Judo Baltic Sea Open 29-30.5.2010

Ottelijoita 294 jotka edustivat 7 maata

Tilastot ja kaaviot www.judobalticsea.fi

Tulokset

Cadet Girls U17 -48 kg
1. Anniina JOKINEN FIN
2. Frida WIBERG SWE
3. Alexandra BARTON FIN

Cadet Girls U17 -52 kg
1. Mathilda WALLÉN SWE
2. Susanna SAIRANEN FIN
3. Amanda SMEDBERG SWE

Cadet Girls U17 -57 kg
1. Heidi SAREN FIN
2. Laura JAUHIAINEN FIN
3. Matilda GLEERUP SWE
3. Lina MATERNE SWE

Cadet Girls U17 -63 kg
1. Elin BROSTRÖM SWE
2. Victoria HANSSON SWE
3. Emilia KAUTTO FIN

Cadet Boys U17 -50 kg
1. Oskar TVAURI FIN
2. Markus SOMP EST
3. Yura ELKIN FIN
3. Artur KIKAS EST

Cadet Boys U17 -55 kg
1. Arttu MÄÄTTÄ FIN
2. Rene VILLANELLO FIN
3. Eemeli KANGASMÄKI FIN
3. Ville MANNINEN FIN
5. Teemu PEKKANEN FIN
5. Marius JACOBSEN NOR

Cadet Boys U17 -60 kg
1. Mykolas LUKOSEVICIUS LTU
2. Vladislavs STARUHS LAT
3. Eetu LAAKSONEN FIN
3. Otto SIMOLA FIN
5. Tore WALHEIM SWE
5. Elias KÖRKKÖ FIN

Cadet Boys U17 -66 kg
1. Eliott SCHILKE SWE
2. Alexander PETROV RUS
3. Remo VILLANELLO FIN
3. Oscar PERTELSON EST
5. Mantas ADOMAVICIUS LTU
5. Klen Kristofer KALJULAID EST

Cadet Boys U17 -73 kg
1. Martynas LUKOSEVICIUS LTU
2. Arturs SOKOLOVSKIS LAT
3. Arttu DAMSKI FIN
3. Jonas BJÖRKTORP SWE
5. Rokas PAULIKAS LTU
5. Tuomas HALME FIN

Cadet Boys U17 -81 kg
1. Mantas LABALAUKIS LTU
2. Henri LAAMANEN FIN
3. Atte HEISKANEN FIN

Cadet Boys U17 +90 kg
1. Artem PANIN RUS
2. Jonatan FAGERHILL SWE
3. Sebastian FAGERHILL SWE

Junior Women U20 -48 kg
1. Jennifer MALMBERG SWE
2. Frida WIBERG SWE
3. Anniina JOKINEN FIN

Junior Women U20 -52 kg
1. Anni IKÄLÄ FIN
2. Linnea WIBERG SWE
3. Jekaterina BIBIKA LAT
3. Mathilda WALLÉN SWE
5. Amanda SMEDBERG SWE
5. Inga MUNASYPOVA RUS

Junior Women U20 -57 kg
1. Fanny MALMBORG SWE
2. Olga KONDRATENKO RUS
3. Evelina LUNDAHL SWE
3. Justina SKACKAUSKAITE LTU

Junior Women U20 -63 kg
1. Anastasia PERETOLCHINA RUS
2. Marie HOLM NOR
3. Laura NAGINSKAITE LTU
3. Julia HANSSON SWE
5. Elin BROSTRÖM SWE
5. Victoria HANSSON SWE

Junior Women U20 -70 kg
1. Renalda GEDUTYTE LTU
2. Mona JACOBSEN NOR
3. Sabina RAKA LAT

Junior Women U20 -78 kg
1. Alena PROKOPENKO RUS
2. Rebecka NYMAN SWE

Junior Men U20 -55 kg
1. Otto KOPONEN FIN
2. Mark TSIRKIN EST
3. Rene VILLANELLO FIN
3. Christian JOHANSSON SWE

Junior Men U20 -60 kg
1. Vladimirs ABRAMOVS LAT
2. Kristjan TONISTE EST
3. Tommi VALTONEN FIN
3. Faye NJIE FIN

Junior Men U20 -66 kg
1. Dmitrijs FEDOSEJENKOVS LAT
2. Sampsa KOIVULAHTI FIN
3. Dmitrijs HARATJANS LAT
3. Deniss ANISCENKO LAT
5. Joonatan GRÖNDAHL FIN
5. Remo VILLANELLO FIN

Junior Men U20 -73 kg
1. Arturs KURBANOVS LAT
2. Tommy MACIAS SWE
3. Orhan BAIRAMLÕ EST
3. Petteri SULANDER FIN
5. Andre SEPPA EST
5. Philip NILSSON SWE

Junior Men U20 -81 kg
1. Timo SUO-YRJÖ FIN
2. Rustam KERIMHANOV EST
3. Artemijs NAUMOVS LAT
3. Germans DANILOVS LAT
5. Lalli NUORTEVA FIN
5. Rain PRAKS EST

Junior Men U20 -90 kg
1. Ilyua RESHETOV RUS
2. Viktor CARLSSON SWE
3. Grigori MINATKIN EST
3. Karl Andre REICHELT NOR
5. Jaakko ALLI FIN
5. Benjamin STOFFEL SWE

Junior Men U20 -100 kg
1. Mihkel JÕEMÄGI EST
2. Timur GALEEV RUS
3. Vadims LANDO LAT

Junior Men U20 +100 kg
1. Aris BEBRISS LAT
2. Riivo ATSO EST

Women -52 kg
1. Ekaterina BURAVTSEVA RUS
2. Katarina TS|c28a|IRKINA EST
3. Katjusa HÖRMAN FIN

Women -57 kg
1. Satu LEHIKOINEN FIN
2. Ekaterina BELOVA RUS
3. Julia BETZKO EST

Women -63 kg
1. Laura NAGINSKAITE LTU
2. Julia HANSSON SWE
3. Justina SKACKAUSKAITE LTU
3. Liga TERA LAT
5. Marie HOLM NOR
5. Kaisa KOTA-AHO FIN

Women -70 kg
1. Evija PUKITE LAT
2. Anna OVTSARENKO EST
3. Renalda GEDUTYTE LTU
3. Marina MAZURE LAT

Women +78 kg
1. Marina DIBROVA RUS
2. Maria PONOMAREVA RUS
3. Maria GORDUNOVA RUS

Men -60 kg
1. Dmitrijs KOZLOVS LAT
2. Anatoly ARONIN RUS
3. Viktors GRISHINS LAT
3. Sergey USTYAN RUS

Men -66 kg
1. Antti RINTAMÄKI FIN
2. Andrejs MAGERS LAT
3. Maksims MOROZOVS LAT
3. Pavel KHIMCHENKO RUS
5. Juuso NURMINEN FIN
5. Kari TUOMENNORO FIN

Men -73 kg
1. Künter ROTHBERG EST
2. Ruslan CHIMAEV RUS
3. Egor ANIKEEV RUS
3. Victor KAYZER RUS
5. Kimmo RIEKKO FIN
5. Kirill SAVITSKIY RUS

Men -81 kg
1. Andrey FOKA RUS
2. Aleksandr MARMELJUK EST
3. Alexey SMOLIN RUS
3. Georgi LADÕGIN EST
5. Glen VIKS EST
5. Konstantin ABASHEV RUS

Men -90 kg
1. Mikhail PAVLOV RUS
2. Aigars MILENBERGS LAT
3. Sergey SERGEEV RUS
3. Timur ALIKHANOV EST
5. Indrek HOPFELDT EST
5. Taavi BEKKER EST

Men -100 kg
1. Pavel ABRAMOV RUS
2. Artur KUSHPITA RUS
3. Samuel MÄKI FIN

Men +100 kg
1. Aleksey GLADKOV RUS
2. Timofejs LOSEVS LAT
3. Jaan ANGERJÄRV EST
3. Juhan METTIS EST
5. Anton AVERYANOV RUS
5. Heikki HAAPA-AHO FIN

Veteran Women -70 kg
1. Kati KAJANDER FIN
2. Johanna OIKARINEN FIN

Veteran Men -66 kg
1. Georgi MALJUTIN EST

Veteran Men -73 kg
1. Airat KALIMULLIN RUS
2. Ott OTSMAN EST
3. Boris KUZNETSOV RUS

Veteran Men -81 kg
1. Joel ROTHBERG EST
2. Robert BADAKSHANOV RUS
3. Raimondas JURGUTIS LTU

Veteran Men -90 kg
1. Rimvydas LUKOSIUS LTU
2. Andrei HMELNITSKI EST

Veteran Men +100 kg
1. Eduard KUDRYATVSEV RUS

    Jaa Facebookissa