Nordic Championships 26-27.5.2012 Lindesberg, Ruotsi

Ottelijoita 351 kappaletta jotka edustivat Suomea, Ruotsia, Norjaa, Tanskaa, Islantia ja Färsaaria.

Tilastoja ja kaavioita www.judoshiai.fi

G17-44
1. Hanna HÄRNVALL, SWE
2. Alisia ANDERSSEN, NOR

G17-48
1. Nellie EINSTEIN, SWE
2. Louise HANSEN, DEN
3. Emilie LØVENSTEIN VEGEBERG, DEN

G17-52
1. Anni BERGMANN, FIN
2. Celina CHINH, DEN
3. Carolin HANSSON, SWE
3. Inka VERLIN, FIN
5. Linnéa EKBERG, SWE
5. Michelle HAREFALLET, NOR
7. Mellanie APPELGREN, SWE
7. Rebecca TVINNEREIM, NOR

G17-57
1. Nonett HALME, FIN
2. Sif BOUJU, DEN
3. Lærke MARIE OLSEN, DEN
3. Louise ENFORS, SWE
5. Klara MATTSSON, SWE
5. Asta HEDVIG HAGELSKJÆR, DEN
7. Helene MØLLER CHRISTENSEN, DEN
7. Helena LINDSTRÖM, SWE

G17-63
1. Tove THANING, SWE
2. Cecilie BOLANDER, NOR
3. Linnea SJÖBERG, SWE

G17-70
1. Elin HÄRNVALL, SWE
2. Elina GUSTAVSSON, SWE
3. Katja LAU PETERSEN, DEN

B17-46
1. Søren BRUUN, DEN
2. Anders BUNDGAARD OLSEN, DEN
3. Tor BRODTKORB, NOR

B17-50
1. Johan NORDSTRÖM, SWE
2. Oskar JASKARI, SWE
3. Jonas GLISTRUP, DEN
3. Simon BRULIN, SWE

B17-55
1. Henri TUURALA, FIN
2. Moustafa ABU-RAMADAN, SWE
3. Linus VINJE, NOR
3. Niklas LÖWBEER, SWE
5. William BJÖRKLUND, SWE
5. Christian HÆSTRUP, DEN
7. Lukas ANDERSSON, SWE
7. Teemu KUOSA, FIN

B17-60
1. Mikkel JOHANSEN, DEN
2. Joel MANKOWITZ, SWE
3. Apiwat THINNOK, SWE
3. Mathias FERRE, DEN
5. Gabriel VESTERLUND, SWE
5. Marcus FREHR, DEN
7. Albin EDBOM, SWE
7. Morten HOVIND, NOR

B17-66
1. Oskar TVAURI, FIN
2. Rasmus DECKART, SWE
3. Erik ALSGAARD, NOR
3. Marcus ENSTRÖM, SWE
5. Herman HERMANSEN, NOR
5. Julius SONERUD, SWE
7. Krister RAERINNE, FIN
7. Andreas KRUHLMANN, DEN

B17-73
1. Matti JUOPPERI, FIN
2. Henri HANNULA, FIN
3. Eric ENKVIST, SWE
3. Aki OINONEN, FIN
5. Petter Sophus AUSTAD, NOR
5. Jouni MIETTINEN, FIN
7. Oliver SACHSE SKRUBBELTANG, DEN
7. Terkel BO OLSEN, DEN

B17-81
1. Jimi KOIVISTO, FIN
2. Egill BLONDAL, ISL
3. Logi HARALDSSON, ISL
3. Ole KALLERUD, NOR

B17-90
1. Martti PUUMALAINEN, FIN
2. Pontus PERSSON, SWE
3. Tim NORDSTRÖM, SWE

B17+90
1. Julius SELIN, FIN
2. Juuso NEUVONEN, FIN

W20-48
1. Synne ANDERSSEN, NOR
2. Josefin HANSSON, SWE
3. Lina BERNTROS, SWE

W20-52
1. Anja LUNDING, DEN
2. Mathilda WALLÉN , SWE
3. Amanda SMEDBERG, SWE

W20-57
1. Fanny MALMBORG, SWE
2. Susanna SAIRANEN, FIN
3. Ebba GLAAS, SWE
3. Camilla LINDSTRÖM, SWE
5. Emilia TUOMIKOSKI, FIN
5. Laura JAUHIAINEN, FIN
7. Frida WIBERG, SWE
7. Tilda AVESSON, SWE

W20-63
1. Elin BROSTRÖM, SWE
2. Nete DEHLENDORFF, DEN
3. Solja KOMULAINEN, FIN
3. Jessica GLAAS, SWE
5. Helga HANSDOTTIR, ISL
5. Karin HOLMBERG, SWE
7. Ida JOHANSSON, SWE
7. Rikke Juell BUGGE, NOR

W20-70
1. Fredrikke ROALDSETH, NOR
2. Emilie ANDERSEN SOOK, DEN
3. Victoria HANSSON, SWE

M20-55
1. Sahand SHOKOHI, SWE
2. Saku RONKAINEN, FIN
3. Bjarke BACH CHRISTENSEN, DEN

M20-60
1. Hamon SHOKOHI, SWE
2. Eetu LAAKSONEN, FIN
3. Arttu MÄÄTTÄ, FIN
3. David LUNDGREN, SWE
5. Hannibal DANIELSEN, DEN
5. Matias HOLOPAINEN, FIN
7. Jonathan BJÖRKMAN, SWE
7. Sebastian KRONQVIST, SWE

M20-66
1. Faye NJIE, FIN
2. Andreas VAABEN PEDERSEN, DEN
3. Lukas VESTERLUND, SWE
3. Eemeli KANGASMÄKI, FIN
5. Andreas LUND, DEN
5. Asger DISSING, DEN
7. Noah AGGEBORN-LEANDER, SWE
7. Max EBENFELT, SWE

M20-73
1. Tommy MACIAS, SWE
2. Victor ALLANSSON, SWE
3. Victor BUSCH, SWE
3. Sampsa KOIVULAHTI, FIN
5. Klaus VERLIN, FIN
5. Aatu LAAMANEN, FIN
7. Mattias ENSTRÖM, SWE
7. Otto SIMOLA, FIN

M20-81
1. Lalli NUORTEVA, FIN
2. Benjamin TROEST KJELDSEN, DEN
3. Petteri SULANDER, FIN
3. Jonas BJÖRKTORP, SWE
5. Ville PENSAS, FIN
5. Patrik HURTIG, SWE
7. Atte HEISKANEN, FIN
7. Andreas OHLSSON, SWE

M20-90
1. Oliver NELMARK, DEN
2. Martin NILSSON, SWE
3. Juho PUUMALAINEN, FIN
3. Lars AASERUD, NOR

W-48
1. Katrine HOFSTAD, NOR
2. Kaisu REDSVEN, FIN
3. Danielle ROOTH, SWE

W-52
1. Carin HAMNLUND, SWE
2. Anni IKÄLÄ, FIN
3. Elvira DRAGEMARK, SWE
3. Tiia SUO-YRJÖ, FIN

W-57
1. Mikaela BARRERA / BIRATH, SWE
2. Camilla LINDSTRÖM, SWE
3. Sofia BLOM, SWE
3. Caroline MACIAS, SWE

W-63
1. Jennie ANDRÉASON, SWE
2. Felicia FRYKLUND, SWE
3. Karin HOLMBERG, SWE

W-70
1. Frida KARLSSON, SWE
2. Tine MØLLERSKOV, DEN
3. Fredrikke ROALDSETH, NOR

M-60
1. Tommi VALTONEN, FIN
2. Sami PERÄLÄ, FIN
3. Daniel CARO, SWE

M-66
1. Vadoud BALATKHANOV, FIN
2. Michell DAHLIN, SWE
3. Ville KILJANDER, FIN
3. Frédérik GOURLAY, SWE
5. Markus KETTUNEN, FIN
5. Roine SUNDBERG, SWE
7. Noorullah MALANG, NOR
7. Patrik NORDENVALL HED, SWE

M-73
1. Botir ASLANOV, SWE
2. Jens ISGREN, SWE
3. Anzor EDIEV, DEN
3. George JOHANSSON, SWE
5. Thor NIELSEN, DEN
5. Kristoffer KÄLLGREN, SWE
7. Alexander BAKKE, DEN
7. Juho NURMINEN, FIN

M-81
1. Emil EDMAR, SWE
2. Alexander THORELL, SWE
3. Sveinbjorn IURA, ISL
3. Kristjan JONSSON, ISL
5. Petteri SULANDER, FIN
5. Matias TIKKANEN, FIN
7. Christian BORGHESI, SWE
7. Kenneth PEDERSEN, DEN

M-90
1. Viktor ZOTOV, SWE
2. Conny ISGREN, SWE
3. Andreas REENBERG, DEN
3. Jaakko ALLI, FIN
5. Mohammed Reza SEDAGHATI, NOR
5. Emil SINKJÆR, DEN
7. Thor DAVIDSSON, ISL
7. Niko KORHONEN, FIN

M-100
1. Frederik THORDAL JØRGENSEN, DEN
2. Benjamin STOFFEL, SWE
3. Viktor CARLSSON, SWE

M+100
1. Christoffer JOHANSSON, SWE
2. Sebastian FAGERHILL, SWE
3. øystein Shino WILBERG, NOR
    Jaa Facebookissa