Ice Power -cup Tampereella 30.1.2010

Mukana 361 ottelijaa 58 seurasta

Miehet alle 60 kg
1) Pentti Suurhasko Nokian Judo
2) Faye Njie Chikara, Helsinki
3) Tomas Tervonen Chikara, Helsinki
3) Antton Rintala Seibukan, Kurikka

Miehet alle 66 kg
1) Remo Villanello Chikara, Helsinki
2) Atte Kolehmainen Bodonos, Kerava
3) Riku Sipilä Ju Shin Kan, Ähtäri
3) Mikael Lindholm Judo-Kan, Espoo

Miehet alle 73 kg
1) Tuomas Halme Chikara, Helsinki
2) Teemu Kanerva Bodonos, Kerava
3) Konstantin Bulgakov Turun Judoseura
3) Matias Poutiainen Fudoshin, Pori
5) Jyri Lehtola Seibukan, Kurikka
5) Juho Luoma Tampereen Judo

Miehet alle 81 kg
1) Lasse Autio Judo-Kan, Espoo
2) Juha-Pekka Kössilä TNS-Judo, Toijala
3) Turo Martinmäki Chikara, Helsinki
3) Kirill Kisilev Turun Judoseura
5) Rami Rauma Kaustisen Pohjan-Veikot
5) Aki Kortetmäki Waseda-Club, Uusikaupunki

Miehet alle 90 kg
1) Anssi Lamminen Fudoshin, Pori
2) Samuli Rajamäki Lohjan Urheilijat
3) Jukka Alahäivälä KeJuBo, Keuruu
3) Toni Tuhkio Tomodachi, Kuopio
5) Toni Lempinen Vammalan Veikot
5) Ville Impola Vammalan Veikot

Miehet alle 100 kg
1) Teemu Tanninen Zenjudo, Naantali
2) Matti Lassila Vantaan Jukara
3) Oskari Kotiranta Bs Ippon, Loimaa
4) Hannu Männistö Bs Ippon, Loimaa

Miehet yli 100 kg
1) Miika Hirvonen Chikara, Helsinki
2) Soufiane Koukous Turun Judoseura
3) Tuomas Virtanen Hämeenlinnan Judoseura

Naiset alle 63 kg
1) Katri Nieminen Jigotai, Jyväskylä
2) Hanna Törrö Tomodachi, Kuopio

Naiset alle 70 kg
1) Katri Nieminen Jigotai, Jyväskylä
2) Merle Reimer Ookami, Tallinn
3) Emmi Smeds Keido-kan, Siuntio

Naiset yli 78 kg
1) Johanna Koskinen Seibukan, Kurikka

B-pojat alle 45 kg
1) Henri Tuurala Raision Ryhti
2) Anniina Jokinen Nummelan Judo
3) Aleksi Järveläinen Sodankylän Byakuya

B-pojat alle 50 kg 
1) Oskar Tvauri Vantaan Jukara
2) Yura Elkin Judo-Kan, Espoo
3) Matias Holopainen Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Miikka Hyötylä Sodankylän Byakuya

B-pojat alle 55 kg
1) Arttu Määttä Judo-Kan, Espoo
2) Alaeddin Alaeddine Judo-Kan, Espoo
3) Rene Villanello Chikara, Helsinki
3) Henry Kolkkanen Judo-Kan, Espoo

B-pojat alle 60 kg
1) Pentti Suurhasko Nokian Judo
2) Riku Merisaari Raision Ryhti
3) Otto Simola Chikara, Helsinki
3) Semi Salmi Hämeenlinnan Judoseura
5) Kaimar Mekk Tartu Do
5) Anssi Ahonen Jigotai, Jyväskylä

B-pojat alle 66 kg
1) Klaus Verlin Hontai Judo, Helsinki
2) Remo Villanello Chikara, Helsinki
3) Sikko Kaewasa Hämeenlinnan Judoseura
3) Atte Kolehmainen Bodonos, Kerava
5) Mika Auvinen Tikkurilan Judokat, Vantaa
5) Karl Ernst Saal Tartu Do

B-pojat alle 73 kg
1) Tuomas Halme Chikara, Helsinki
2) Markus-Petteri Haikkonen Fudoshin, Pori
3) Rasmus Raudi Ookami, Tallinn
4) Otto Saari Salon Budoseura
5) Teemu Kangas Holjutai, Hollola

B-pojat alle 81 kg
1) Paulus Heikkilä Keido-kan, Siuntio
2) Atte Heiskanen Lahden Judoseura
3) Safar Rahmani Jigotai, Jyväskylä
4) Ville Santahuhta Kankaanpään Judokat

B-pojat yli 81 kg
1) Henri Priimägi Ookami, Tallinn
2) Juho Puumalainen Mikkelin Judo
3) Hookan Lember Ookami, Tallinn
4) Artturi Lauranto Sobudo, Somero

B-tytöt alle 44 kg
1) Miia Kamberg Kankaanpään Judokat
2) Anniina Jokinen Nummelan Judo

B-tytöt alle 48 kg
1) Anni Bergmann Mikkelin Judo
2) Aino Mutenia Sodankylän Byakuya
3) Nonett Halme Chikara, Helsinki
3) Hanna Berggren Meido-Kan, Helsinki

B-tytöt alle 63 kg
1) Emilia Tuomikoski Raision Ryhti
2) Emilia Kautto Sobudo, Somero
3) Meri Ranta Nummelan Judo
4) Ira Timonen Kirkkonummen Judoseura

B-tytöt yli 63 kg
1) Nora Mehtonen Tapanilan Erä, Helsinki
2) Iris Saarnio TNS-Judo, Toijala

C-pojat alle 34 kg
1) Ahmed Alaeddine Judo-Kan, Espoo
2) Maxim Myllymäki Judo-Kan, Espoo
3) Sakari Huuskola Tampereen Judo

C-pojat alle 38 kg
1) Tarvo Jõgeva Tartu Do
2) Pärt Laas Tartu Do
3) Jyri Rajaniemi Nummelan Judo
3) Artur Tvauri Vantaan Jukara
5) Casper Kettunen Lahden Judoseura
5) Mikko Lindroos Meido-Kan, Helsinki

C-pojat alle 42 kg
1) Amir Ramadan Judo-Kan, Espoo
2) Matias Huotari Meido-Kan, Helsinki
3) Henri Tuurala Raision Ryhti
3) Kalle Heiskanen Lahden Judoseura
5) Oliver Laine Judo-Kan, Espoo
5) Henri Määttä Judo-Kan, Espoo

C-pojat alle 46 kg
1) Aku Laakkonen Meido-Kan, Helsinki
2) Pyry Halonen Meido-Kan, Helsinki
3) Saku Inget Hämeenlinnan Judoseura
3) Oliver Sumberg Tartu Do
5) Aleksi Sychold Rauman Judoseura Samurai
5) Santeri Ellilä Raision Ryhti

C-pojat alle 50 kg
1) Miikka Hyötylä Sodankylän Byakuya
2) Lari Koistinen Sakura, Kuopio
3) Kristian Bulgakov Turun Judoseura
3) Torgny Backman Kristiinan Seudun Judo
5) Eetu Mäkilehto Kristiinan Seudun Judo
5) Leevi Ranta Lammin Judoseura

C-pojat alle 55 kg
1) Albert Kauhanen Hämeenlinnan Judoseura
2) Samuli Vihavainen Vantaan Jukara
3) Jonas Timonen Meido-Kan, Helsinki
3) Jessika Hellgren Nummelan Judo

C-pojat alle 60 kg
1) Teemu Koskinen Vantaan Jukara
2) Aki Oinonen Hämeenlinnan Judoseura
3) Kaimar Mekk Tartu Do
3) Olli-Oskari Niemelä Tampereen Judo
5) Stefan Rönkkö Orimattilan Judoseura
5) Johannes Viherä Hämeenlinnan Judoseura

C-pojat alle 66 kg
1) Juuso Nuotiomaa Fudoshin, Pori
2) Karl Ernst Saal Tartu Do
3) Matias Hietaoja Raision Ryhti
4) Jouni Miettinen Hyvinkään Judoseura

C-pojat yli 66 kg
1) Nikita Tokarev Turun Judoseura
2) Juho Larjanne Orimattilan Judoseura
3) Leevi Valmu Hämeenlinnan Judoseura
3) Martti Puumalainen Mikkelin Judo

C-tytöt alle 40 kg
1) Sonja Pokka Sodankylän Byakuya
2) Emma Justen Rauman Judoseura Samurai

C-tytöt alle 44 kg
1) Alisa Viitala Tampereen Judo
2) Meri Kosonen Fudoshin, Pori

C-tytöt alle 48 kg
1) Nonett Halme Chikara, Helsinki
2) Jenny Mäki Meido-Kan, Helsinki
3) Tiina Salmirinne Kauhajoen Karhu
3) Pihla Matikainen Maskun Tempo

C-tytöt alle 57 kg
1) Anni Bergmann Mikkelin Judo
2) Jessika Hellgren Nummelan Judo
3) Jenna Heiniö Hontai Judo, Helsinki

D-pojat alle 30 kg
1) William Oinas Tikkurilan Judokat, Vantaa
2) Saku Laine Hämeenlinnan Judoseura
3) Kevin Rönkkö Orimattilan Judoseura
3) Matias Sala Nummelan Judo
5) Eeli Rantanen Sobudo, Somero
5) Miika Rantanen Sobudo, Somero

D-pojat alle 34 kg
1) Samuli Koskinen Hämeenlinnan Judoseura
2) Jakov Popov Budolinn Judokool, Tallinn
3) Vincent Påwals Judo-Kan, Espoo
3) Mark Altosar Budolinn Judokool, Tallinn
5) Luukas Saha Hämeenlinnan Judoseura
5) Oskari Mäkinen Nummelan Judo

D-pojat alle 38 kg
1) Tarvo Jõgeva Tartu Do
2) Pärt Laas Tartu Do
3) Artur Tvauri Vantaan Jukara
3) Jesse Tanska Fudoshin, Pori
5) Ryan Korkia-aho Meido-Kan, Helsinki
5) Aleksi Elomaa Meido-Kan, Helsinki

D-pojat alle 42 kg
1) Aake Kesälä Judo-Kan, Espoo
2) Jalmari Virta Hämeenlinnan Judoseura
3) Pärtel Rööpson Tartu Do
3) Aleksi Mielty Tikkurilan Judokat, Vantaa

D-pojat alle 46 kg
1) Markus Olaf Millend Ookami, Tallinn
2) Oliver Sumberg Tartu Do
3) Timo Heiskanen Lahden Judoseura
3) Eetu Heinonen Chikara, Helsinki
5) Elmeri Laakkonen Nokian Judo
5) Jasper Kosonen Fudoshin, Pori

D-pojat alle 50 kg
1) Veeti Ylioja Lahden Judoseura
2) Arman Paul Pogosjan Ookami, Tallinn
3) Toivo Pirttimäki Zenjudo, Naantali

D-pojat yli 55 kg
1) Roope Hagert Mikkelin Judo
2) Taaniel Toomingas Ookami, Tallinn
3) Martin Zujev Ookami, Tallinn
3) Anton Seppä Kirkkonummen Judoseura

D-tytöt alle 32 kg
1) Alexandra Huttunen Tapanilan Erä, Helsinki
2) Jasmi Salasmaa Chikara, Helsinki

D-tytöt alle 36 kg
1) Sini Oinonen Hämeenlinnan Judoseura
2) Emilia Kanerva Kirkkonummen Judoseura
3) Juulia Yli-Torvi Himangan Judoseura
3) Emmi Mäkinen Keido-kan, Siuntio

D-tytöt alle 40 kg
1) Noora Nykänen Holjutai, Hollola
2) Sanni Seppä Fudoshin, Pori
3) Elviira Kujansuu Fudoshin, Pori
4) Katri Ovaskainen Hyvinkään Judoseura

D-tytöt alle 44 kg
1) Claudia Miettinen Bodonos, Kerava
2) Julia Kautto Sobudo, Somero
3) Sara Järveläinen Sodankylän Byakuya
4) Elisa Mäki Meido-Kan, Helsinki

D-tytöt yli 52 kg
1) Jessica Väkeväinen Sobudo, Somero
2) Jenna Virtanen TNS-Judo, Toijala

E-pojat alle 27 kg
1) Karl Gustaf Kont Ookami, Tallinn
2) Martin Dobrjakov Ookami, Tallinn
3) Elias Mäkinen Keido-kan, Siuntio
3) Niko Kinnunen Nokian Judo
5) Niko Hassel Rauman Judoseura Samurai
5) Lehar Madis Metsallik Ippon, Rakvere

E-pojat alle 30 kg
1) Matias Sala Nummelan Judo
2) Santeri Hakkarainen Jigotai, Jyväskylä
3) Henrik Asklöf Kirkkonummen Judoseura
3) Antti Kumpulainen Hyvinkään Judoseura
5) Jere Lyömilä Hämeenlinnan Judoseura
5) Leevi Kosonen Fudoshin, Pori

E-pojat alle 34 kg
1) Emil Nykänen Sakura, Kuopio
2) Ville Hukkanen Chikara, Helsinki
3) Juuso Hannula Kirkkonummen Judoseura
3) Gregor Rikberg Ookami, Tallinn
5) Niklas Katunpää Raision Ryhti
5) William Oinas Tikkurilan Judokat, Vantaa

E-pojat alle 38 kg
1) Patrik Fjäder Tikkurilan Judokat, Vantaa
2) Roope Lairi Hyvinkään Judoseura
3) Robert Seredenko Budolinn Judokool, Tallinn
3) Erkka Kivistö Judo-Kan, Espoo

E-pojat alle 42 kg
1) Birk Sepp Võru Judoklubi Rei
2) Rasmus Leppälä Chikara, Helsinki
3) Pärtel Rööpson Tartu Do
3) Erno Onkeli Chikara, Helsinki
5) Markus Paluteder Tartu Do
5) Toni Salminen Jigotai, Jyväskylä

E-pojat alle 50 kg
1) Roger Lindeman Tampereen Judo
2) Mikael Alho Meido-Kan, Helsinki

E-tytöt alle 32 kg
1) Katri Raveala Chikara, Helsinki
2) Mira Kamberg Kankaanpään Judokat
3) Rebecca Hassel Rauman Judoseura Samurai
4) Juulia Nieminen Rauman Judoseura Samurai
5) Jannika Hellgren Nummelan Judo

E-tytöt alle 40 kg
1) Maiken Halme Chikara, Helsinki
2) Laura Jyväkorpi Jigotai, Jyväskylä
3) Katri Ovaskainen Hyvinkään Judoseura
    Jaa Facebookissa