.    Alexsander SUVOROV    Chikara, Helsinki

CPT-69,0
1.    Jere LEPPÄLÄ    Pingviinit, Nurmijärvi
2.    Oona NURMELA    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    Rasmus VIRTANEN    Holjutai, Hollola


B-Juniorit, alemmat ja ylemmät vyöt

BT-52,6
1.    Mirjam SAARINEN    Budoviikingit, Helsinki
2.    Katarina NOPOLA    Tampereen Judo
3.    Vilma KESSELI    Tapanilan Erä, Helsinki

BP-46,5
1.    Joel LEHTINEN    Pingviinit, Nurmijärvi
2.    Timo LINDROOS    Meido-kan

BP-62,7
1.    Ben SINKKO    Budoviikingit, Helsinki
2.    Aapo KOSKINEN    Kirkkonummen JS
3.    Oskari UOTILA    Hontai Judo, Helsinki


Aikuiset

M-71,8
1.    Kari SALONEN    Rauman JS Samurai
2.    Matti LINNA    Kamiza, Lappeenranta
3.    Eetu TIENSUU (NV)    Kuusankosken JS

M-73,8
1.    Olli VISURI    Chikara, Helsinki
2.    Mikko SALONEN    Rauman JS Samurai
3.    Seppo PAANANEN    Kirkkonummen JS

M-83,9
1.    Mika LIIVALAHTI    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Arto LAHTINEN    Hämeenlinnan JS
3.    Sampsa VAINIO    Chikara, Helsinki
3.    Jami KINNUNEN    Hyvinkään JS

M-100
1.    Samuli ARVELA    Rauman JS Samurai
2.    Antti JÄRVENPÄÄ    Rauman JS Samurai
3.    Juho-Antti YLI-KARRO    Rauman JS Samurai
3.    Kim SÄILÄKIVI    Nummelan Judo
    Jaa Facebookissa