Kaakkois- ja Etelä-Suomen aluemestaruudet 6.3.2010 Järvenpää

Osallistujia 193 jotka edustivat yhteensä 33 judoseuraa

Tilastot ja kaaviot osoitteessa www.judoshiai.fi

Tulokset


Pojat alle 11-vuotta -27 kg
1. Elias MÄKINEN Keido-Kan
2. Nico MIETTINEN Tikkurilan Judokat
3. Samuel VIRTA Hyvinkään Js

Pojat alle 11-vuotta -30 kg
1. William OINAS Tikkurilan Judokat
2. Victor PETROV Bodonos
3. Henrik ASKLÖF Kirkkonummen Js

Pojat alle 11-vuotta -34 kg
1. Väinö KURKI Meido-Kan
2. Ville HUKKANEN Chikara
3. Mikael LOPPULA Kouvolan Js

Pojat alle 11-vuotta -38 kg
1. Roope LAIRI Hyvinkään Js
2. Maiken HALME Chikara
3. Erkka KIVISTÖ Judo-Kan

Pojat alle 11-vuotta -42 kg
1. Erno ONKELI Chikara
2. Eero TIHTONEN Meido-Kan
3. Katri OVASKAINEN Hyvinkään Js

Pojat alle 11-vuotta -50 kg
1. Roger LINDEMAN Tampereen Judo
2. Tinja KEITAANNIEMI Bodonos

Tytöt alle 13-vuotta -36 kg
1. Emilia KANERVA Kirkkonummen Js
2. Maiken HALME Chikara
3. Noora JOKINEN Bodonos

Tytöt alle 13-vuotta -44 kg
1. Noora NYKÄNEN Holjutai
2. Elisa MÄKI Meido-Kan
3. Katri OVASKAINEN Hyvinkään Js

Tytöt alle 13-vuotta -48 kg
1. Julia KAUTTO Sobudo
2. Claudia MIETTINEN Bodonos

Tytöt alle 13 vuotta +52 kg
1. Veroonika JÄRVINEN Hyvinkään Js
2. Tinja KEITAANNIEMI Bodonos

Pojat alle 13-vuotta -30 kg
1. William OINAS Tikkurilan Judokat
2. Saku LAINE Hämeenlinnan Js
3. Matias SALA Nummelan Judo
3. Jasmi SALASMAA Chikara

Pojat alle 13-vuotta -34 kg
1. Oskari MÄKINEN Nummelan Judo
2. Maxim MYLLYMÄKI Judo-Kan
3. Mikael LOPPULA Kouvolan Js
3. Samuli KOSKINEN Hämeenlinnan Js

Pojat alle 13-vuotta -38 kg
1. Artur TVAURI Jukara
2. Aleksi ELOMAA Meido-Kan
3. Elias VAINIO Chikara
3. Sauli TAIPALE Hämeenlinnan Js
5. Anttoni ALA-PETÄYS Kirkkonummen Js
5. Ryan KORKIA-AHO Meido-Kan

Pojat alle 13-vuotta -42 kg
1. Eetu HEINONEN Chikara
2. Aake KESÄLÄ Judo-Kan
3. Aleksi MIELTY Tikkurilan Judokat

Pojat alle 13-vuotta -46 kg
1. Claudia MIETTINEN Bodonos
2. Henri BERGGREN Meido-Kan
3. Alfred VIINANEN Kouvolan Js

Pojat alle 13-vuotta -50 kg
1. Emil ERONEN Meidokan
2. Roger LINDEMAN Tampereen Judo

Pojat alle 13-vuotta +55 kg
1. Erkka KARI Meido-Kan
2. Arber SHALA Espoon Urheilijat

Tytöt alle 15-vuotta -48 kg
1. Nonett HALME Chikara
2. Jenny MÄKI Meido-Kan
3. Samira KOIVULAHTI Hämeenlinnan Js

Tytöt alle 15-vuotta -57 kg
1. Veera KUUSISTO Nummelan Judo
2. Jessika HELLGREN Nummelan Judo
3. Vilma VAHERI Hyvinkään Js

Pojat alle 15-vuotta -34 kg
1. Maxim MYLLYMÄKI Judo-Kan
2. Samuli KOSKINEN Hämeenlinnan Js

Pojat alle 15-vuotta -38 kg
1. Artur TVAURI Jukara
2. Casper KETTUNEN Lahden Js
3. Mikko LINDROOS Meido-Kan

Pojat alle 15-vuotta -42 kg
1. Henri MÄÄTTÄ Judo-Kan
2. Paavo SUTINEN Holjutai
3. Joel YLITALO Meido-Kan

Pojat alle 15-vuotta -46 kg
1. Aku LAAKKONEN Meido-Kan
2. Amir RAMADAN Judo-Kan
3. Inka VERLIN Hontai Judo
3. Matias HUOTARI Meido-Kan

Pojat alle 15-vuotta -50 kg
1. Jonas TIMONEN Meido-Kan
2. Leevi RANTA Lammin Js
3. Arttu KIVISTÖ Judo-Kan

Pojat alle 15-vuotta -55 kg
1. Vertti LIMAN Meido-Kan
2. Samuli VIHAVAINEN Jukara
3. Jessika HELLGREN Nummelan Judo

Pojat alle 15-vuotta -60 kg
1. Tapani SIMOLA Sobudo
2. Henri HANNULA Hämeenlinnan Js
3. Sami KANGAS Holjutai

Pojat alle 15-vuotta -66 kg
1. Jouni MIETTINEN Hyvinkään Js
2. Sami PONSI Chikara

Pojat alle 15-vuotta +66 kg
1. Leevi VALMU Hämeenlinnan Js
2. Julius SELIN Kamppailu-Urheilijat

Tytöt alle 17-vuotta -48 kg
1. Nonett HALME Chikara
2. Hanna BERGGREN Meido-Kan
3. Anni WESTERBERG Shirokawa

Pojat alle 17-vuotta -45 kg
1. Samu KOIVULAHTI Hämeenlinnan Js
2. Amir RAMADAN Judo-Kan
3. Pyry LUHTANEN Hontai Judo

Pojat alle 17-vuotta -60 kg
1. Jaakko RUOKOLA Kamppailu-Urheilijat
2. Miika SUO-YRJÖ Tapanilan Erä
3. Valtteri SUO-YRJÖ Tapanilan Erä

Pojat alle 17-vuotta -66 kg
1. Hannes OLLAS Arashi
2. Matti JUOPPERI Kirkkonummen Js
3. Teemu JAUHIAINEN Judo-Kan
3. Markus ANDÉR Arashi
5. Aleksi DAHLMAN Pingviinit
5. Aleksi MAUNULA Espoon Urheilijat

Pojat alle 17-vuotta -81 kg
1. Paulus HEIKKILÄ Keido-Kan
2. Konsta KALLIOKOSKI Espoon Urheilijat
3. Carl JAKKA Järvenpään Akagi

Naiset -57 kg
1. Aino SUTINEN Holjutai
2. Annika KORHONEN Jukara
3. Rosa-Maria MÄKELÄ Fudoshin

Naiset -63 kg
1. Päivi TOLPPANEN Hyvinkään Js
2. Emilia KAUTTO Sobudo
3. Marjo TUULENKYLÄ Jukara

Naiset -AVOIN
1. Päivi TOLPPANEN Hyvinkään Js
2. Rosa-Maria MÄKELÄ Fudoshin
3. Annika KORHONEN Jukara

Miehet -60 kg
1. Joel OLLIKAINEN Meido-Kan
2. Juho HAKKARAINEN Bodonos
3. Tuomas RONKAINEN Judo-Kan

Miehet -66 kg
1. Tatu SAARINEN Lahden Js
2. Markus MATTSSON Finndai
3. Joni VÄLIMAA Arashi

Miehet -73 kg
1. Jere RANTANEN Joutsan Tarmo
2. Jani KALLUNKI Meido-Kan
3. Heikki NIVA Judo-Kan
3. Arttu RAEKORPI Holjutai
5. Jaakko JUUSTI Judo-Kan
5. Joni PERTTULA Budokan

Miehet -81 kg
1. Petja LINDSTRÖM Arashi
2. Vitaliy INYUSHKIN Kouvolan Js
3. Aleksi SILTANEN Judo-Kan
3. Kimmo SANDVIK Arashi

Miehet -90 kg
1. Niklas HURMERINTA Arashi
2. Samuli RAJAMÄKI Lohjan Urheilijat
3. Ismo KOIVISTO Bodonos

Miehet +90 kg
1. Heikki HAAPA-AHO Seibukan
2. Jonne RAUMONEN Maskun Tempo
3. Juha VAINIO Fudoshin

Miehet -AVOIN
1. Jonne RAUMONEN Maskun Tempo
2. Leo LAAKSONEN Tikkurilan Judokat
3. Vitaliy INYUSHKIN Kouvolan Js

Miehet veteraanit -85 kg
1. Jorma JALONEN Jukara
2. Michael AMMANN Järvenpään Akagi

Miehet veteraanit +85 kg
1. Ismo KOIVISTO Bodonos
2. Tapio ERIKSSON Jukara
3. Jouni KÄHÄRÄ Arashi
    Jaa Facebookissa