Mikkeli Shiai 3.10.2009

Kilpailijoita 204 jotka edustivat 26 eri seuraa.

Tulokset ja kaaviot löydät painamalla tästä >>

Tytöt alle 9-vuotta

ET-27,0
1. Jasmi SALASMAA, Chikara
2. Emma OINONEN, Mikkelin Judo

ET-31,8
1. Janika SUHONEN, Kamiza
2. Anni TARVAINEN, Jigotai
3. Katri RAVEALA, Chikara

ET-34,2
1. MAIKEN HALME, Chikara
2. MELISA STARAST, Holjutai
3. IDA PÖYSTI, Arashi

ET-49,4
1. Minna LEHTINEN, Kouvolan JS
2. ALEXANDRA NIEMELÄINEN, Joen Yawara

ET-40,0
1. Noora NYKÄNEN, Holjutai
2. Katri OVASKAINEN, Hyvinkään JS
3. Tessa KOPONEN, Sakura

Pojat ja tytöt alle 9-vuotta

EP-33,8
1. SAMUEL SCHNIDER, Joen Yawara
2. PYRY PAJARI, Tikkurilan Judokat
3. VILLE HUKKANEN, Chikara
3. TUOMAS HIILAMO, Chikara
5. ERIK PARSHUKOV, Kamiza
5. TOMI TIAINEN, Mikkelin Judo

EP-27
1. EETU KETTUNEN, Joen Yawara
2. Oliver MIETTINEN, Tikkurilan Judokat
3. Otto PUIKKONEN, Pikadon
3. Ari SUHONEN, Kamiza
5. Niko MIETTINEN, Tikkurilan Judokat
5. Kasperi MALKKI, Yama-Arashi

EPT-30,4
1 Eemil NYKÄNEN, Sakura
2 William OINAS, Tikkurilan Judokat
3 Katri RAVEALA, Chikara
3 Kevin RÖNKKÖ, Orimattilan JS
5 Niko LYYRA, Pikadon
5 Jasmi SALASMAA, Chikara

EP-38
1. Patrik FJÄDER, Tikkurilan Judokat
2. Jaakko MARKKANEN, Yama-Arashi
3. Saku KANTANEN, Mikkelin Judo

EP-42
1. Eetu HEINONEN, Chikara
2. Niko JYLHÄNKANGAS, Kamiza
3. Rasmus LEPPÄLÄ, Chikara
3. Nuutti JUPPI, Tomodachi
5. JARNO UIMONEN, Joen Yawara
5. Aleksi MIELTY, Tikkurilan Judokat

EP-46
1. Aleksi KORHONEN, Mikkelin Judo
2. SANTTU RÄSÄNEN, Joen Yawara
3. Janne VENHO, Bodonos

EP+50
1. Sami OINONEN, Mikkelin Judo
2. Tuukka LEINONEN, Savonlinnan Shikata

EP-89,3
1. Heikki SAIKKONEN, Mikkelin Judo
2. Toni TUHKIO, Tomodachi
3. Timo KOKKONEN, Mikkelin Judo

EP-96,1
1. kai NISSINEN, Yanagi
2. Juha-Matti AHOLA, Kouvolan JS

Tytöt alle 13-vuotta

DT-57,5
1. Petra PUUSTINEN, Yanagi
2. Petra JAATINEN, Pikadon

DT-32
1. Sini OINONEN, Hämeenlinnan JS
2. Noora MALKKI, Yama-Arashi

DT-36
1. Maiken HALME, Chikara
2. Laura BOMAN, Tomodachi

DT-36,1
1. Nea PYÖRIÄ, Darmakai
2. Noora PYÖRIÄ, Darmakai

DT-40
1. Noora NYKÄNEN, Holjutai
2. Milla TUOVINEN, Tomodachi
3. Katri OVASKAINEN, Hyvinkään JS

DT-48
1. Claudia MIETTINEN, Tikkurilan Judokat
2. Mirikli LINDGREN, Pellon JS

Pojat alle 13-vuotta

DP-30
1. Emil NYKÄNEN, Sakura
2. William OINAS, Tikkurilan Judokat
3. Mikko TUOVINEN, Tomodachi

DP-34
1. Pyry PAJARI, Tikkurilan Judokat
2. Joona PIIPPO, Yama-Arashi
3. Eemeli FYHR, Fudoshin
3. Eero HAIKONEN, Yama-Arashi

DP-38
1. Patrik FJÄDER, Tikkurilan Judokat
2. Lauri LEHTONEN, Yama-Arashi
3. Jesse TANSKA, Fudoshin
3. Casper KETTUNEN, Lahden JS
5. Noora PYÖRIÄ, Darmakai
5. Otso HAIKONEN, Yama-Arashi

DP-42
1. Teemu KUOSA, Lahden JS
2. Eetu HEINONEN, Chikara
3. Aleksi MIELTY, Tikkurilan Judokat
3. Olavi LEHTONEN, Yama-Arashi
5. Aleksi ROSENHOLM, Kamiza
5. Veikko MARKKANEN, Yama-Arashi

DP-46
1. Timo HEISKANEN, Lahden JS
2. Claudia MIETTINEN, Tikkurilan Judokat
3. Aaro REIJONEN, Yama-Arashi
3. Waltteri VALO, Lahden JS

DP-50
1. Jani PAANANEN, Iisalmen JS
2. Aki OINAS, Lahden JS
3. Simo SUIKKANEN, Kamiza
3. Veeti YLIOJA, Lahden JS

DP+55
1. Juuso NEUVONEN, Savonlinnan Shikata
2. Martti PUUMALAINEN, Mikkelin Judo
3. Sami PONSI, Chikara
3. Henri HANNULA, Hämeenlinnan JS
5. Sami KANGAS, Holjutai
5. Anselmi AURAMO, Savonlinnan Shikata

Tytöt alle 15-vuotta

CT-44
1. Emmi ROSSI, Tomodachi
2. Natalia STARAST, Holjutai

CT-48
1. Anni BERGMANN, Mikkelin Judo
2. Sara SJÖSTEDT, Sakura

Pojat alle 15-vuotta

CP-72,6
1. ATTE HEISKANEN, Lahden Judoseura
2. Tero VÄISÄNEN, Lahden JS
3. Teemu KANGAS, Holjutai

CP-38
1. Kalle HEISKANEN, Lahden JS
2. Eetu MARTTINEN, Mikkelin Judo

CP-42
1. Vili HAPPONEN, Darmakai
2. Saku HÄMÄLÄINEN, Kamiza

CP-46
1. Timo HEISKANEN, Lahden JS
2. Lari KOISTINEN, Sakura
3. Jiri KAPLAS, Pikadon

CP-50
1. Aleksi LAPPALAINEN, Iisalmen JS
2. Niki SILVENNOINEN, Jigotai
3. Sebastian STROHECKER, Sakura

CP-55
1. Pietari KOIVIKKO, Mikkelin Judo
2. Stefan RÖNKKÖ, Orimattilan JS
3. Eelis PAUNONEN, Mikkelin Judo
3. Sami KANGAS, Holjutai

CP-60
1. Aleksi TANTTU, Lahden JS
2. Harri IHALAINEN, Mikkelin Judo
3. Aki OINONEN, Hämeenlinnan JS

CP-66
1. Teemu KANGAS, Holjutai
2. Jouni MIETTINEN, Hyvinkään JS

CP+66
1. Safar RAHMANI, Jigotai
2. Atte HEISKANEN, Lahden JS
3. Juho PUUMALAINEN, Mikkelin Judo

Pojat ja tytöt alle 17-vuotta

BT-54,6
1. Anni BERGMANN, Mikkelin Judo
2. elisa HAUHIA, Yanagi

BP-59,4
1. Aleksi TANTTU, Lahden JS
2. Anssi AHONEN, Jigotai
3. Henri VASARA, Mikkelin Judo

BP-83,3
1. Sami SEPPÄLÄ, Mikkelin Judo
2. Juho PUUMALAINEN, Mikkelin Judo

BPT-55,0
1. Kristian UKKONEN, Kamiza
2. elisa HAUHIA, Yanagi
3. Henri ILTANEN, Mikkelin Judo

Pojat alle 20-vuotta

AP-124,4
1. Tuomas TOIKKA, Kouvolan JS
2. Teemu TOIKKA, Kouvolan JS

AP-72,5
1. Antti TUUNILA, Kamiza
2. niko KOLARI, Yanagi
3. Juho HEIKKILÄ, Pikadon

Miehet

M-80,9
1. Lauri SÄRKILAHTI, Espoon urheilijat
2. Aake PIISPANEN, Pikadon
3. sami SEPPÄLÄ, Mikkelin Judo
    Jaa Facebookissa