Matsuru-kannu 4.4.2009 Kotka

275 kilpailijaa 28 seurasta

Miehet alle 55 kg
1) Martin AUVINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
2) Niko MONONEN Suomen kamppailu-urheilijat, Helsinki
3) Eero HAVAS Tikkurilan Judokat, Vantaa

Miehet alle 66 kg
1) Sami PERÄLÄ Orimattilan Judoseura
2) Petteri SULANDER Meido-Kan, Helsinki
3) Paavo PÄIVÄNEN Kotkan Judoseura
3) Jaakko JUUSTI Judo-Kan, Espoo

Miehet alle 73 kg
1) Mika ATTI Suomen kamppailu-urheilijat, Helsinki
2) Marek PAVLOV Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Jani MUSTONEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Teemu KANERVA Bodonos, Kerava
5) Mika SIRKIÄ Kotkan Judoseura
5) Kasper KÄYHKÖ Bodonos, Kerava

Miehet alle 81 kg
1) Vitaliy INYUSHKIN Kouvolan Judoseura
2) Allu AALTO Kotkan Judoseura
3) Niklas HURMERINTA Arashi, Loviisa
3) Joona HIRVENSALO Hontai Judo, Helsinki

Miehet alle 90 kg
1) Samuli HAVAS Tikkurilan Judokat, Vantaa
2) Jyrki NIEMI Arashi, Loviisa
3) Ikonen MIKKO Kamiza, Lappeenranta

Miehet alle 100 kg
1) Chris MULUMBA Vantaan Jukara
2) Samir FERHAM Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Antti TAMMINEN Chikara, Helsinki

Miehet yli 100 kg
1) Samuli RAJAMÄKI Lohjan Urheilijat
2) Tuomas TOIKKA Kouvolan Judoseura
3) Teemu TOIKKA Kouvolan Judoseura

Naiset alle 52 kg
1) Aino SUTINEN Holjutai, Hollola
2) Nathalie NURMINEN Judo-Kan, Espoo

Naiset alle 63 kg
1) Laura JAUHIAINEN Meido-Kan, Helsinki
2) Anni LEINO Orimattilan Judoseura
3) Riikka LEHTOVÄRE Meido-Kan, Helsinki
4) Emmi NIITLAHTI Kamiza, Lappeenranta

B-pojat alle 50 kg
1) Jesse OVASKAINEN Kamiza, Lappeenranta
2) Kristian UKKONEN Kamiza, Lappeenranta
3) Henry KOLKKANEN Judo-Kan, Espoo
4) Antti KOVACS Tikkurilan Judokat, Vantaa

B-pojat alle 55 kg
1) Eetu LAAKSONEN Kirkkonummen Judoseura
2) Henri ILTANEN Mikkelin Judo
3) Matti MAUNO Mikkelin Judo
4) Susanna SAIRANEN Bodonos, Kerava

B-pojat alle 60 kg
1) Aleksi YLITALO Meido-Kan, Helsinki
2) Ville YLITALO Meido-Kan, Helsinki
3) Markus ANDÉR Arashi, Loviisa
3) Joel OLLIKAINEN Meido-Kan, Helsinki
5) Tero MÄENRINTA Orimattilan Judoseura
5) Matias KOIVUSAARI Hämeenlinnan Judoseura

B-pojat alle 66 kg
1) Petteri SULANDER Meido-Kan, Helsinki
2) Miika MARTTINEN Holjutai, Hollola
3) Ilmari TARPILA Meido-Kan, Helsinki
4) Vladic BORISOV Kamiza, Lappeenranta

B-pojat alle 73 kg
1) Petteri KÄHÄRÄ Arashi, Loviisa
2) Einari ALATALO Tikkurilan Judokat, Vantaa

B-pojat alle 81 kg
1) Sami SEPPÄLÄ Mikkelin Judo
2) Juho PUUMALAINEN Mikkelin Judo

B-pojat yli 81 kg
1) Oskari TOMMISKA Orimattilan Judoseura
2) Juuso LAHTINEN Meido-Kan, Helsinki

B-tytöt alle 52 kg
1) Aino SUTINEN Holjutai, Hollola
2) Susanna SAIRANEN Bodonos, Kerava
3) Mikaela RAJANIEMI Nummelan Judo

B-tytöt alle 57 kg
1) Emmi KUOPPA Mikkelin Judo
2) Laura JAUHIAINEN Meido-Kan, Helsinki
3) Sanni SUIKKANEN Kamiza, Lappeenranta

C-pojat alle 34 kg
1) Artur TVAURI Vantaan Jukara
2) Paavo SUTINEN Holjutai, Hollola
3) Casper KETTUNEN Lahden Judoseura

C-pojat alle 38 kg
1) Amir RAMADAN Judo-Kan, Espoo
2) Jyri RAJANIEMI Nummelan Judo
3) Kalle HEISKANEN Lahden Judoseura
4) Joonas RASA Chikara, Helsinki
5) Saku HÄMÄLÄINEN Kamiza, Lappeenranta

C-pojat alle 42 kg
1) Aku LAAKKONEN Meido-Kan, Helsinki
2) Pyry HALONEN Meido-Kan, Helsinki
3) Anniina JOKINEN Nummelan Judo
4) Teemu GRÖNBERG Tikkurilan Judokat, Vantaa

C-pojat alle 46 kg
1) Matias HOLOPAINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
2) Anni BERGMANN Mikkelin Judo
3) Joakim TIMONEN Meido-Kan, Helsinki
3) Jonas TIMONEN Meido-Kan, Helsinki
5) Sonja SUOMI Kotkan Judoseura
5) Arttur RISTOLA Kotkan Judoseura

C-pojat alle 50 kg
1) Alaeddin ALAEDDINE Judo-Kan, Espoo
2) Stefan RÖNKKÖ Orimattilan Judoseura
3) Henry KOLKKANEN Judo-Kan, Espoo
3) Pietari KOIVIKKO Mikkelin Judo
5) Miika SUO-YRJÖ Tapanilan Erä, Helsinki
5) Petri TERVO Lahden Judoseura

C-pojat alle 55 kg
1) Eetu LAAKSONEN Kirkkonummen Judoseura
2) Mika AUVINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Jaakko RUOKOLA Suomen kamppailu-urheilijat, Helsinki
3) Risto HAIME Tapanilan Erä, Helsinki

C-pojat alle 60 kg
1) Matias KOIVUSAARI Hämeenlinnan Judoseura
2) Markus-Petteri HAIKKONEN Fudoshin, Pori
3) Marko BUURI Kamiza, Lappeenranta
3) Aleksi TANTTU Lahden Judoseura

C-pojat alle 66 kg
1) Maximilian ASPLUND Meido-Kan, Helsinki
2) Martti PUUMALAINEN Mikkelin Judo
3) Sami PONSI Chikara, Helsinki
4) Valtteri KAUPPI Kamiza, Lappeenranta
5) Max HELEN Lammin Judoseura

C-pojat yli 66 kg
1) Juho PUUMALAINEN Mikkelin Judo
2) Atte HEISKANEN Lahden Judoseura
3) Juho LARJANNE Orimattilan Judoseura
4) Nico KUUSELA Kotkan Judoseura

C-tytöt alle 40 kg
1) Anniina JOKINEN Nummelan Judo
2) Anna FYHR Fudoshin, Pori
3) Meri KOSONEN Fudoshin, Pori

C-tytöt alle 44 kg
1) Anni BERGMANN Mikkelin Judo
2) Nonett HALME Chikara, Helsinki
3) Jenny MÄKI Meido-Kan, Helsinki
4) Hanna BERGGREN Meido-Kan, Helsinki

C-tytöt alle 63 kg
1) Meri RANTA Nummelan Judo
2) Tiia NIITLAHTI Kamiza, Lappeenranta

D-pojat alle 30 kg
1) Luukas SAHA Hämeenlinnan Judoseura
2) Pyry PAJARI Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Emil NYKÄNEN Sakura, Kuopio
3) Veikko SAARINEN Judo-Kan, Espoo

D-pojat alle 34 kg
1) Artur TVAURI Vantaan Jukara
2) Tino HAVAS Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Ahmed ALAEDDINE Judo-Kan, Espoo
3) Samuli KOSKINEN Hämeenlinnan Judoseura
5) Ryan KORKIA-AHO Meido-Kan, Helsinki
5) Maxim MYLLYMÄKI Judo-Kan, Espoo

D-pojat alle 38 kg
1) Jyri RAJANIEMI Nummelan Judo
2) Aleksi ELOMAA Meido-Kan, Helsinki
3) Sami VANHALA Kotkan Judoseura
3) Inka VERLIN Hontai Judo, Helsinki
5) Aleksi MIELTY Tikkurilan Judokat, Vantaa
5) Teemu KUOSA Lahden Judoseura

D-pojat alle 42 kg
1) Jasper KOSONEN Fudoshin, Pori
2) Eetu HEINONEN Chikara, Helsinki
3) Joel YLITALO Meido-Kan, Helsinki
3) Henri BERGGREN Meido-Kan, Helsinki
5) Timo AHO Kamiza, Lappeenranta
5) Emil ERONEN Meido-Kan, Helsinki

D-pojat alle 46 kg
1) Leevi RANTA Lammin Judoseura
2) Timo HEISKANEN Lahden Judoseura
3) Veeti YLIOJA Lahden Judoseura
3) Simo SUIKKANEN Kamiza, Lappeenranta

D-pojat alle 50 kg
1) Jessika HELLGREN Nummelan Judo
2) Oskar VIRKKI Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Johannes VIHERÄ Hämeenlinnan Judoseura
3) Aki OINAS Lahden Judoseura
5) Antti LINNA Kamiza, Lappeenranta
5) Kim HOLOPAINEN Kotkan Judoseura

D-pojat alle 55 kg
1) Inna HEISKANEN Kotkan Judoseura
2) Henri HANNULA Lammin Judoseura
3) Sami KANGAS Holjutai, Hollola
4) Anton SEPPÄ Kirkkonummen Judoseura

D-pojat yli 55 kg
1) Martti PUUMALAINEN Mikkelin Judo
2) Juuso NEUVONEN Savonlinnan Shikata
3) Erkka KARI Meido-Kan, Helsinki
3) Sami PONSI Chikara, Helsinki

D-tytöt alle 32 kg
1) Sini OINONEN Hämeenlinnan Judoseura
2) Maikken HALME Chikara, Helsinki
3) Marissa KUOSMANEN Kotkan Judoseura
4) Alina SUTINEN Holjutai, Hollola

D-tytöt alle 36 kg
1) Sanna PAASIMAA Hämeenlinnan Judoseura
2) Eveliina LUOMA Chikara, Helsinki

D-tytöt alle 40 kg
1) Inka VERLIN Hontai Judo, Helsinki
2) Vilma TUOMISTO Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Lotta HUKKANEN Chikara, Helsinki
4) Julia RÖNKKÖ Tikkurilan Judokat, Vantaa
5) Elisa MÄKI Meido-Kan, Helsinki

D-tytöt alle 44 kg
1) Nonett HALME Chikara, Helsinki
2) Claudia MIETTINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Sara KÄHÄRÄ Arashi, Loviisa

D-tytöt alle 48 kg
1) Jessika HELLGREN Nummelan Judo
2) Karoliina HÄRKIN Chikara, Helsinki
3) Oona KAUKORANTA Kotkan Judoseura

E-pojat alle 27 kg
1) George GORSHENIN Meido-Kan, Helsinki
2) Veikka SAINIO Hontai Judo, Helsinki
3) Rainer KANEVETS Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Kevin RÖNKKÖ Orimattilan Judoseura
5) Mikko AUVINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
5) Miro KUKKOLA Tikkurilan Judokat, Vantaa

E-pojat alle 30 kg
1) Pyry PAJARI Tikkurilan Judokat, Vantaa
2) William OINAS Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Emil NYKÄNEN Sakura, Kuopio
3) Leevi TIKKA Tikkurilan Judokat, Vantaa
5) Tuomas HIILAMO Chikara, Helsinki
5) Mikael LOPPULA Kouvolan Judoseura

E-pojat alle 34 kg
1) Roope LAIRI Järvenpään Akagi
2) Thomas RÖNKKÖ Orimattilan Judoseura
3) Anton KETOLAINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Joni TURUNEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
5) Jaakko AAKULA Meido-Kan, Helsinki
5) Gabriel ZAMAN Tikkurilan Judokat, Vantaa

E-pojat alle 38 kg
1) Aleksi MIELTY Tikkurilan Judokat, Vantaa
2) Klaus MOILANEN Vantaan Jukara
3) Aake KESÄLÄ Judo-Kan, Espoo
3) Niko JYLHÄNKANGAS Kamiza, Lappeenranta
5) Rasmus LEPPÄLÄ Chikara, Helsinki
5) Juhani LAIDINEN Kouvolan Judoseura

E-pojat alle 42 kg
1) Eetu HEINONEN Chikara, Helsinki
2) Juho SYRLIN Tikkurilan Judokat, Vantaa

E-tytöt alle 25 kg
1) Hilppa LUOMA Chikara, Helsinki
2) Viivi KETOLAINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa

E-tytöt alle 32 kg
1) Maikken HALME Chikara, Helsinki
2) Janika SUHONEN Kamiza, Lappeenranta

E-tytöt alle 36 kg
1) Noora NYKÄNEN Holjutai, Hollola
2) Eveliina LUOMA Chikara, Helsinki

E-tytöt alle 40 kg
1) Lotta HUKKANEN Chikara, Helsinki
2) Viivi KÄRHÄ Meido-Kan, Helsinki
3) Katri SEPPÄ Chikara, Helsinki
4) Katri OVASKAINEN Hyvinkään Judoseura
5) Essi KORKALAINEN Kamiza, Lappeenranta

Tiukan kannukisan voitti loppukirinsä ansiosta Meido-Kan
Helsingistä 79 pisteellä, toiseksi tuli Tikkurilan Judokat 74 p,
kolmanneksi Chikara ja neljänneksi Kamiza.

    Jaa Facebookissa