Lahti-shiai 8.12.2007 Nastola

Katso myös www.judokisa.net

Miehet alle 60 kg
1) Sami Perälä Orimattilan Judoseura
2) Jere Myllymäki Lahden Judoseura
3) Teemu Kuusisto Meido-Kan, Helsinki

Miehet alle 73 kg
1) Niko-Tapio Niemelä Joutsan Tarmo
2) Jere Rantanen Joutsan Tarmo
3) Marko Hiltunen Waseda-Club, Uusikaupunki
3) Jani Kallunki Meido-Kan, Helsinki
5) Juho Nurminen Vantaan Jukara
5) Simo Ansalahti Hämeenlinnan Judoseura

Miehet alle 81 kg
1) Tuomo Kannisto Vantaan Jukara
2) Tuomas Rantanen Joutsan Tarmo
3) Jesse Eloranta Judo-Kan, Espoo

Miehet yli 90 kg
1) Teemu Manninen Bodonos, Kerava
2) Vili Pehkonen Tampereen Judo

B-pojat alle 45 kg
1) Lassi Kantola Tampereen Judo
2) Otto Koponen Joen Yawara, Joensuu
3) Eemeli Rantaeskola Joen Yawara, Joensuu

B-pojat alle 60 kg
1) Thanh Le Chi Suomen kamppailu-urheilijat, Helsinki
2) Arttu Damski Joen Yawara, Joensuu
3) Jesse Upas Suomen kamppailu-urheilijat, Helsinki

B-pojat alle 66 kg
1) Toni Illokoski Tampereen Judo
2) Max Lehtinen Tampereen Judo
3) Niko Mikkola Chikara, Helsinki

B-pojat alle 73 kg
1) Markus Weckström Chikara, Helsinki
2) Vili Vaittinen Mikkelin Judo
3) Turo Jussila Tampereen Judo

B-pojat yli 81 kg
1) Vili Pehkonen Tampereen Judo
2) Sebastian Paavilainen Mikkelin Judo
3) Reima Mäenrinta Orimattilan Judoseura

B-tytöt alle 57 kg
1) Karoliina Virtanen Lahden Judoseura
2) Lotta Rantanen Joutsan Tarmo
3) Janika Myllymäki Lahden Judoseura
4) Riikka Lehtoväre Meido-Kan, Helsinki

C-pojat alle 38 kg
1) Oskar Tvauri Vantaan Jukara
2) Mihail Korhonen Tapanilan Erä, Helsinki
3) Lari Luhtanen Hontai Judo, Helsinki
3) Elmeri Saarenpää Kirkkonummen Judoseura

C-pojat alle 42 kg
1) Otto Koponen Joen Yawara, Joensuu
2) Rene Villanello Chikara, Helsinki
3) Eemeli Kangasmäki Ju Shin Kan, Ähtäri
3) Arttu Määttä Judo-Kan, Espoo

C-pojat alle 46 kg
1) Faye Nije Chikara, Helsinki
2) Lassi Kantola Tampereen Judo
3) Veli-Pekka Turula Vihannin Judo
3) Ville Korkeila Judo-Kan, Espoo
5) Matias Koivusaari Hämeenlinnan Judoseura
5) Eetu Laaksonen Kirkkonummen Judoseura

C-pojat alle 50 kg
1) Sampsa Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
2) Semi Salmi Lahden Judoseura
3) Artturi Siivola Byakuya, Sodankylä
3) Mikael Lindholm Judo-Kan, Espoo
5) Juho Hakkarainen Bodonos, Kerava
5) Henri Iltanen Mikkelin Judo

C-pojat alle 55 kg
1) Klaus Verlin Hontai Judo, Helsinki
2) Solja Komulainen Orimattilan Judoseura
3) Ilari Korkalainen Byakuya, Sodankylä
3) Otto Simola Chikara, Helsinki

C-pojat alle 60 kg
1) Lalli Nuorteva Hämeenlinnan Judoseura
2) Petteri Sulander Meido-Kan, Helsinki
3) Arttu Damski Joen Yawara, Joensuu

C-pojat yli 66 kg
1) Samuli Viitanen Tampereen Judo
2) Elias Tapio Bodonos, Kerava
3) Jere Impola Raahen Judo

C-tytöt alle 44 kg
1) Karoliina Rantanen Joutsan Tarmo
2) Aino Mutenia Byakuya, Sodankylä
3) Henna Raatesalmi Tikkurilan Judokat, Vantaa

C-tytöt alle 48 kg
1) Emmi Kuoppa Mikkelin Judo
2) Aino Sutinen Lahden Judoseura
3) Susanna Sairanen Bodonos, Kerava

C-tytöt alle 57 kg
1) Solja Komulainen Orimattilan Judoseura
2) Iina Fyhr Fudoshin, Pori
3) Laura Piira Keido-kan, Siuntio
4) Julia Hellgren Nummelan Judo
5) Julia Aho Raahen Judo

D-pojat alle 30 kg
1) Aleksi Järveläinen Byakuya, Sodankylä
2) Joonas Rasa Chikara, Helsinki
3) Kasper Kettunen Lahden Judoseura
4) Paavo Sutinen Lahden Judoseura

D-pojat alle 34 kg
1) Amir Ramadan Judo-Kan, Espoo
2) Aku Laakkonen Meido-Kan, Helsinki
3) Jyri Rajaniemi Hontai Judo, Helsinki
3) Henri Määttä Judo-Kan, Espoo
5) Riku Palmroth Nokian Judo
5) Anniina Jokinen Nummelan Judo

D-pojat alle 38 kg
1) Oskar Tvauri Vantaan Jukara
2) Samu Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
3) Matias Holopainen Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Ville Manninen Nokian Judo
5) Pyry Halonen Meido-Kan, Helsinki
5) Pyry Luhtanen Hontai Judo, Helsinki

D-pojat alle 42 kg
1) Rene Villanello Chikara, Helsinki
2) Arttu Määttä Judo-Kan, Espoo
3) Aatu Laamanen Kippon, Kitee
3) Petteri Lyra Tikkurilan Judokat, Vantaa

D-pojat alle 50 kg
1) Markus-Petteri Haikkonen Fudoshin, Pori
2) Eetu Laaksonen Kirkkonummen Judoseura
3) Pentti Suurhasko Nokian Judo
3) Matias Koivusaari Hämeenlinnan Judoseura
5) Arttu Seppälä Tampereen Judo
5) Mikko Kaapu Nokian Judo

D-pojat yli 55 kg
1) Juho Puumalainen Mikkelin Judo
2) Juho Siivola Byakuya, Sodankylä
3) Teemu Rauhala Nokian Judo
4) Atte Heiskanen Lahden Judoseura

D-tytöt alle 36 kg
1) Anna Fyhr Fudoshin, Pori
2) Alexandra Bárton Kirkkonummen Judoseura
3) Anniina Jokinen Nummelan Judo
4) Jenny Mäki Meido-Kan, Helsinki
5) Meri Kosonen Fudoshin, Pori

D-tytöt alle 44 kg
1) Aino Mutenia Byakuya, Sodankylä
2) Anni Bergmann Mikkelin Judo
3) Jessika Hellgren Nummelan Judo
4) Nonett Halme Chikara, Helsinki

E-pojat alle 30 kg
1) Artur Tvauri Vantaan Jukara
2) Aleksi Järveläinen Byakuya, Sodankylä
3) Kasper Kettunen Lahden Judoseura
4) Saimi Alin Tampereen Judo
5) Mikael Loppula Kouvolan Judoseura

E-pojat alle 34 kg
1) Aku Laakkonen Meido-Kan, Helsinki
2) Henri Määttä Judo-Kan, Espoo
3) Tuomas Rahikka Chikara, Helsinki
3) Riku Palmroth Nokian Judo
5) Jasper Kosonen Fudoshin, Pori
5) Miikka Hyötylä Byakuya, Sodankylä

E-pojat alle 38 kg
1) Jessika Hellgren Nummelan Judo
2) Nonett Halme Chikara, Helsinki
3) Waltteri Valo Lahden Judoseura

E-pojat alle 50 kg
1) Jonne Impola Raahen Judo
2) Roope Hagert Mikkelin Judo

E-tytöt alle 34 kg
1) Samira Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
2) Saimi Alin Tampereen Judo
3) Sonja Pokka Byakuya, Sodankylä
3) Sanna Paasimaa Hämeenlinnan Judoseura
    Jaa Facebookissa