Kansainvälinen Jouluturnaus 18.12.2011 Aluksne Latvia

Etelä-Suomen TehoTiimi osallistui kisoihin 28 urheilijan joukkueella jota oli vahvistettu muutamalla urheilijalla Hämeenlinnasta, Maskusta ja Mikkelistä

Aluksnen kansainvälinen Jouluturnaus 18.12.2011

Ottelijoita 297 jotka edustivat 45 judoseuraa ja 7 maata (LAT, LTU, POL, RUS, EST, BLR, FIN)

Päivän kilpailussa oteltiin vain DP- ja CP-sarjoja (U13 ja U15)

Tilastoja ja kaavioita www.judoshiai.fi -> JudoShiai maailmalla

Tulokset


U15-38 kg
1) GOFMAN Denis, Admiralteec/RUS
2) KRASOVSKIS Vadims, Lido/LAT
3) BĀLIŅŠ Kaspars, Alūksnes BJSS/LAT
3) DOVGĀNS Norberts, Alūksnes BJSS/LAT
5) HEINILÄ Samuli , Hämeenlinn/FIN
5) SĻADZEVSKIS Maksims, Ludza/LAT
7) JANKEVIČS Valentīns, Ziemeļblāzma/LAT

U15-42 kg
1) PINDYURIN Roman, Смена/RUS
2) MOCKEVICIUS Dominykas , Biržai/LTU
3) DUSHEVSKIY Danil, Кириши/RUS
3) AVSJUKEVIČS Romāns, Ziemeļblāzma/LAT
5) ĻITJAŠOVS Dmitrijs, Liepājas KSS/LAT
5) ABOROVIČS Vladislavs, Ziemeļblāzma/LAT
7) ĶESTERS Rainers, Alūksnes BJSS/LAT
7) MISEVICH Bogdan , Минск/BLR

U15-46 kg
1) SOHA Ruslans, Liepājas KSS/LAT
2) SAHA Luukas , Hämeenlinn/FIN
3) PARFEEV Mikhail, Олимп Тверь/RUS
3) KVEDARAS Martynas , Biržai/LTU
5) SARIK Tomm, Rei/EST
5) ZUBAKINS Edgars, Lido/LAT
7) POKOVBA Sergey, Кириши/RUS
7) POLJARUŠS Artjoms, Bosko/LAT

U15-50 kg
1) ROMANOV Anton, Солнечногорск/RUS
2) MÄÄTTÄ Henri , Judo-Kan/FIN
3) PARNEVICH Pavel , Минск/BLR
3) PANAITOV Artur, Admiralteec/RUS
5) ZABELIN Aliaksei, Жодино/BLR
5) ALIMOV Murad, Бригантина/RUS
7) XAUTIEV Bagaudin, Admiralteec/RUS
7) VRUBĻEVSKIS Makss, Kumite/LAT

U15-55 kg
1) BARYSEVICH Mikita, Жодино/BLR
2) CHERNIKHIVSKYI Ilya, Бригантина/RUS
3) SULG Rene, Rei/EST
3) GRUNTOV Alexei, Солнечногорск/RUS
5) KUKUSHKIN Vladimir, Кириши/RUS
5) VOLKOVS Aleksandrs, V. Zeļonija ds/LAT
7) HELASMO Jose , Maskun Tem/FIN
7) YLITALO Joel , Meido-Kan/FIN

U15-60 kg
1) GRAUMANIS Raimonds, Lido/LAT
2) PLIGUSKIN Alexey, Смена/RUS
3) GINKULS Staņislavs, Jelgavas BJSS/LAT
3) JANGOLS Aleksandrs, Ziemeļblāzma/LAT
5) JÄRVINEN Timo , Judo-Kan/FIN
5) ROOTALU Mattias, Ookami/EST
7) SIKORSKI Ivan , Ippon Kingisepp/RUS
7) CHURAKOV Daniil, Кириши/RUS

U15-66 kg
1) DZHORUBOV Khodzhibek, Admiralteec/RUS
2) KOŅUŠEKS Maksis, Jelgavas BJSS/LAT
3) BLŪMENTĀLS Eduārds, V. Zeļonija ds/LAT
3) SALAMON Daniel , Poland/POL
5) SAMOROKOVS Vjačeslavs, Lido/LAT
5) BARDECKI Krzysztof , Poland/POL
7) CVETKOVS Vadims, Jelgavas BJSS/LAT
7) YASHAEV David, Admiralteec/RUS

U15-73 kg
1) JAYNE John, GBR/GBR
2) INOKAITIS Matas, Alytus/LTU
3) RATŅIKOVS Artjoms, Satori/LAT

U15+73
1) AKIMENKO Aleksejs, V. Zeļonija ds/LAT
2) DURAN German, Põhjakotkas/EST
3) PUUMALAINEN Martti , Mikkelin/FIN
3) VITKAUSKAS Rokas, Alytus/LTU
5) GOLUBEVS Dairis, Alūksnes BJSS/LAT
5) SKREBELS Rojs, JUDO centrs/LAT
7) ANDRIUSKEVICIUS Edvinas, Alytus/LTU
7) SLEPUHIN Stanislav, Бригантина/RUS

U13-32 kg
1) RAZMADZE Sandro, V. Zeļonija ds/LAT
2) ČERNIŠOVS Aleksandrs, V. Zeļonija ds/LAT
3) ROMAŠKINS Vladimirs, V. Zeļonija ds/LAT
3) IVANOV Daniil, Олимп Тверь/RUS
5) IRZAEV Said, Борец/RUS
5) PYTALEV Andrej, Борец/RUS
7) ZARIŅŠ Kristofers, Pierīgas BJSS/LAT
7) PUKIN Ilya, Жодино/BLR

U13-35 kg
1) RIŽIJS Arturs Daniels, V. Zeļonija ds/LAT
2) HANNULA Juuso , Kirkkonumm/FIN
3) MISIUCHYK Mikita, Жодино/BLR
3) NARTIŠS Uldis, Pierīgas BJSS/LAT
5) UIBO Märt, Rei/EST
5) KOSABUCKIJ Aleksej, Минск/BLR
7) SAHTEROV Sergej, Борец/RUS
7) ĻEVČIKS Ricards, Makkabi/LAT

U13-38 kg
1) MELIKOVS Maksims, V. Zeļonija ds/LAT
2) BULAK Bahdan, Жодино/BLR
3) NEEVE Henri, Rei/EST
3) GUKOVS Vladislavs, Makkabi/LAT
5) MALOVS Ņikita, Alūksnes BJSS/LAT
5) MATVEEV Daniil, Admiralteec/RUS
7) LAPŠINS Aleksandrs, Jelgavas BJSS/LAT
7) HANS Renārs, Sigulda/LAT

U13-42 kg
1) POPKOV Egor, Борец/RUS
2) TURBINS Ņikita, Makkabi/LAT
3) SMOĻARS Tomass, Kyodai/LAT
3) MAKAROV Igorj, Buffen-do/EST
5) IEVLEV Ivan, Борец/RUS
5) SMORODINOV Pavel, Admiralteec/RUS
7) VZNUZDAJEVS Pavels, V. Zeļonija ds/LAT
7) SAĻNIKOVS Antons, Lido/LAT

U13-46 kg
1) ZARUDŅEVS Aļeksejs, Lido/LAT
2) ANGAR Ruslan, Олимп Тверь/RUS
3) OREHOV Pavel, Борец/RUS
3) DRJANIGINS Aleksandrs, V. Zeļonija ds/LAT
5) ANDREEV Vadim, Борец/RUS
5) PAJARI Pyry , Tikkurilan/FIN
7) ZAKULIS Normunds Oskars, Kyodai/LAT
7) KEINÄNEN Niko , Pingviinit/FIN

U13-50 kg
1) PETROSJAN Konstantin , Ippon Kingisepp/RUS
2) GERKENS Emīls, Kyodai/LAT
3) ČURKINS Artjoms, Makkabi/LAT
3) MÄKINEN Oskari , Nummelan/FIN
5) TROJNOV Vladislav, Бригантина/RUS
5) MIELTY Aleksi , Tikkurilan/FIN
7) SALAMON Maksymilian , Poland/POL
7) VANATOA Markus, Ookami/EST

U13-55 kg
1) KOSTJUKS Andrejs, Jelgavas BJSS/LAT
2) ERGLIS Artūrs, Satori/LAT
3) BALONOVS Vladislavs, Jelgavas BJSS/LAT
3) TERENTIEV Nikita, Admiralteec/RUS
5) SAJKOV Timofej , Минск/BLR
5) RAINIKS Artūrs, Alūksnes BJSS/LAT
7) AGASJAN Artem, Бригантина/RUS
7) SHULTC Evgenii, Олимп Тверь/RUS

U13-60 kg
1) SÜLLUSTE Sven Magnus, Ookami/EST
2) MATUĻS Viktors, Lido/LAT
3) PTAŠŅIKS Aleksejs, V. Zeļonija ds/LAT
3) PRAVDIVCEV Nikita, Бригантина/RUS
5) PERTEL Ralf Markus, Ookami/EST
5) SVUĻPOVS Daniils, Makkabi/LAT
7) GRAČKOVS Aleksandrs, Kumite/LAT

U13+60
1) TRUHAČOVS Ņikita, Bosko/LAT
2) ČEČOTKINS Maksims, Liepājas KSS/LAT
3) BASHKIROV Danil, Бригантина/RUS
3) HURKOU Anton, Жодино/BLR
5) ZUJEV Martin, Ookami/EST
5) LUBKO Aleksandr , Минск/BLR
7) KURNIKOV Kirill, Бригантина/RUS
7) SPURIS Andrejs, Satori/LAT
    Jaa Facebookissa