Nuorten Swedish Open 25.9.2010 Tukholma

Lyhenteet: GC = alle 17-vuotiaat tytöt. BC = alle 17-vuotiaat pojat. WJ = alle 20-vuotiaat naiset. MJ = alle 20-vuotiaat miehet.

299 osallistujaa 10 maasta.

Results
GC+70
1. Kamila PASTERNAK POL
2. Eva BARKMAN NED
GC-70
1. Urszula HOFMAN POL
2. Despima AVRADIMOU SWE
3. Daniela DANIELSDOTTIR ISL
GC-48
1. Nieke NORDMEYER GER
2. Frida WIBERG SWE
3. Alexandra BARTON FIN
3. Anniina JOKINEN FIN
5. Victoria MORTENSÉN NILSSON SWE
5. Miia KAMBERG FIN
GC-52
1. Mathilde BJÖRNÖ DEN
2. Paula BORGONJE NED
3. Anja LUNDING DEN
3. Martina LAGERQVIST SWE
5. Mathilda WALLÉN SWE
5. Sofie KAUL DEN
GC-57
1. Mia SÖBERG DEN
2. Camilla LINDSTRÖM SWE
3. Laura JAUHIAINEN FIN
3. Jenneke NIJKAMP NED
5. Riëlle WAALDERBOS NED
5. Emilia TUOMIKOSKI FIN
GC-63
1. Iris IWEMA NED
2. Elin BROSTRÖM SWE
3. Heidi SARÉN FIN
3. Victoria HANSSON SWE
5. Emilie SOOK DEN
5. Karin HOLMBERG SWE
BC-50
1. Tomek PIOTROWSKI POL
2. Matias HOLOPAINEN FIN
3. Markus MIKKOLA FIN
3. Julian MARTENS NED
BC-55
1. David LUNDGREN SWE
2. Arttu MÄÄTTÄ FIN
3. Alex BORGHESI SWE
3. Bartek WASNIEWSKI POL
5. Samu KOIVULAHTI FIN
5. Marius JACOBSEN NOR
BC-60
1. Eetu LAAKSONEN FIN
2. Aatu LAAMANEN FIN
3. Anders HVIDKAER DEN
3. Rene VILLANELLO FIN
5. Elias KÖRKKÖ FIN
5. Eemeli KANGASMÄKI FIN
BC-66
1. Remo VILLANELLO FIN
2. Elliott SCHILKE SWE
3. Andreas VAABEN PEDERSEN DEN
3. Damian PARKA POL
5. Tim LAUENROTH GER
5. Sikko KAEWASA FIN
BC-73
1. Tuomas HALME FIN
2. Victor ALLANSSON SWE
3. Patrik HURTIG SWE
3. Sebastian J. LAURSEN DEN
5. Arkadiusz KISIELEWICZ POL
5. Bruno JAMULA POL
BC-81
1. Patryk IWASZKIEWICZ POL
2. Robert LARSSON SWE
3. David TEKIC GER
3. Emil MATTSSON SWE
5. Aleksander GALI POL
5. Alexander GÅRD NOR
BC+81
1. Jonathan FAGERHILL SWE
2. Sebastian FAGERHILL SWE
3. Mateusz KWIATKOWSKI POL
WJ-48
1. Jennifer MALMBERG SWE
2. Frida WIBERG SWE
3. Lina BERNTROS SWE
WJ-52
1. Anni IKÄLÄ FIN
2. Linnea WIBERG SWE
3. Mathilda WALLÉN SWE
3. Tamara PETROVIC SRB
5. Paula BORGONJE NED
5. Katri KAKKO FIN
WJ-57
1. Mia HERMANSSON SWE
2. Elea DE GANS NED
3. Fanny MALMBORG SWE
3. Sabrina KAROUI SELLSTRÖM SWE
5. Mikaela BARRERA SWE
5. Felicia FRYKLUND BENGTSSON SWE
WJ-63
1. Julia HANSSON SWE
2. Iris IWEMA NED
3. Heidi SARÉN FIN
3. Victoria HANSSON SWE
5. Helga HANSDOTTIR ISL
5. Sofie BJÖRKLUND SWE
WJ-70
1. Rene GROENEWOLD NED
2. Evelina SVENNINGSSON SWE
3. Elin NYMAN SWE
3. Mona JACOBSEN NOR
5. Anna BJÖRK SWE
5. Lisa THORSDALEN NOR
WJ+70
1. Lena BUSEMAN NED
2. Cajsa SIMONSEN SWE
MJ-55
1. Gert MAES BEL
2. Santeri LEPISTÖ FIN
3. Arttu MÄÄTTÄ FIN
3. Bas KOFFIJBERG NED
5. David LUNDGREN SWE
5. Otto KOPONEN FIN
MJ-60
1. Alexander LUNDQVIST SWE
2. Anders HVIDKAER DEN
3. Krzysztof KIELBUS POL
3. Bartlomiej BOCHNIAK POL
5. Faye NIJE FIN
5. Rene VILLANELLO FIN
MJ-66
1. Ilija CIGANOVIC SRB
2. Joakim NORMAN SWE
3. Thomas LISSENS BEL
3. Frédérik GOURLAY SWE
5. Lukasz SZEWCZYK POL
5. Aapo HIILAMO FIN
MJ-73
1. Tommy MACIAS SWE
2. Kristof TIMMERMANS BEL
3. Tuomas HALME FIN
3. Mattias MÅRTENSSON SWE
5. Oskar KOWALEWSKI POL
5. George JOHANSSON SWE
MJ-81
1. Vegard SAETER GRYTTING NOR
2. Lalli NUORTEVA FIN
3. Vidar SKRETTING NOR
3. Topias IKÄVALKO FIN
5. Hjalmar BRITZ SWE
5. Samuli VIITANEN FIN
MJ-90
1. Karl Andre REICHELT NOR
2. Riku RAHIKAINEN FIN
3. Niels EVERS NED
3. Jaakko ALLI FIN
5. Christoffer FAGERHILL SWE
5. Bartosz JABLONSKI POL
MJ+90
1. Cedo KALIC SRB
2. Sebastian FAGERHILL SWE
3. Mateusz KWIATKOWSKI POL

    Jaa Facebookissa