Mikkeli Shiai 2.10.2010

Osallistujia oli 166 jotka edustivat yhteensä 27 judoseuraa
25 Suomesta ja 2 Venäjältä

Tilastot ja kaaviot osoitteessa www.judoshiai.fi



Tulokset


ET-28
1.    Alexandra SERGEEVA    Petrozavodsk
2.    Elisabeta SERGEEVA    Petrozavodsk
3.    Ronja MIEKKALEHTO    Yama-Arashi, Varkaus

ET-32
1.    Angela CHARMAKAR    Bodonos, Kerava
2.    Erika VAUHKONEN    Savonlinnan Shikata

ET-44
1.    Maiken HALME    Meido-kan
2.    Laura JYVÄKORPI    Jigotai, Jyväskylä
3.    Ida PÖYSTI    Yama-Arashi, Varkaus

EP-30
1.    Vili PAJARI    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Nico MIETTINEN    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Henrik ASKLÖF    Kirkkonummen JS
3.    Eetu KETTUNEN    Joen Yawara, Joensuu
5.    Alexander NAGIN    Petrozavodsk
5.    Oliver MIETTINEN    Tikkurilan Judokat, Vantaa

EP-34
1.    Emil NYKÄNEN    Sakura, Kuopio
2.    Mikael LOPPULA    Kouvolan JS
3.    Joachim PALMROS    Jigotai, Jyväskylä
3.    Miika JYVÄKORPI    Jigotai, Jyväskylä
5.    Santeri HAKKARAINEN    Jigotai, Jyväskylä
5.    Veeti VIINIKAINEN    Jigotai, Jyväskylä

EP-38
1.    Emil NYKÄNEN    Sakura, Kuopio
2.    Juha TARVAINEN    Jigotai, Jyväskylä
3.    Juuso KYTTÄ    Sakura, Kuopio
3.    Tomi TIAINEN    Mikkelin Judo

EP-42
1.    Leevi MUHONEN    Mikkelin Judo
2.    Juri KOIVUNORO    Savonlinnan Shikata

EP-46
1.    Toni SALMINEN    Jigotai, Jyväskylä
2.    Saku KANTANEN    Mikkelin Judo

DT-36
1.    Sini OINONEN    Hämeenlinnan JS
2.    Noora JOKINEN    Bodonos, Kerava
3.    Nea PÖYSTI    Yama-Arashi, Varkaus

DT-40
1.    Maiken HALME    Meido-kan
2.    Anni TARVAINEN    Jigotai, Jyväskylä
3.    Enni LYYTINEN    Tomodachi, Kuopio

DT-52
1.    Claudia MIETTINEN    Bodonos, Kerava
2.    Niia SOININEN    Yama-Arashi, Varkaus
3.    Tinja KEITAANNIEMI    Bodonos, Kerava

DP-30
1.    Vili PAJARI    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Henrik ASKLÖF    Kirkkonummen JS
3.    Nico MIETTINEN    Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-34
1.    Emil NYKÄNEN    Sakura, Kuopio
2.    Pyry PAJARI    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Akseli KETTUNEN    Joen Yawara, Joensuu

DP-38
1.    Luukas SAHA    Hämeenlinnan JS
2.    Samuli KOSKINEN    Hämeenlinnan JS
3.    Oskari MÄKINEN    Nummelan Judo
3.    Joni LYÖMILÄ    Hämeenlinnan JS

DP-42
1.    Aleksi ELOMAA    Meido-kan
2.    Joni HYTTINEN    Kippon, Kitee
3.    Toni PITKÄNEN    Tomodachi, Kuopio

DP-46
1.    Aleksi MIELTY    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Santtu RÄSÄNEN    Joen Yawara, Joensuu

DP-50
1.    Janne VENHO    Bodonos, Kerava
2.    Patrick SWEENEY    Tomodachi, Kuopio
3.    Oskari ARPINEN    Savonlinnan Shikata

DP+55
1.    Roope HAGERT    Mikkelin Judo
2.    Erkka KARI    Meido-kan

CT-52
1.    Anni BERGMANN    Mikkelin Judo
2.    Emmi ROSSI    Tomodachi, Kuopio
3.    Claudia MIETTINEN    Bodonos, Kerava

CP-34
1.    Pyry PAJARI    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Niklas SIPPU    Kouvolan JS

CP-38
1.    Oskari MÄKINEN    Nummelan Judo
2.    Jere PÖLÖNEN    Kippon, Kitee
3.    Kasper KOIVUNEN    Kamiza, Lappeenranta

CP-42
1.    Luukas SAHA    Hämeenlinnan JS
2.    Aleksi ELOMAA    Meido-kan
3.    Joni HYTTINEN    Kippon, Kitee

CP-50
1.    Aleksi MIELTY    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Juuso-Matti PAATSOLA    Yama-Arashi, Varkaus

CP-55
1.    Anni BERGMANN    Mikkelin Judo
2.    Jani PAANANEN    Iisalmen JS
3.    Akseli DAMSKI    Joen Yawara, Joensuu
3.    Jani RATILAINEN    Joen Yawara, Joensuu

CP-66
1.    Aki OINONEN    Hämeenlinnan JS
2.    Jouni MIETTINEN    Hyvinkään JS
3.    Roope HAGERT    Mikkelin Judo
3.    Henri HANNULA    Hämeenlinnan JS

CP+66
1.    Niilo HAAPALA    Mikkelin Judo
2.    Leevi VALMU    Hämeenlinnan JS
3.    Martti PUUMALAINEN    Mikkelin Judo

BP-50
1.    Tuomas KARVONEN    Holjutai, Hollola
2.    Saku HÄMÄLÄINEN    Kamiza, Lappeenranta
3.    Janica VALTONEN    Sukoshi, Imatra

BP-55
1.    Aleksi LAPPALAINEN    Iisalmen JS
2.    Joel KARVONEN    Holjutai, Hollola
3.    Jani PAANANEN    Iisalmen JS

BP-60
1.    Pietari KOIVIKKO    Mikkelin Judo
2.    Anssi AHONEN    Jigotai, Jyväskylä
3.    Tuomas NORDLUND    Sukoshi, Imatra

BP-66
1.    Otto SIMOLA    Lahden JS
2.    Henri VASARA    Mikkelin Judo
3.    Konsta HÄNNINEN    Pikadon, Pieksamäki
3.    Jouni MIETTINEN    Hyvinkään JS

N-70
1.    Wilma HAAPALA    Mikkelin Judo
2.    Johanna OIKARINEN    Chikara, Helsinki
3.    Hanna TÖRRÖ    Tomodachi, Kuopio

M-60
1.    Pietari KOIVIKKO    Mikkelin Judo
2.    Henri ILTANEN    Mikkelin Judo
3.    Tuomas NORLUND    Sukoshi, Imatra

M-66
1.    Otto SIMOLA    Lahden JS
2.    Nikita MAKSAKOV    Petrozavodsk
3.    Anssi SULTZ    Lahden JS

M-81
1.    Andrei TURENKO    Kostamus
2.    Aleksandr JANVAREV    Kostamus
3.    Teemu KANERVA    Bodonos, Kerava
3.    Ville PENSAS    Iisalmen JS

M-90
1.    Maksim PARSHAKOV    Kostamus
2.    Toni TUHKIO    Tomodachi, Kuopio
3.    Ilkka RAHIKAINEN    Mikkelin Judo

M-100
1.    Juha-Matti AHOLA    TNS-Judo, Toijala
2.    Toni TUHKIO    Tomodachi, Kuopio
3.    Sami SEPPÄLÄ    Mikkelin Judo
3.    Sampo MÄLKIÄ    Bodonos, Kerava
    Jaa Facebookissa