Judon pohjoismaiset mestaruuskisat Islanti 8-9.5.2010

Judon PM-kisat pidettiin Reykjavikissa Islannissa 8-9.5.2010.


Aikuisten ja veteraanien kaaviot ja tilastot osoitteesta http://www.jsi.is/mot/Nordic_ch_2010_seniors/index.html

B-ja A-junnujen kaaviot ja tilastot osoitteesta http://www.jsi.is/mot/Nordic_ch_2010_U20/

Molemmat osoitteesta www.judoshiai.fi -> JudoShiai maailmalla

Tulokset Aikuiset ja veteraanit 8.5.2010


Veteran Men +100
1. Þórir RÚNARSSON ISL
2. Tryggvi Þór GUNNARSSON ISL
3. Sigurður ÁSGEIRSSON ISL

Veteran M-73
1. Hans Rúnar SNORRASON ISL
2. Ægir ÞÓRÐARSON ISL
3. Jarne BYHRE NOR

Veteran Men-81
1. Jóhann MÁSSON ISL
2. Stefán HALLDÓRSSON ISL
3. Karl ERLINGSSON ISL

Veteran Men-90
1. Baldur PÁLSSSON ISL
2. Bergur PÁLSSSON ISL
3. Vilhelm Þorri VILHELMSSON ISL

Women -52
1. Maya STAUB ISL
2. Jemina LOSTEDT FIN

Women-57
1. Jennie ANDREASON SWE
2. Jaana RONKAINEN FIN
3. Ásta ARNÓRSDÓTTIR ISL

Women-63
1. Nete DEHLENDORFF DEN
2. Marie HOLM NOR
3. Ane PRESTERUD NOR

Women-78
1. Frida KARLSSON SWE
2. Anna Soffía VÍKINGSDÓTTIR ISL
3. Sidsel Wraa HANSEN DEN

Men +100
1. Þormóður JÓNSSON ISL
2. Arnar Már VIÐARSSON ISL
3. Björn SIGURÐARSON ISL

Men -66
1. Thor NIELSEN DEN
2. Stefán Jökull SIGURÐARSON ISL
3. Jarne BYHRE NOR
3. Eyjólfur GUÐJÓNSSON ISL
5. Ægir ÞÓRÐARSON ISL
5. Ragnar Logi BÚASON ISL

Men -73
1. Dan BJÆVERTOFT DEN
2. Kristján JÓNSSON ISL
3. Benjamin Troest KJELDSEN DEN
3. Eyjólfur EYFELLS ISL
5. Jón ÞÓRARINSSON ISL
5. Tómas Helgi TÓMASSON ISL

Men -81
1. Alexander THORELL SWE
2. Hermann UNNARSSON ISL
3. Thomas IBURG DEN
3. Birgir Páll ÓMARSSON ISL
5. Mika TOROI FIN
5. Sveinbjörn Jun IURA ISL

Men -90
1. Joakim DVÄRBY SWE
2. Emil EDMAR SWE
3. Bjarni SKÚLASON ISL
3. Ægir VALSSON ISL
5. Thomas JOHANSSON DEN
5. Sævar RÓBERTSSON ISL

Men -100
1. Frederik JØRGENSEN DEN
2. Christopher HOLMGAARD DEN
3. Þorvaldur BLÖNDAL ISL
3. Ingþór Örn VALDIMARSSON ISL

Tulokset B-nuoret ja A-nuoret 9.5.2010

Cadet Girls -52
1. Mathilda WALLÉN SWE
2. Susanna SAIRANEN FIN
3. Sofie KAUL DEN

Cadet Men -50
1. Saku RONKAINEN FIN
2. Hafsteinn BALDURSSON ISL
3. Reynir JÓNSSON ISL

Cadet Men -60
1. Noam TZFANYA DEN
2. Aron BRANDSSON ISL
3. Gunnar Thor ÖRNÓLFSSON ISL

Cadet Men -81
1. Björn HARALDSSON ISL
2. Aron Gylfi SVAVARSSON ISL

Junior Women -52
1. Mathilda WALLÉN SWE
2. Susanna SAIRANEN FIN
3. Sofie KAUL DEN

Junior Women -63
1. Nete DEHLENDORFF DEN
2. Camilla TORPE DEN
3. Marie HOLM NOR
3. Helga HANSDÓTTIR ISL
5. Nanna MADSEN DEN
5. Kristín Ásta GUÐMUNDSDÓTTIR ISL

Junior Women -78
1. Sidsel Wraa HANSEN DEN
2. Daníela DANÍELSDÓTTIR ISL
3. Asdís ÓLAFSDÓTTIR ISL

Junior Men -60
1. Sigve ÅRNES NOR
2. Stefán Ingi ÓMARSSON ISL
3. Kjartan MAGNÚSSON ISL

Junior Men -66
1. Thor NIELSEN DEN
2. Frederik AGERTOFT DEN
3. Eysteinn FINNSSON ISL
3. Eliott SCHILKE SWE

Junior Men -73
1. Phuc HONG CAI DEN
2. Benjamin Troest KJELDSEN DEN
3. Benjamin DARVILLE DEN
3. Rasmus RINNE FIN

Junior Men -81
1. Andreas REENBERG DEN
2. Lars Petter HOLST NOR
3. Adam Brands ÞÓRARINSSON ISL
3. Viðar ODDSSON ISL
5. Róbert Andri UNNARSSON ISL
5. Sigurpáll ALBERTSSON ISL

Junior Men -100
1. Steinar Eyþór VALSSON ISL
2. Sturlaugur EYJÓLFSSON ISL
3. Þór DAVÍÐSSON ISL
    Jaa Facebookissa