Itä- ja Pohjois-Suomen aluemestaruuskisat 27.2.2010 Kajaani

Osallistujia 93 kappaletta jotka edustivat 21 eri seuraa. Tilastot ja kaaviot www.judoshiai.fi

Tulokset


Pojat ja tytöt alle 11-vuotta -32 kg
1. Essi HAKALA, Kajaanin Judokerho
2. Sinimaria KORHONEN, Kajaanin Judokerho
3. Emilia KERÄNEN, Kajaanin Judokerho

Pojat alle 13-vuotta -34 kg
1. Luukas SAHA, Hämeenlinnan JS
2. Emil NYKÄNEN, Sakura
3. Samuel SCHNIDER, Joen Yawara
3. Roope KORHONEN, Kajaanin Judokerho

Pojat alle 13-vuotta -38 kg
1. Valentin HÄMÄLÄINEN, Iisalmen JS
2. Tenho HAGERT, Iisalmen JS
3. Veeti OIVO, Raahen Judo

Pojat alle 13-vuotta -46 kg
1. Joonas GALAB, Kita-kan, Kemi
2. Hermanni LUKKARI, Kajaanin Judokerho
3. Valtteri PÄÄKKÖNEN, Kajaanin Judokerho

Pojat alle 15-vuotta -71 kg
1. Martti PUUMALAINEN, Mikkelin Judo
2. Jimi KOIVISTO, Iisalmen JS
3. Roope HAGERT, Mikkelin Judo

Pojat ja tytöt alle 15-vuotta -44 kg
1. Emmi ROSSI, Tomodachi
2. Vili OIVO, Raahen Judo
3. Joona LAUKKA, Raahen Judo

Pojat alle 15-vuotta -38 kg
1. Luukas SAHA, Hämeenlinnan JS
2. Santeri ERKKILÄ, Raahen Judo
3. Sampo HAPPONEN, Iisalmen JS

Pojat ja tytöt alle 15-vuotta -50 kg
1. Jani PAANANEN, Iisalmen JS
2. Lari KOISTINEN, Sakura
3. Jani RATILAINEN, Joen Yawara

Pojat ja tytöt alle 15-vuotta -55 kg
1. Jaakko LÄÄPERI, Kita-kan, Kemi
2. Tuomas MÄKÄRÄINEN, Kajaanin Judokerho
3. Jonne IMPOLA, Raahen Judo
3. Leif LINDGREN, Pellon JS
5. Krister RAERINNE, Iisalmen JS
5. Sebastian HÄMÄLÄINEN, Sotkamon Tsuyoi

Pojat alle 17-vuotta -55 kg
1. Saku RONKAINEN, Oulun Judokerho
2. Lauri HEIKKINEN, Iisalmen Judoseura
3. Aleksi LAPPALAINEN, Iisalmen JS

Pojat alle 17-vuotta -60 kg
1. Elias KÖRKKÖ, Oulun Judokerho
2. Pietari KOIVIKKO, Mikkelin Judo
3. Aki VÄHÄSARJA, Oulun Judokerho

Pojat alle 17-vuotta -73 kg
1. Markus NÄIVÖ, Tsunami
2. Olli KALLIORANTA, Kokkai-Kan
3. Jere JUSSILA, Oulun Judokerho

Pojat alle 17-vuotta -81 kg
1. Juho PUUMALAINEN, Mikkelin Judo
2. Tatu TURUNEN, Joen Yawara
3. Juuso NEUVONEN, Savonlinnan Shikata

Naiset -52 kg
1. Katri TOPPILA, Raahen Judo
2. Ninni TIKKA, Kita-kan, Kemi
3. Miia HEIKKINEN, Kajaanin Judokerho

Naiset -70 kg
1. Ronja HULT, Tsunami
2. Hanna TÖRRÖ, Tomodachi

Miehet -66 kg
1. Anssi SULTZ, Mikkelin Judo
2. Maxim KONDAKOV, Sotkamon Tsuyoi
3. Matias PURTANEN, Kokkai-Kan
3. Aleksi LAAJALA, Oulun Yliopisto
5. Janne JAUHOLA, Kita-kan, Kemi
5. Sampsa HYVÄRI, Koyama

Miehet -73 kg
1. Timo AUTIO, Lappajärven Veikot
2. Juho KORKIAKANGAS, Raahen Judo
3. Aku KORHONEN, Iisalmen JS
3. Niko KOLARI, Yanagi

Miehet -81 kg
1. Sami PIRINEN, Raahen Judo
2. Ilari PEURANIEMI, Kokkai-Kan
3. Ville KINNUNEN, Yanagi
3. Petteri PERÄLÄ, Koyama
5. Ville PENSAS, Iisalmen JS
5. Jere IMPOLA, Raahen Judo

Miehet -90 kg
1. Toni TUHKIO, Tomodachi
2. Jari REPO, Kajaanin Judokerho
3. Kai NISSINEN, Yanagi
3. Tapio PIKKARAINEN, Tsunami
    Jaa Facebookissa