Länsi-Suomen aluemestaruudet 21.1.2012 Evijärvi

Ottelijoita 133 kappaletta jotka edustivat 14 seuraa.

Tilastoja, kaavioita jne www.judoshiai.fi

Tulokset


ET-36
1. Noora HAKULI, Darmakai, Laukaa

ET-48
1. Sara KOKKONIEMI, Kaustisen Pohjan-Vei

EP-27
1. Nico ROTH, Ju Shin Kan, Ähtäri
2. Topi RUUSKA, Darmakai, Laukaa

EP-30
1. Lassi AHLSTRAND, Jigotai, Jyväskylä
2. Nico ROTH, Ju Shin Kan, Ähtäri
3. Leevi PENTIKÄINEN, Seibukan, Kurikka

EP-34
1. Tatu PÖYHÖNEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Pyry RAUMA, Kaustisen Pohjan-Vei
3. Sampo JÄNTTI, Jigotai, Jyväskylä

EP-38
1. Dani LIRKKI, Jigotai, Jyväskylä
2. Antreas VIIPERI, Kaustisen Pohjan-Vei

EP-42
1. Dani LIRKKI, Jigotai, Jyväskylä

EP-46
1. Jusu LAPINKORPI, Kaustisen Pohjan-Vei

DT-40
1. Jessica MANTELA, Lappajärven Veikot
2. Noora HAKULI, Darmakai, Laukaa

DT-44
1. Tiia TIMMERBACKA, Kaustisen Pohjan-Vei

DT-48
1. Laura JYVÄKORPI, Jigotai, Jyväskylä
2. Tiia TIMMERBACKA, Kaustisen Pohjan-Vei
3. Jenni EVÄLÄ, Lappajärven Veikot

DT+52
1. Vilma LEPPÄNIEMI, Lappajärven Veikot
2. Laura JYVÄKORPI, Jigotai, Jyväskylä

DP-30
1. Santeri KINNUNEN, Budokan, Vaasa
2. Roni KULMALA, Shinrai, Pirkkala
3. Miikka MÄKINEN, Jigotai, Jyväskylä

DP-34
1. Saku HEINILÄ, Hämeenlinnan JS
2. Tatu PÖYHÖNEN, Jigotai, Jyväskylä
3. Jere KINNUNEN, Budokan, Vaasa
3. Tuukka KALLIOSAARI, Budokan, Vaasa

DP-38
1. Joachim PALMROS, Jigotai, Jyväskylä
2. Kaapo HAVULUOTO, Seibukan, Kurikka
3. Miika JYVÄKORPI, Jigotai, Jyväskylä

DP-42
1. Iisakki HAUKKALA, Seinäjoen JS
2. Olavi LATUKKA, Jigotai, Jyväskylä

DP-50
1. Toni SALMINEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Jusu LAPINKORPI, Kaustisen Pohjan-Vei

DP-55
1. Toni SALMINEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Lucas KUJALA, Budokan, Vaasa

DP+55
1. Toni SALMINEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Niilo OJANSIVU, Darmakai, Laukaa
3. Miro HAKULI, Darmakai, Laukaa

CT-48
1. Arja TRAN, Enbukan, Pietarsaari

CT-52
1. Tiina SALMIRINNE, Kauhajoen Karhu
2. Anni HAAVISTO, Seibukan, Kurikka
3. Arja TRAN, Enbukan, Pietarsaari

CT-57
1. Tiina SALMIRINNE, Kauhajoen Karhu
2. Marika YLIHÄRSILÄ, Seibukan, Kurikka

CT-63
1. Laura PELTOKANGAS, Enbukan, Pietarsaari

CP-34
1. Saku HEINILÄ, Hämeenlinnan JS

CP-42
1. Samuli HEINILÄ, Hämeenlinnan JS
2. Juho ROSQVIST, Jigotai, Jyväskylä
3. Mico KULMALA, Shinrai, Pirkkala

CP-46
1. Simo TAMMILEHTO, Ju Shin Kan, Ähtäri
2. Miska MUILU, Kokkolan Budo
3. Robin PIENKUUKKA, Budokan, Vaasa

CP-50
1. Simo TAMMILEHTO, Ju Shin Kan, Ähtäri
2. Samuel KOKKONIEMI, Kaustisen Pohjan-Vei
3. Kalle RIMMISTÖ, Kokkolan Budo

CP-55
1. Mick ÖSTERBACKA, Kaustisen Pohjan-Vei
2. Oskari LEPPÄNIEMI, Lappajärven Veikot
3. Rasmus TAKALA, Seibukan, Kurikka

CP-60
1. Jere KESTI, Darmakai, Laukaa
2. Joonas POHJONEN, Ju Shin Kan, Ähtäri

CP-66
1. Jesse SIIKARANTA, Darmakai, Laukaa

CP+66
1. Jesse SIIKARANTA, Darmakai, Laukaa
2. Niklas MÄKINEN, Budokan, Vaasa

BT-52
1. Nadja NIEMELÄ, Enbukan, Pietarsaari
2. Ria MAKKONEN, Darmakai, Laukaa

BT-57
1. Nea KERÄNEN, Kokkolan Budo
2. Laura PELTOKANGAS, Enbukan, Pietarsaari

BT+63
1. Linnea ENVALL, Enbukan, Pietarsaari
2. Nea KERÄNEN, Kokkolan Budo

BP-50
1. Simo TAMMILEHTO, Ju Shin Kan, Ähtäri
2. Samuel KOKKONIEMI, Kaustisen Pohjan-Vei
3. Jere LUMME, Kokkolan Budo

BP-55
1. Roni RAJAMÄKI, Budokan, Vaasa
2. Teemu FORS, Seibukan, Kurikka
3. Joni YLIKANGAS, Kokkolan Budo

BP-60
1. Jere KESTI, Darmakai, Laukaa
2. Matias ALANKO, Seibukan, Kurikka
3. Arttu TIMMERBACKA, Kaustisen Pohjan-Vei
3. Teemu FORS, Seibukan, Kurikka

BP-66
1. Niki SILVENNOINEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Matias ALANKO, Seibukan, Kurikka
3. Peetu LUIRO, Darmakai, Laukaa

BP-73
1. Niki SILVENNOINEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Herkko KAUPPINEN, Jigotai, Jyväskylä
3. Niklas MÄKINEN, Budokan, Vaasa

N-57
1. Eija PÖLLÄNEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Nea KERÄNEN, Kokkolan Budo

N-70
1. Linnea ENVALL, Enbukan, Pietarsaari
2. Eija PÖLLÄNEN, Jigotai, Jyväskylä

N-78
1. Laura SYRJÄLÄ, Jigotai, Jyväskylä

N+78
1. Johanna KOSKINEN, Seibukan, Kurikka
2. Laura SYRJÄLÄ, Jigotai, Jyväskylä

M-60
1. Roni RAJAMÄKI, Budokan, Vaasa
2. Juuso ROSSI, Darmakai, Laukaa

M-73
1. Joni PERTTULA, Budokan, Vaasa
2. Ilya KOLYASIN, Lappajärven Veikot
3. Joonas PELTOMÄKI, Seibukan, Kurikka
3. Jyri LEHTOLA, Seibukan, Kurikka
5. Aleksi TIUSANEN, Jigotai, Jyväskylä
5. Joonas TAIMI, Darmakai, Laukaa
7. Jari JUOPERI, Jigotai, Jyväskylä
7. Santeri MOILANEN, Darmakai, Laukaa

M-81
1. Anssi AHONEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Timo SIVULA, Kokkolan Budo
3. Timo AUTIO, Lappajärven Veikot
3. Joni PERTTULA, Budokan, Vaasa
5. Mikko PALANDER, Jigotai, Jyväskylä
5. Joonas TAIMI, Darmakai, Laukaa
7. Sami MUITTARI, Darmakai, Laukaa
7. Kari SAARI, Kaustisen Pohjan-Vei

    Jaa Facebookissa