Kerava-Shiai 17.10.2009

Kilpailijoita 179 kappaletta. Kaaviot yms. löydät Bodonoksen sivuilta painamalla tästä >>

Kerava 10-vuotis Shiain erikoispalkinnon "Martti Maljan" eli hienon pytyn sai kotiinsa Samira Koivulahti Hämeenlinnan Judoseurasta.

Tulokset:

Tytöt alle 11-vuotta


ET-33,3
1. Maiken HALME, CHI Chikara, Helsinki
2. Noora JOKINEN, BOD Bodonos, Kerava
3. Jasmi SALASMAA, CHI Chikara, Helsinki

ET-48,5
1. Viivi KÄRHÄ, MEI Meidokan, Helsinki
2. Noora NYKÄNEN, HOL Holjutai, Hollola
3. Tinja KEITAANNIEMI, BOD Bodonos, Kerava

Pojat alle 11-vuotta

EP-29,3
1. Kevin RÖNKKÖ, ORI Orimattilan JS
2. Viktor PETROV, BOD Bodonos, Kerava
3. Kalle HEINONEN, CHI Chikara, Helsinki

EP-31,6
1. Pyry PAJARI, TIK Tikkurilan Judokat
2. Ville HUKKANEN, CHI Chikara, Helsinki
3. Väinö KURKI, MEI Meidokan, Helsinki
3. Jan DEMIDOV, BOD Bodonos, Kerava

EP-35,8
1. Antton KETOLAINEN, TIK Tikkurilan Judokat
2. Niilo KAUPPINEN, AKA Järvenpään Akagi
3. Valtteri OLIN, BOD Bodonos, Kerava
3. Thomas RÖNKKÖ, ORI Orimattilan JS
5. Erkka KIVISTÖ, JDK Judo-Kan, Espoo
5. Jaakko AAKULA, MEI Meidokan, Helsinki

EP-41,2
1. Eetu HEINONEN, CHI Chikara, Helsinki
2. Patrik FJÄDER, TIK Tikkurilan Judokat
3. Rasmus LEPPÄLÄ, CHI Chikara, Helsinki
3. Aake KESÄLÄ, JDK Judo-Kan, Espoo

EP-47,6
1. Aleksi SUONKANTA, AKA Järvenpään Akagi
2. Niilo AMAROSO, AKA Järvenpään Akagi
3. Oskari AMAROSO, AKA Järvenpään Akagi

EPT-25,3
1. Mikko AUVINEN, TIK Tikkurilan Judokat
2. Nico MIETTINEN, TIK Tikkurilan Judokat
3. Viivi KETOLAINEN, TIK Tikkurilan Judokat

Tytöt alle 13-vuotta

DT-36
1. Sini OINONEN, HÄM Hämeenlinnan JS
2. Maiken HALME, CHI Chikara, Helsinki

DT-44
1. Samira KOIVULAHTI, HÄM Hämeenlinnan JS
2. Elisa MÄKI, MEI Meidokan, Helsinki

DT-48
1. Nonett HALME, CHI Chikara, Helsinki
2. Claudia MIETTINEN, TIK Tikkurilan Judokat
3. Ida WESTERBERG, SRO Shirokawa, Porvo

DT-52
1. Jessika HELLGREN, NUM Nummelan Judo
2. Vilma VAHERI, HYV Hyvinkään JS

Pojat alle 13-vuotta

DP-30
1. kevin RÖNKKÖ, ORI Orimattilan JS
2. Oliver MIETTINEN, TIK Tikkurilan Judokat
3. Nico MIETTINEN, TIK Tikkurilan Judokat

DP-34
1. Luukas SAHA, HÄM Hämeenlinnan JS
2. Maxim MYLLYMÄKI, JDK Judo-Kan, Espoo
3. Samuli KOSKINEN, HÄM Hämeenlinnan JS
3. Ahmed ALAEDDINE, JDK Judo-Kan, Espoo
5. Pyry PAJARI, TIK Tikkurilan Judokat
5. Antton KETOLAINEN, TIK Tikkurilan Judokat

DP-38
1. Tuomas RAHIKKA, CHI Chikara, Helsinki
2. Aleksi ELOMAA, MEI Meidokan, Helsinki
3. Casper KETTUNEN, LAH Lahden JS
3. Jonne RASA, CHI Chikara, Helsinki

DP-42
1. Aku LAAKKONEN, MEI Meidokan, Helsinki
2. Teemu KUOSA, LAH Lahden JS
3. Julius GRÖNDAHL, SRO Shirokawa, Porvo
3. Aleksi MIELTY, TIK Tikkurilan Judokat

DP-46
1. Samira KOIVULAHTI, HÄM Hämeenlinnan JS
2. Timo HEISKANEN, LAH Lahden JS
3. Waltteri VALO, LAH Lahden JS
3. Claudia MIETTINEN, TIK Tikkurilan Judokat

DP-50
1. Jessika HELLGREN, NUM Nummelan Judo
2. Dan FORSBERG, SRO Shirokawa, Porvo
3. Juho IMMONEN, KOT Kotkan JS

DP+55
1. Sami PONSI, CHI Chikara, Helsinki
2. Sami KANGAS, HOL Holjutai, Hollola
3. Henri HANNULA, HÄM Hämeenlinnan JS

Tytöt alle 15-vuotta

CT-44
1. Anniina JOKINEN, NUM Nummelan Judo
2. Jenny MÄKI, MEI Meidokan, Helsinki
3. Natalia STARAST, HOL Holjutai, Hollola

CT-48
1. Nonett HALME, CHI Chikara, Helsinki
2. Hanna BERGGREN, MEI Meidokan, Helsinki
3. Anni WESTERBERG, SRO Shirokawa, Porvo

CT-57
1. Sonja SUOMI, KOT Kotkan JS
2. Jenna HEINIÖ, HON Hontai Judo, Helsinki

Pojat alle 15-vuotta

CP-38
1. Tuomas RAHIKKA, CHI Chikara, Helsinki
2. Kalle HEISKANEN, LAH Lahden JS
3. Paavo SUTINEN, HOL Holjutai, Hollola

CP-46
1. Pyry HALONEN, MEI Meidokan, Helsinki
2. Matias HOLOPAINEN, TIK Tikkurilan Judokat
3. Pyry LUHTANEN, HON Hontai Judo, Helsinki
3. Anniina JOKINEN, NUM Nummelan Judo

CP-50
1. Vertti LIMAN, MEI Meidokan, Helsinki
2. Arttur RISTOLA, KOT Kotkan JS
3. Toni RAUNIO, CHI Chikara, Helsinki

CP-55
1. Alaeddin ALAEDDINE, JDK Judo-Kan, Espoo
2. Henry KOLKKANEN, JDK Judo-Kan, Espoo
3. Jaakko RUOKOLA, SKU Suomen kamppailu-Urheilijat
3. Miika SUO-YRJÖ, TAP Tapanilan erä, Helsinki
5. Tapani SIMOLA, SOB Sobudo, Somero
5. Petri TERVO, LAH Lahden JS

CP-60
1. Aleksi TANTTU, LAH Lahden JS
2. Suo-Yrjö VALTTERI, TAP Tapanilan erä, Helsinki
3. Ville VAHERI, HYV Hyvinkään JS
3. Jerry ÅSTEDT, SKU Suomen kamppailu-Urheilijat

CP-66
1. Mika AUVINEN, TIK Tikkurilan Judokat
2. Matias KOIVUSAARI, HÄM Hämeenlinnan JS
3. Jouni MIETTINEN, HYV Hyvinkään JS

CP+66
1. Atte HEISKANEN, LAH Lahden JS
2. Perttu AHO, SKU Suomen kamppailu-Urheilijat
3. Tatu KEITAANNIEMI, BOD Bodonos, Kerava

Tytöt alle 17-vuotta

BT-63
1. Susanna SAIRANEN, BOD Bodonos, Kerava
2. Aino SUTINEN, HOL Holjutai, Hollola
3. Emilia KAUTTO, SOB Sobudo, Somero

Pojat alle 17-vuotta

BP-55
1. Stefan RÖNKKÖ, ORI Orimattilan JS
2. Leevi KOKKONEN, BOD Bodonos, Kerava

BP-60
1. Joel OLLIKAINEN, MEI Meidokan, Helsinkli
2. Tero MÄENRINTA, ORI Orimattilan JS
3. Ville HAAPANEN, BOD Bodonos, Kerava
3. Tuomas RONKAINEN, JDK Judo-Kan, Espoo

BP-73
1. Mikael LINDHOLM, JDK Judo-Kan, Espoo
2. Karri ANTTILA, ORI Orimattilan JS
3. Henry KOUHIA, SKU Suomen kamppailu-Urheilijat
3. Nikita NIKITIN, HYV Hyvinkään JS

Naiset

N-63
1. Susanna SAIRANEN, BOD Bodonos, Kerava
2. Annika KORHONEN, JKR Vantaan Jukara
3. Päivi TOLPPANEN, HYV Hyvinkään JS

Miehet

M+90
1. Leo LAAKSONEN, TIK Tikkurilan Judokat
2. Tero MÄKELÄ, KUR Seibukan, Kurikka
3. Juha-Matti AHOLA, KOU Kouvolan JS
3. Chris MULUMBA, JDK Judo-Kan, Espoo

M-66
1. Sami PERÄLÄ, ORI Orimattilan JS
2. Teemu KANERVA, BOD Bodonos, Kerava
3. Joonatan GRÖNDAHL, SRO Shirokawa, Porvo

M-73
1. Mika ATTI, SKU Suomen kamppailu-Urheilijat
2. Sauli SAVUKOSKI, CHI Chikara, Helsinki
3. Marko HILTUNEN, WAC Waseda-Club
3. Jaakko JUUSTI, JDK Judo-Kan, Espoo
5. Sauli VÄISÄNEN, ORI Orimattilan JS
5. Jani MUSTONEN, TIK Tikkurilan Judokat

M-81
1. Timo SUO-YRJÖ, TAP Tapanilan erä, Helsinki
2. J-P KÖSSILÄ, TNS TNS-Judo, Toijala
3. Marko VIRTANEN, TNS TNS-Judo, Toijala

    Jaa Facebookissa