Lahti-Shiai 3.12.2011, Nastola Pajulahti

Ottelijoita 219 kappaletta jotka edustivat 39 judoseuraa ja 2 maata (Suomi, Viro)

Tilastoja ja kaavioita löytyy www.judoshiai.fi

Tulokset


DT-32
1. Susanna SUNDBERG, Hontai Judo, Helsinki
2. Eevi KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo
3. Anne-liis KRUUSI, Judo-Kan, Espoo

DT-40
1. Jasmi SALASMAA, Chikara, Helsinki
2. Elise LAMBERG, Hämeenlinnan JS
3. Veera KOSKI, Nokian Judo

DT+52
1. Tinja KEITAANNIEMI, Bodonos, Kerava
2. Jenni ALI-PENTTILÄ, Hämeenlinnan JS
3. Viivi KÄRHÄ, Meido-kan

DP-30
1. Joni AHONEN, Orimattilan JS
2. Nico MIETTINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Patrick PAVLOV, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Samuel VIRTA, Hyvinkään JS
5. Mikko VAINIO, Hämeenlinnan JS
5. Roni KULMALA, Shinrai, Pirkkala

DP-34
1. Saku LAINE, Hämeenlinnan JS
2. Jasmi SALASMAA, Chikara, Helsinki
3. Saku HEINILÄ, Hämeenlinnan JS
3. Vili PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. Henrik ASKLÖF, Kirkkonummen JS
5. Victor PETROW, Bodonos, Kerava

DP-38
1. Henri NEEVE, Võru Judoklubi Rei
2. James VIHAVAINEN, Shirokawa, Porvoo
3. Lassi TALVITIE, Hämeenlinnan JS
3. Märt UIBO, Võru Judoklubi Rei
5. Aku HAIKARAINEN, Shirokawa, Porvoo
5. Jere LYÖMILÄ, Hämeenlinnan JS

DP-42
1. Thomas RÖNKKÖ, Orimattilan JS
2. Joni LYÖMILÄ, Hämeenlinnan JS
3. Pyry PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Erkka KIVISTÖ, Judo-Kan, Espoo
5. Tuomas HIILAMO, Chikara, Helsinki
5. Noora NYKÄNEN, Holjutai, Hollola

DP-46
1. Valtteri OLIN, Bodonos, Kerava
2. Sayd-Arbi KUBAEV, Tampereen Judo
3. Niko KEINÄNEN, Pingviinit, Nurmijärvi
3. Erik ROOSIK, Võru Judoklubi Rei
5. Yaqcop RAHMANI, Hontai Judo, Helsinki
5. Rasnus LEPPÄLÄ, Chikara, Helsinki

DP-50
1. Eetu HEINONEN, Meido-kan
2. Aake KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo
3. Saku KANTANEN, Mikkelin Judo

DP+55
1. Roger LINDEMAN, Tampereen Judo
2. Richard KUKLANE, Võru Judoklubi Rei

CT-44
1. Sini OINONEN, Hämeenlinnan JS
2. Emilia KANERVA, Kirkkonummen JS
3. Noora NYKÄNEN, Holjutai, Hollola

CT-48
1. Inka KEINÄNEN, Pingviinit, Nurmijärvi
2. Susanna KOLUNSARKA, Joutsan Tarmo

CT-52
1. Heidi ELONEN, Orimattilan JS
2. Viivi KÄRHÄ, Meido-kan

CT-57
1. Tinja KEITAANNIEMI, Bodonos, Kerava
2. Jenni ALI-PENTTILÄ, Hämeenlinnan JS
3. Henna VEIJALAINEN, Orimattilan JS

CP-55
1. Teemu KUOSA, Lahden JS
2. Arttu KIVISTÖ, Judo-Kan, Espoo
3. Jere KESTI, Darmakai, Laukaa

CP-34
1. Saku LAINE, Hämeenlinnan JS
2. Joni AHONEN, Orimattilan JS
3. Saku HEINILÄ, Hämeenlinnan JS

CP-38
1. Samuli HEINILÄ, Hämeenlinnan JS
2. Elias ELGH, Kirkkonummen JS
3. Eemeli ALI-KIPPARI, Hyvinkään JS
3. Tomi LEHTINEN, Hämeenlinnan JS

CP-42
1. Samuli KOSKINEN, Hämeenlinnan JS
2. Pyry PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Thomas RÖNKKÖ, Orimattilan JS

CP-46
1. Luukas SAHA, Hämeenlinnan JS
2. Valtteri OLIN, Bodonos, Kerava
3. Sami TARVAINEN, Judo-Kan, Espoo
3. Simo TAMMILEHTO, Ju Shin Kan, Ähtäri
5. Mikko LINDROOS, Meido-kan
5. Niko KEINÄNEN, Pingviinit, Nurmijärvi

CP-50
1. Aake KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo
2. Eetu HEINONEN, Meido-kan
3. Aleksi ELOMAA, Meido-kan

CP-60
1. Matias HUOTARI, Meido-kan
2. Timo JÄRVINEN, Judo-Kan, Espoo
3. Vilma VAHERI, Hyvinkään JS
3. Eetu MÄKILEHTO, Kristiinan Seudun Ju

CP-66
1. Markus PYYKKÖ, Lahden JS
2. Ilari TOMMISKA, Orimattilan JS

CP+66
1. Henri HANNULA, Hämeenlinnan JS
2. Sami PONSI, Chikara, Helsinki
3. Simo SUIKKANEN, Kamiza, Lappeenranta

BT-52
1. Heidi ELONEN, Orimattilan JS

BP-55
1. Timo HEISKANEN, Lahden Judoseura
2. Sami TARVAINEN, Judo-Kan, Espoo

BP-60
1. Eetu LAAKSONEN, Kirkkonummen JS
2. Saku INGET, Hämeenlinnan JS
3. Oskari HIRVONEN, Orimattilan JS
3. Samu KOIVULAHTI, Hämeenlinnan JS
5. Sebastian NIKOLOV, Hyvinkään JS
5. Oskari HIITTU, Hämeenlinnan JS

BP-66
1. Eemeli KANGASMÄKI, Ju Shin Kan, Ähtäri
2. Stefan RÖNKKÖ, Orimattilan JS
3. Artur RISTOLA, Kotkan JS
3. Jiri KAPLAS, Pikadon, Pieksamäki

BP-73
1. Henri HANNULA, Hämeenlinnan JS
2. Aki OINONEN, Hämeenlinnan JS
3. Valtteri SUO-YRJÖ, Tapanilan Erä, Helsinki
3. Konsta HÄNNINEN, Pikadon, Pieksamäki
5. Teemu KANGAS, Holjutai, Hollola
5. Verneri SUO-YRJÖ, Tapanilan Erä, Helsinki

BP+81
1. Ville VAHERI, Hyvinkään JS
2. Teemu RAUHALA, Nokian Judo
3. Atte HEISKANEN, Lahden JS

N-57
1. Katri KAKKO, Lahden Judoseura
2. Tea LAAKKONEN, Nummelan Judo
3. Anni LEINO, Orimattilan JS

M-avoin
1. Timo SUO-YRJÖ, Tapanilan Erä, Helsinki
2. Juuso NURMINEN, Judo-Kan, Espoo
3. Ville KORKEILA, Judo-Kan, Espoo
3. Marko HILTUNEN, Waseda-Club, Uusikaupunki

M-66
1. Vadud BALATKHANOV, Suomen kamppailu-urh
2. Valtteri JOKINEN, Riihimäen JS
3. Elias KÖRKKÖ, Oulun Judokerho
3. Eemeli KANGASMÄKI, Ju Shin Kan, Ähtäri
5. Tuomas RONKAINEN, Judo-Kan, Espoo
5. Tommi VALTONEN, Nummelan Judo

M-73
1. Juuso NURMINEN, Judo-Kan, Espoo
2. Tatu PARTANEN, Jukara
3. Otto SIMOLA, Lahden JS
3. Klaus VERLIN, Hontai Judo, Helsinki
5. Tommi VEHVILÄINEN, Darmakai, Laukaa
5. Marko HILTUNEN, Waseda-Club, Uusikaupunki

M-81
1. Petteri SULANDER, Meido-kan
2. Topias IKÄVALKO, Riihimäen JS
3. Sami MUITTARI, Darmakai, Laukaa

M-90
1. Timo SUO-YRJÖ, Tapanilan Erä, Helsinki
2. Aki JALONEN, Jukara
3. Jani TONTERI, Joutsan Tarmo
3. Niklas HURMERINTA, Arashi, Loviisa

M+90
1. Tuomas VIRTANEN, Hämeenlinnan JS
2. Sampo MÄLKIÄ, Bodonos, Kerava
3. Ville KETO, Pikadon, Pieksamäki

    Jaa Facebookissa