Kuopio-Shiai 21.3.2009

E Pojat alle 30 kg
1. Pyry Pajari, Tikkurilan Judokat
2. Juha Tarvainen, Jigotai, Jyväskylä
3. Roope Korhonen, Kajaanin Judokerho
3. Emil Nykänen, Judoseura Sakura, Kuopio
5. Samuel Schnider, Joen Yawara
5. Tomi Havas, Tikkurilan Judokat

E Pojat alle 34 kg
1. Patrik Fjäder, Tikkurilan Judokat
2. Antton Ketolainen, Tikkurilan Judokat
3. Olli Lyytinen, Kuopion Judokerho Tomodachi

D Tytöt alle 32 kg
1. Noora Pyöriä, Darma-kai, Laukaa
2. Sini Oinonen, Hämeenlinnan Judoseura
3. Alina Sutinen, Holjutai, Hollola

D Tytöt alle 36 kg
1. Nea Pyöriä, Darma-kai, Laukaa
2. Sanna Paasimaa, Hämeenlinnan Judoseura
3. Niia Soininen, Yama-Arashi, Varkaus

D Tytöt alle 44 kg
1. Samira Koivulahti, Hämeenlinnan Judoseura
2. Inka Verlin, Hontai Judo, Helsinki
3. Ida kärkkäinen, Yama-Arashi, Varkaus

D Pojat alle 30 kg
1. Luukas Saha, Hämeenlinnan Judoseura
2. Akseli Kettunen, Joen Yawara
3. Joel Tikkanen, Kuopion Judokerho Tomodachi

D Pojat alle 34 kg
1. Tino Havas, Tikkurilan Judokat
2. Patrik Fjälder, Tikkurilan Judokat
3. Eemeli Liimatta, Raision Ryhti

D Pojat alle 38 kg
1. Vili Oivo, Raahen Judo
2. Aleksi Mielty, Tikkurilan Judokat
3. Kasperi Heikkinen, Judoseura Sakura, Kuopio

D Pojat alle 42 kg
1. Tuomas Mäkäräinen, Kajaanin Judokerho
2. Samira Koivulahti, Hämeenlinnan Judoseura
3. Leevi Nuorteva, Hämeenlinnan Judoseura
3. Juho Haapalainen, Lapinlahden Shiranami

D Pojat alle 50 kg
1. Kristian Raerinne, Iisalmen Judoseura
2. Jonne Impola, Raahen Judo
3. Jani Paananen, Iisalmen Judoseura

D Pojat yli 55 kg
1. Martti Puumalainen, Mikkelin Judo
2. Juuso Neuvonen, Savonlinnan Shikata

C Tytöt alle 44 kg
1. Sara Sjöstedt, Judoseura Sakura, Kuopio
2. Jasmine Aho, Raahen Judo
3. Emmi Rossi, Kuopion Judokerho Tomodachi

C Pojat alle 38 kg
1. Henri Tuurola, Raision Ryhti
2. Jani Ratilainen, Joen Yawara
3. Lauri Korhonen, Lapinlahden Shiranami
3. Vili Happonen, Darma-kai, Laukaa

C Pojat alle 42 kg
1. Saku Ronkainen, Oulun Judokerho
2. Joni Hirvonen, Darma-kai, Laukaa
3. Juho Pekkarinen, Lapinlahden Shiranami
3. Teemu Nieminen, Darma-kai, Laukaa
5. Tommi Timonen, Judoseura Sakura, Kuopio
5. Jiri Kaplas, Budoseura Pikadon, Pieksämäki

C Pojat alle 46 kg
1. Samu Koivulahti, Hämeenlinnan Judoseura
2. Markus Mikkola, Raision Ryhti
3. Lari Koistinen, Judoseura Sakura, Kuopio

C Pojat alle 50 kg
1. Ville Manninen, Nokian Judo
2. Eemeli Kangasmäki, Jushinkan, Ähtäri
3. Riku Merisaari, Raision Ryhti
3. Aatu Laamanen, Kippon, Kitee

C Pojat alle 55 kg
1. Murat Köneec, Darma-kai, Laukaa
2. Matias Hietaoja, Raision Ryhti
3. Aki Oinonen, Hämeenlinnan Judoseura
3. Joonas Tarvainen, Darma-kai, Laukaa

C Pojat alle 66 kg
1. Pentti Suurhasko, Nokian Judo
2. Santeri Moilanen, Darma-kai, Laukaa
3. Martti Puumalainen, Mikkelin Judo
3. Harri Ihalainen, Mikkelin Judo

C Pojat yli 66 kg
1. Juho Puumalainen, Mikkelin Judo
2. Tatu Turunen, Joen Yawara

Naiset alle 52 kg
1. Anni Ikälä, Lappeenrannan judoseura Kamiza
2. Satu Ryhänen, Joen Yawara
3. Kaisu Redsven, Savonlinnan Shikata

Naiset alle 63 kg
1. Hanna Kokkonen, Tikkurilan Judokat
2. Hanna Törrö, Kuopion Judokerho Tomodachi

Naiset yli 78 kg
1. Veera Kankkunen, Kaustisten Pohjan-Veikot
2. Kirsi Tikkanen, Kuopion Judokerho Tomodachi

Miehet alle 66 kg
1. Eetu Wallius, Joen Yawara
2. Miika Vauhkonen, Judoseura Sakura, Kuopio
3. Atte Karstila, Joen Yawara

Miehet alle 73 kg
1. Niko Kolari, Yanagi, Heinävesi
2. Pekka Töhönen, Kuopion Judokerho Tomodachi
3. Mikko Näiviö, Nurmeksen Tsunami

Miehet alle 81 kg
1. Jarno Martikainen, Joen Yawara
2. Matias Vainio, Judoseura Sakura, Kuopio
3. Niko Korhonen, Judoseura Sakura, Kuopio

Miehet alle 90 kg
1. Heikki Saikkonen, Mikkelin Judo
2. Jyri Nissinen, Oulun Judokerho
3. Toni Tuhkio, Kuopion Judokerho Tomodachi

Miehet alle 100 kg
1. Kai Nissinen, Yanagi, Heinävesi
2. Antti Korhonen, Lapinlahden Shiranami
3. Eero Eloranta, Kuopion Judokerho Tomodachi

Miehet yli 100 kg
1. Ari Kyllönen, Kuopion Judokerho Tomodachi
2. Pasi Huttunen, Kuopion Judokerho Tomodachi

    Jaa Facebookissa