Kymijoki Shiai 27.11.2010

Tilastot ja kaaviot osoitteessa www.judoshiai.fi

Ottelijoita 280 jotka edustivat 4 maata ja 61 seuraa

Lyhenteet: DG = alle 13-vuotiaat tytöt. DB = alle 13-vuotiaat pojat. CG = alle 15-vuotiaat tytöt. CB = alle 15-vuotiaat pojat.

TULOKSET


DG-32
1) Jannika HELLGREN    Nummelan Judo/FIN
2) Valeria LYSENKO    Murmansk/RUS

DG-36
1) Noora JOKINEN    Bodonos/FIN
2) Caris Helena KAUP    Ookami/EST
3) Senja TERIAHO    Maskun Tempo/FIN

DG-40
1) Veronika ALEYNIKOVA    Tosno/RUS
2) Sini OINONEN    Hämeenlinnan JS/FIN
3) Emilia KANERVA    Kirkkonummen JS/FIN
3) Lotta NAESENIUS    Knivsta/SWE

DG-44
1) Ksenia IVANOVA    Spartak Vyborg/RUS
2) Ida ERIKSSON    Molkom JK/SWE
3) Noora NYKÄNEN    Holjutai/FIN

DG-52
1) Anna KRISHCUK    Sergiev-Posad/RUS
2) Kseniia BARANOVA    Tosno/RUS
3) Irina KUCHERENKO    Spartak Vyborg/RUS
3) Linn JONSSON    Molkom JK/SWE
5) Julia KAUTTO    Sobudo/FIN
5) Claudia MIETTINEN    Bodonos/FIN

DG+52
1) Ksenia SUROGINA    Spartak Vyborg/RUS
2) Olga KOMAROVA    Tosno/RUS

DB-30
1) Mikhail BOROK    Judo School 2, St. P/RUS
2) Saku LAINE    Hämeenlinnan JS/FIN
3) Saku HEINILÄ    Hämeenlinnan JS/FIN
3) Kirill KUNITSIN    Judo School 2, St. P/RUS

DB-34
1) Jakov POPOV    Budolinn Judokool/EST
2) Emil NYKÄNEN    Sakura/FIN
3) Pyry PAJARI    Tikkurilan Judokat/FIN
3) Alexey BUKIN    Lenkai/RUS
5) Henrik ASKLÖF    Kirkkonummen JS/FIN
5) Nikita BOGOMAZOV    Pobeda/RUS

DB-38
1) Artur TVAURI    Jukara/FIN
2) Vladislav KIRILOV    Judo School 2, St. P/RUS
3) Erik LISSEL    SPIF Judo/SWE
3) Luukas SAHA    Hämeenlinnan JS/FIN
5) Denis KUZNETSOV    JUDO-SAMBO Medvezheg/RUS
5) Igor MAKAROV    Buffen-Do/EST

DB-42
1) Eeetu HEINONEN    Chikara/FIN
2) Samuel KOKKONIEMI    Kaustisen Pohjan-Vei/FIN
3) Vadim AUDREEV    Spartak Vyborg/RUS
3) Alexandr VOLKOV    Pobeda/RUS
5) Markus MERIÖ    Maskun Tempo/FIN
5) Aake KESÄLÄ    Judo-Kan/FIN

DB-46
1) Mark POTAPOV    Spordiklubi Põhjakot/EST
2) Artur PANAITOV    Judo School 1, St. P/RUS
3) Noel LAGNELIUS    Borlänge JK/SWE
3) Henric TREUTIGER    Saltsjö JK/SWE
5) Roman BORODULIN    Tosno/RUS
5) Ilia BABUSHKIN    Spartak Vyborg/RUS

DB-50
1) Markkus Olaf MILLEND    Ookami/EST
2) Timo HEISKANEN    Lahden JS/FIN
3) Henri BERGGREN    Meido-kan/FIN
3) Daniil CHURAKOV    Kirishi/RUS

DB-55
1) Dmitri ADAMOV    Judo School 1, St. P/RUS
2) Emil ERONEN    Meido-kan/FIN
3) Victor. KULIKOV    Kirishi/RUS
3) Aleksandr IZVEKOV    Spartak Vyborg/RUS

DB+55
1) Nikita LUKOSHKOV    Spartak Vyborg/RUS
2) Boris RIZHECHENKO    Polyrnye Zori/RUS
3) Erik KUDREAVTCEV    Spartak Vyborg/RUS
3) Roope HAGERT    Mikkelin Judo/FIN
5) Mihhail MAKSIMOV    Budolinn Judokool/EST
5) Ivan KUSTOV    Pobeda/RUS

CG-40
1) Ustina SKRIPKO    Spartak Vyborg/RUS
2) Lotta NAESENIUS    Knivsta/SWE
3) Emilia KANERVA    Kirkkonummen JS/FIN

CG-44
1) Elina BALINT    Staffanstorps JK/SWE
2) Nina MARINA    Murmansk/RUS
3) Johanna LUNDGREN    Staffanstorps JK/SWE
3) Ida ERIKSSON    Molkom JK/SWE

CG-48
1) Inka VERLIN    Hontai Judo/FIN
2) Linn JONSSON    Molkom JK/SWE
3) Valeria SHUCHAT    Murmansk/RUS

CG-52
1) Nonett HALME    Meido-kan/FIN
2) Jenny MÄKI    Meido-kan/FIN
3) Pihla MATIKAINEN    Maskun Tempo/FIN
3) Klara MATTSON    IK Södra/SWE
5) Linnéa EKBERG    Kristinehamn JK/SWE
5) Claudia MIETTINEN    Bodonos/FIN

CG-57
1) Tove THANING    Staffanstorps JK/SWE
2) Malin NILSSON    Malmö Budokan/SWE
3) Jessika HELLGREN    Nummelan Judo/FIN
3) Elin CEDERBORG    IK Södra/SWE

CG+63
1) Mariya SHAKLEINA    Sergiev-Posad/RUS
2) Veera KUUSISTO    Nummelan Judo/FIN
3) Frida OLSSON-GRANLUND    Molkom JK/SWE

CB-34
1) Pyry PAJARI    Tikkurilan Judokat/FIN
2) Niklas SIPPU    Kouvolan JS/FIN

CB-38
1) Ilgiz ISHAKOV    Judo School 1, St. P/RUS
2) Ilyas NAZMUTDINOV    Murmansk/RUS
3) Sergey POKOVBA    Kirishi/RUS

CB-42
1) Maxim BELENKO    Sestroretsk/RUS
2) Jyri RAJANIEMI    Nummelan Judo/FIN
3) Johan NORDSTRÖM    IK Södra/SWE
3) Riku PALMROTH    Nokian Judo/FIN

CB-46
1) Viktor DMITRYUK    Rubin/RUS
2) Maxim KUZMINSKIV    Spartak Vyborg/RUS
3) Christoffer MACIAS    Saltsjö JK/SWE
3) Henri MÄÄTTÄ    Judo-Kan/FIN
5) Kalle HEISKANEN    Lahden JS/FIN
5) Henri TUURALA    Raision Ryhti/FIN

CB-50
1) Vadim ZUEV    Sergiev-Posad/RUS
2) Pyry HALONEN    Meido-kan/FIN
3) Artur KIKAS    Spordiklubi Põhjakot/EST
3) Viktor SMEDBERG    Staffanstorps JK/SWE
5) Gabriel VESTERLUND    Uppsala JK/SWE
5) Alexander SIDOROV    Novgorod/RUS

CB-55
1) Joel MANKOWITZ    Täby JK/SWE
2) Aleksei SKACHKOV    Judo School 1, St. P/RUS
3) Ilya PYANKOV    Lenkai/RUS
3) Paver KORNIENKO    Novgorod/RUS
5) Luan HOXHAJ    Staffanstorps JK/SWE
5) Anton SMEDBERG    Staffanstorps JK/SWE

CB-60
1) Rasmus DECKARD    SPIF Judo/SWE
2) Ravil BASHIROV    Sergiev-Posad/RUS
3) Marcus ENSTRÖM    Karlstad JK/SWE
3) Tex NYLANDER    Judogymnasiet/SWE
5) Ilya VASILENKO    Judo School 2, St. P/RUS
5) Andrey YASHIN    Pobeda/RUS

CB-66
1) Maksim LASTOTSKIN    Spordiklubi Põhjakot/EST
2) Nikita KUPTSOV    Vologda/RUS
3) Aki OINONEN    Hämeenlinnan JS/FIN
3) Daniil MIKHAILOV    Novgorod/RUS
5) Sergey KUSHKOVSKIY    Pobeda/RUS
5) Henri HANNULA    Hämeenlinnan JS/FIN

CB+66
1) Ismail ABDURAHWANOV    Spartak Vyborg/RUS
2) German DURAN    Spordiklubi Põhjakot/EST
3) Dmitriy SHEMEYKO    Spartak Vyborg/RUS
3) Pontus PERSSON    Saltsjö JK/SWE
5) Alexey MIKHAYLOV    Tosno/RUS
5) Leevi VALMU    Hämeenlinnan JS/FIN
    Jaa Facebookissa